Brušná viróza a rotavírusy u bábätiek

olivia84
24. jan 2021

Aké skúsenosti máte s brušnými virozami u bábätiek?

sabina_00
24. jan 2021

Neter nebola bábätko ale mala okolo 2r..
Obe sme dostali rotavirus s ťažkým priebehom.
V ten istý deň sme išli do nemocnice na infúzie.
Mna musela odviesť sanitka..
Boli to najhoršie 3 dni v mojom živote ako fakt ani pôrod nebol tak strašný ako rota.
Syna som dala aj zaočkovať proti rotavirusom lebo nechcem aby si tým prešiel kedze pre mňa to bola hrôza.. A to som bola dospela. 😳😳

olivia84
autor
24. jan 2021

@sabina_00 naša malá je zaočkovaná a aj tak to dostala uz 4dni bojujeme s hnačkami....

olivia84
autor
24. jan 2021

@sabina_00 má dietu, žiadne mliečne vyrobky ani mlieko, probiotika a vela tekutin aby neskoncila na infuzkach ale stale ju preháňa....

mogaa
24. jan 2021

@olivia84 tak to má stále ľahší priebeh, lebo väčšinou sa končí v nemocnici

mogaa
24. jan 2021

@olivia84 *teda myslela som ľahší priebeh pri rotavíruse.....2ročnej by som už kludne dala smektu alebo čierne uhlie...pravdepodobne má len črevnú virozu a nie rotavírus

olivia84
autor
24. jan 2021

Ona ma len 10 mesiacov davam len espumisan, probiotika a vela pije s pediatričkou som v kontakte ale tie hnačky su hnus

olivia84
autor
24. jan 2021

Bolo mi odporučene ešte toto tak uvidime

sabina_00
24. jan 2021

@olivia84 ano rotavirus sa môže dostať aj keď je človek zaočkovany. Ale ma lahsi priebeh..
Ak vo vašom prípade to je lahsi priebeh.
Dobre je ze pije. To je najdôležitejšie..
Ak by začala aj zvracat tak vodu dávať po lyžičkach nie nechať naraz vypiť vela vody.

Držím palce nech hnačky čím skôr prejdu..

olivia84
autor
24. jan 2021

@sabina_00 ďakujeme aj ja dufam že to skoro prejde lebo vkuse niečo ma bud ona alebo syn....

adula12
24. jan 2021

ked ma hnacky viac ako 3 dni, treba ist na stery. divim sa, ze vas dr este nevolala. moze mat salmonelozu alebo campylobactera.

ivangeline
24. jan 2021

Nedávno mali prvý krát. 2r a 11m. Zvládli to. Samozrejme, mladšia to zvládala horšie, aj zvýšená teplota a aj viac hnzckovala, hlavne v noci... Nevyspata pár dní bola. Slabá. Ale nemali problém dopĺňať tekutiny, brali probiotiká, tuhá strava... A nemuseli sme dávať ani iné lieky na zastavenie hnačky. Cca do 10 dní to odišlo obom. A čosi potom chytilo aj mňa ale mne bolo zle tak 3 až 4 dni... 🤔🤔

ivangeline
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
24. jan 2021

@adula12 nám povedala doktorka, že len keby bolo horšie a aj zvracali. Čo sa nestalo. 🤷

katren
24. jan 2021

@olivia84 to, ze je zaockovana neznamena, ze to nedostane....a ja by som sa pytala na vytery, nech viete, co mate, nie len takto tapat a hadat, ze to mozno prejde samo...

adula12
24. jan 2021

@ivangeline moj syn ked mal 2roky hnackoval (nic strasne, parkrat za den) a zistili mu campylobactera. hnackoval asi 5dni. klasicke hnacky by mali ustupit za 3 dni ked sa uzivaju lieky a je dodrzana dieta. takze na stery netreba aj vracanie.