Búchanie hlavy o posteľ, zem a zárubňu

barbora854
8. aug 2024

Ahojte .dcera 4 roky máva teraz obdobie že si skúša búchať hlavu nárokom nie plnou silou ale skúša .som z toho trochu mimo a neviem čo si mám o tom myslieť keďže je predčasná (24tt,500g) ešte nerozpráva iba mama baba .nedavno mi neurologicka vravela že na eeg jej vyšli ostré vlny -prvýkrát .hockedy sa mi tiež z ničoho nič silno rozplače a o chvíľu prejde .zacinam si namyslat sprostosti ako to že ma nádor na mozgu alebo neviem .dr.vravela že epilepsia to zatiaľ nie je ale že tie vlny treba sledovať a taktiež ju lebo môže to do epi prerásť .Skusenosti ?

hanaxxx
8. aug 2024

A hlavu si bucha, ked je nahnevana?

biba_18
8. aug 2024

náš tak robil, neurologička to nazvala “ nedozretá nervová sústava” a “vysoká vzrušivosť”. prevenciou bolo predchádzať situáciám ktoré ho silne rozrušia. vyrástol z toho možno až v dospelosti, ešte ako študent na gympli mal add, roztržitý je dodnes. nebol predčasný, ale komplikované tehotenstvo aj pôrod…

trojnasobnamama
8. aug 2024

@barbora854 A vyvija sa ,ako má ,alebo neskor? Rozumie ti ked hej niečo hovoriš?

egonsk
8. aug 2024

@barbora854 dufam, ze jej nepustas preskakujucu platnu, alebo poskrabane preskakujuce CD, kde pocuje dookola "dobry vecer deti, chcete pocut rozpravku?" ... a dieta odpoveda pokazde "ano!"

andreatytler
9. aug 2024

@barbora854 Taketo buchanie hlavy moze byt prejav autizmu.Mate to odsledovane v tomto smere? Hlavne ak mate dalsie znaky ako zaostavanie v reci a nezvladanie emocii.

pininka1
9. aug 2024

@andreatytler súhlasím, veľa našich detí v škôlke aj v skole to robí, poriadne nerozpráva, EEG nič moc, zrejme tam niečo bude.

barbora854
autor
9. aug 2024

Navštevuje nás včasná intervencia -psychologička, logopedička a špeciálna pedagogička stále tvrdia že autistka iste nie je .rozumie všetko .plienky ma len na spanie

alickapusinka
9. aug 2024

4 ročna plienky na spanie a do škôlky ešte nechodí.Ostre vlny to je epilepsia aj mne píše lekár do správy pri epilepsi ostre vlny.

hanaxxx
9. aug 2024

@pininka1 myslis v skolke a skole pre autistov? Robia to v hneve?

andreatytler
9. aug 2024

@barbora854 Ja by som hlavne riesila tu rec. Ved 4 rocne dieta ktore nerozprava je podla mna obrovsky problem a indikator ze nieco nie je v poriadku. Ak je teda mentalne na urovni 4 rocneho dietata, to musi byt chuda neskutocne frustrovane, ze sa nedokaze dorozumiet a komunikovat. A z tej frustracie moze mat aj tie stavy zurivosti a z toho zase buchanie hlavy.
Fakt hrozne ze sa na Slovensku neriesi rec dietata skor. Bezne tu vidim prispevky kde pisu ze 3 rocne dieta nic nepovia a kazdy caka ze sa rozosprava.

barbora854
autor
9. aug 2024

@andreatytler rieši sa tým že chodí na terapie a taktiež ju majú pod dohľadom špeciálne pedagogicky
U predčasných a tak rizikových zas nie je vôbec nič neobvykle led ešte nehovoria vraj sú ešte nezrelí
Nikto na nej nevidí nič patologické

pininka1
9. aug 2024

@hanaxxx áno, hnev, alebo frustrácia, hlavne tí,ktorí nevedia komunikovat

barbora854
autor
9. aug 2024

@pininka1 autistu vôbec netrápi že nevie komunikovať
Nie nadarmo sa vraví že majú svoj svet a nepotrebujú aby mu niekto rozumel

barbora854
autor
9. aug 2024

@alickapusinka vieš čo znamená predčasne narodenie?ona ešte dobieha a ma kopec času
V septembri nastupuje do škôlky
Ostré vlny bez generalizacie epilepsiu neznamenajú 😊ale môže k nej dôjsť to nikto nevylučuje
Treba sa trošku dovzdelavat alebo ak nemám skúsenosti nekomentujem

barbora854
autor
9. aug 2024

A poprosím nech sa vyjadria len mamičky ktoré majú aspoň paru o tom čo znamená predčasne narodenie lebo niektoré tieto splechy sa mi citát ani nechce

andreatytler
9. aug 2024

@barbora854 Aha, tak riesia. Prepac. Nevravela si nic o tom v uvode a uz som tu videla vela prispevkov kedy to neriesia.
Podla mna nejde o to najst na tvojej dcerke nieco patologicke, ale zistit ako jej pomoct. Lebo to buchanie hlavy urcite nerobi preto lebo je to prijemne. Nieco jej vadi a toto je jej sposob ako to komunikovat, alebo ako sa ukludnit. Ja by som sa zamerala na to to odlsedovat velmi dorazne ze kedy to robi a podla toho najst spustac a zamerat sa nan aby sa ten spustac odstranil.

