Buchnutie 2,5-ročného dieťaťa do čela

19. júl 2024

Chcem sa len vyrozprávať a uistiť, že nič jej nebude.malá 2,5 roka je od rána ukričaná, nervózna.možno z tepla, možno sa trošku predvádza pred návštevou.až to dopadlo ako obyčajne u deti, že sa rozbehla a buchla do steny na čelo.plakaka iba krátko, no buchlo to dosť bola som v inej izbe.keď som ju vzala na ruky trošku plakala.no pk tomto už bola kľudná a chcela spať.to mi bolo divné, obyčajne ide spať až o pol hodinu.ale kedže teplo únava tak sme išli.no nezaspala hneď, ale ako zvyčajne až o tu polhodinu.nielde som čítala, že buchnutia spredu do hlavy/čela sú väčsinou " neškodné". väčsinou sú vážnejšie dozadu na hlavu.nebola dezorientovaná ani nič iné len sa ukľudnila už sa nechcela blázniť ale ľajla si.hoci hneď nezaspala....viem, že by 2 hidiny po buchnutí deti nemali spať, ale keď to bol taký čas jej spania poobede.

domka222
19. júl 2024

Môj bežal, zakopol a čelom rovno do steny. Rana ako z dela,hrča na čele. Ale nič mu nebolo

qwer2019
19. júl 2024

No to u detí tak býva, ze sa rozčertia a skončí to úrazom. Vzhľadom na fakt, že to bol čas +- jej spánku, tak nech spí. Len by som ju poprípade išla skontrolovať, a sledovala dnes. Ale ako si písala, nemalo by to byt nič vážne. Moje druhorodene je expert na pády na hlavu. Z každej strany mal už rozbitu hlavu, monokel, na zatylku rozbitu, nos rozbitý, nikdy sme neboli u doktora, vždy sme to našťastie zvládli bez vážnejších komplikácií našťastie. ❤️

autor
19. júl 2024

@domka222 hrču som nevidela ale podľa mna aspoň modrina bude.len teraz spi na boku tak nevidim.

autor
19. júl 2024

@qwer2019 ďakujem.aj ona je druhorodená.😊a tiež viac padá aj sa buchne do hlavy ako starší syn.on sa toľko nebuchol, ale aj je pokojnejší.

4stanka4
19. júl 2024

Neboj nič jej nebude. Mojej sa dávnejšie podarilo tresnut celou silou do sklenených dverí, myslela som si ze ich rozbila a nemala ani modrinu

anavixy
19. júl 2024

Sleduj dnes a zajtra zrenicky a nevolnost, vracanie, zmeny spravania, dezorientaciu. Nevadi, ze isla hned spat, hlavne keby sa to stalo vecer, mozes normalne dat dieta spat a kontrolovat (zobudit, skontrolovat zrenicky a reakcie). Myslim si, ze to bude ok 🙂

autor
19. júl 2024

@4stanka4
@anavixy verim, ze bude dobre