Broncho-Vaxom pre deti

25. aug 2024

Ahojte máte niekto skúsenosti s týmto liekom? Bola som so synom 4 roky na alergologii ,kvôli tomu že cez leto má horúce červené lica ,má aj atopický ekzém , a keďže ja som alergicka myslela som že aj on bude. No kožné testy mu nevyšli dokonca ani z krvi ,nemá alergie na nič . Dr.mi ale volala že má zníženú imunitu a predpísala mu broncho vaxom prášok , od septembra ma 31 dni brat a potom po 10 dni ,20 dni pauza. Som dosť prekvapená pretože syn chorý nebýva ,v zime síce prekonal 2x laryngitidu , ale inak nebýva chorý bežne prechladnutie sople tak 3 dni . Do škôlky ešte nechodí ,ide teráz od septembra . Sladkosti nejedával vôbec,jedáva rád surove ovocie a zeleninu . A myslím že varím zdravo aj polievky ,aj strukoviny proste nič vyprážané mastné . A von chodíme každý deň . Bral omega 3 od Mollers. Ale to hlavne kvôli reči nks . Od kožnej ma airius a teraz mu dala imunológicka ten broncho vaxom . Čítam kadejaké skúsenosti s ním, a veľa mám píše že práve po ňom boli deti choré. Ja to ale teraz reálne nebudem vedieť zistiť či zo z toho alebo zo škôlky. Čo odporúčate pripadne máte skúsenosti s týmto liekom ? Ďakujem

janka_266
25. aug 2024

Môj ho ide tiež brat od septembra, ale teda už rok chodí do škôlky a chytí tam fakt všetko. Veď skúste ho brat od januára, november/decembrr dostatočne preverí imunitu, môj v tých mesiacoch bol v škôlke 8 dni 🙈

autor
25. aug 2024

@janka_266 no lenže dr.kázala od septembra 30 dni ,potom 20 dni pauza ,10 dni október,10 dni november. A v decembri ísť na kontrolu

janka_266
25. aug 2024

Môjmu kázali vybrat nosné mandle a idem zrušiť termín, a dám im šancu sa stiahnuť. 🤷‍♀️

biglovemom
25. aug 2024

Ked mu vysla znizena imunita tak asi vie preco predpisala.
Ja beriem druhy rok aj s dcerou . Ale ona bere normal 10dni brat 20 nie a 3mesiace
Akurat 20teho zacala.na druhy den sople ,opar ale jemny priebeh…ja si ho chvalim aj u seba aj umna.
Min rok ked brala nic jej nebolo .

barbie1981
25. aug 2024

Moje deti berú obe 2 krát ročne, akurát som to nasadila v piatok, ale oni stále trpia na streptokokove angíny. Berieme spôsobom 10 dni- 20 dní pauza, určite máš dobré dávkovanie? Predpísala vám 2 balenia?

autor
25. aug 2024

@barbie1981 predpisala 2 balenia , september celý 30 dni, potom pauza 20 dni, a následne 21.-30 október, november ,december tak mi napísala do SMS

autor
25. aug 2024

@biglovemom a čo keď práve od toho ochorie? Aj ty píšeš že hneď na druhý deň mala sople opar, a on ma nástupit do škôlky a dám mu broncho vaxom v nedeľu a pondelok mi ochorie ? On ide prvý krát do škôlky sa teším že ho zobrali konečne kvôli nks

pininka1
25. aug 2024

Starší syn ho bral bez problémov, chorý ale nebol, tiež mu len vyšlo niečo z krvi. Mladší mal hrozne výsledky, sliznicna imunita na minime a chorý nikdy nebol, napriek tomu mu to predpísala a on mal opačnú reakciu. Bolo to hrozné. Tri lekárky mi potvrdili ze sú deti ktoré na to zle zareagujú len ona si išla svoje. Ja som liek hneď vysadila a ešte 6 týždňov mal strašný kašeľ, na orl vsetko čisté, nemohol chodiť ani do škôlky. Už by som len tak tento liek deťom nedavala

biglovemom
25. aug 2024

Vies autorka,nemusi ochoriet. Moze. Moja chodi normal do skolky len ju lizlo.ci to je BronchoVaxom alebo nieco z vonka neviem,a uprimne je mi to jedno.
Dolezite je ze pomohlo min zimu a pevne verim ze aj tuto(obom)

katesocka
25. aug 2024

Dcéra pri braní broncho Vaxom nebola chorá, predtým v priebehu 4 mesiacov 4 krát atb. Syn počas brania bol chorý. Je to individuálne.

lilinka88
25. aug 2024

Môj syn škôlku zvládal ok, až v 3. triede keď bol už rok rozbehnutý covid sa to s ním od prekonania začalo ťahať, furt chorý. Dr mu ho predpísala, presne v septembri bral celý mesiac, potom mal ale mesiac pauzu a potom 10 dní bral, 20 dní pauza 3 mesiace. Ani jedno balenie nevybral celé, vždy ochorel a pri teplote sa nemá dávať. Na druhej strane, počas užívania prekonal sarlachovu angínu aj kiahne a mal relatívne ok priebeh. Potom nebol chorý 3-4 mesiace vôbec. Ale ďalší cyklus som už odmietla. Dr mi však hovorila,aby to malo naozaj dlhodobý účinok, treba ho brať 2x do roka tieto 3cykly a ideálne aspoň tie 2 roky to takto zopakovať, dokopy teda 4 cykly. Bežne inak spôsobuje sople, na to sa priprav