barbora854
autor
9. aug 2024

@andreatytler môže byt že ju niečo dráždi b tej hlave to napáda mňa alebo že skúša tak ako mi to vravela pediatrička len som chcela vedieť ci niekto nemá skúsenosť lebo viem že to robí sj veľa zdravých deti a tu hneď každý hovorí o autizme

barrborka
9. aug 2024

@barbora854 tak urcite to tak nie je, ze netrapi, a autizmus, ak mala vasa ma, alebo je na spektre, nemusi byt viditelne teraz, kedze vsetko sa pripisuje predcasnemu porodu, do 7 rokov sa moze prejavit , viem, o com pisem, mam syna 25tt, rok na kysliku, 1 percento zivota, teraz ma 7r..nezrela nervova sustava, moze casom vyprchat toto vsetko, i nemusi, vsetko chce cas

andreatytler
9. aug 2024

@barbora854 Podla mna to robi vela zdravych deti vo veku okolo 1-1.5 rokov. Ak to robia preto ze objavili novy pohyb a novy vnem, tak by to nemalo trvat viac ako par dni, lebo ich to jednoducho omrzi. Ale ak je to sposob sebaregualcie alebo komunikacia, tak to bude pretrvavat. Vtedy by som sa snazila dietatu pomoct a naucit ho ine, vhodnejsie sposoby ukludnenia, alebo komunikacie.

barbora854
autor
9. aug 2024

@andreatytler no tak uvidíme ci ju to prejde alebo nie
Tiež som zvedavá

alickapusinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbora854
autor
9. aug 2024

@alickapusinka potom si múdrejšia ako naša neurologicka 😂darujem ti titul mudr

barbora854
autor
9. aug 2024

@alickapusinka ťažký osud nesies je mi tá ľúto ale nedáva ti to právo nadávať urážať !epilepsiu máš a nevieš čo znamenajú ostré vlny bez generalizacie?tak fakt nič iné len to že si malo múdra sa napísať nedá .neurologicka ma klame chceš povedať ?😁stara neurologicka ?ktora ma v Neuro odpracovaných 30 rokov ?ook tak nech je teda po tvojom snáď lepšie zaspis😂

30katrusa40
9. aug 2024

@barbora854 nechcem ťa strašiť ale syn je autista a mal spolužiaka ktorý ozaj rozumel čo sa mu povedali rozprával bol ozaj šikovný . A predsa autizmus mal. Mal diagnózu vysoko funkčného autizmu. Pokiaľ psychologička nespraví komplet diagnostiku nemá odkiaľ vedieť či má alebo nemá autizmus. Hlavne ak dieťa nie je na Tom tak zle.

barbora854
autor
9. aug 2024

@30katrusa40 nás určite budú čakať tieto diagnostiky budúci rok tak uvidíme čo úkazu ale zatiaľ čo k nám psychologička chodí hovorí že autistického dieťa vyzerá úplne inak že sa nemám báť

30katrusa40
9. aug 2024

@barbora854 mne na syna jedna tiež povedala že autizmus nemá o mesiac v špecializovanom centre že má . Ja len aby si si nedávala zbytočne nádeje že je všetko ok. Ja som sa na to upla hovorila som si že určite aj v centre bude všetko ok a nebolo.

barbora854
autor
9. aug 2024

@30katrusa40 a môžem sa opýtať aké ma vaše dieťa netypické správanie ?

denuss
9. aug 2024

@barbora854 ako matka autistu teraz ja musim povedat, že netušíš o čom píšeš... ani autistom nie je jedno, či im rozumieme! Veď aj oni sa nejak potrebujú prejaviť, byť pochopení a v tom svojom svete nie sú od rána do večera , to možno ozaj len tie najťažšie prípady.. doštuduj si ako si radila vyššie mamičkám... nezvyknem byť nepríjemná, ale takto si aj ty reagovala 🙈a ešte mi napadlo, nám tiež jedna ,, odborníčka" neurologička v dvoch rokoch vravela : nehrozí, dieťa nemá znaky autizmu ( mal už vtedy ) ..a autizmus sa neskôr potvrdil

alickapusinka
9. aug 2024

@barbora854 ostre vlny mala moja dcéra ktora ležala bola postihnuta oni toho narozpravaju a mala ťažku epilepsiu nasledkom čoho došla pri hypoxi plodu.Vieš ja lekárom neverím preto si myslím či je stara lekárka či mlada.Nám ak sa dcéra narodila davali jej šancu tak na pár mesiacov života iba robili zbytočne paniku. Potom lekár povedal že nedožije roka a po roku sa stalo vieš čo ten lekár čo to povedal sám zomrel.A nakoniec žila 12 rokov takže asi tak.Ja neverim žiadnemu lekárovi.Mňa toľko naklamali toľko že by si sa čudovala a vieš čo klamstva lekárov koľko bude žiť naša dcéra nakoniec žila 12 rokov.A keby jej nebol praskol žalúdočný vred a spalil jej obsah s toho vredu pľúca mohla žiť.Aj v tom klamali že to nie je nič vážne.Takže asi tak neverím lekárom.Ja som Ti napísala preto toto lebo aj naša dcérka mala v mozgu aktívita ostre vlny a mala ťažku epilepsiu.Ale prejavila sa jej poriadne záchvaty až na 3,5 roka.Skôr mala len take zašklby že z ničoho nič jej začala mykať ruka pootm oko a jak mala 3,5 roka tak sa prejavila na plno epilepsia.Veľa krát ju nevedeli prebrať bola na ARE.

barbora854
autor
9. aug 2024

@alickapusinka tak ja som si čítala aj odbornú literatúru aký je rozdiel v ostrých vlnách s generalizaciou a bez generalizacie .ja lekárom verim -ešte nás nesklamali
Ale chápem .no žiaden lekár ti nepovie presne ako dlho dieťa bude žiť .vzdy sú to len úvahy .tak ako mne nikto nedokáže zaručiť že dcéra bude ok o rok o dva o tri