Bronchitída u synčeka

sejjby
18. sep 2023

Ahojte, môj synček ma od rána sopliky a teraz začal kašľať. Vyzerá to na bronchitídu, uz ju asi 2x mal. Chcem sa spýtať, dala som mu fenistil na upokojenie kašľa, nič iné som doma nemala, takže ráno volám dr a idem do lekárne. Zatiaľ teplotu nemal. Som veľmi veľká hysterka co sa týka choroby u dieťaťa, môže sa to vykľuť do zápalu pľúc? Môže chytiť teploty? Veľmi sa toho bojím a zanedlbala som to lebo som dneska zabudla kúpiť lieky😔

viestta
18. sep 2023

Nič si nezanedbala. Ráno sa uvidí.

anavixy
18. sep 2023

Neboj sa, nic prevratne by sa do zajtra nestalo aj keby si mu dnes tie lieky dala. Zajtra chodte k dr nech ho vysetri a stanovi diagnozu a lieky kupis potom. Nezanedbala si to, ale ked si, ako pises, velka hysterka ohladom chorob, tak by si mohla mat doma vzdy zasobu zakladnych liekov (s vedomostou kedy co a naco podat), nech sa vyhnes zbytocnym stresom.
Teplotu samozrejme moze este mat, ked sa ti bude zdat horuci, premeraj a uvidis. Verim, ze take lieky doma mas…

sejjby
autor
18. sep 2023

@anavixy áno paralen aj nurofen mám len niečo od kašľa mi úplne vyletelo z hlavy🙈

anavixy
18. sep 2023

@sejjby nevadi, kupis podla potreby zajtra 🙂

kacena4
19. sep 2023

sopel a kasel nie je bronchitida, skor prechladnutie, bronchitida je zapal priedusiek a tie mavaju deti az ked im sople zatecu do priedusiek, takze treba odsavat a liecit nadchu a s s nou aj kasel. na bronchiditu sa davaju casto atb najma ak ju mava dieta castejsie, aby sa stav nezhorsil a dieta neskoncilo v nemocnici. drzim palceky

sejjby
autor
19. sep 2023

@kacena4 no on si práveže nedá nijak vysmrkať alebo odsať sople, mal už bronchitídu vtedy skončil s antibiotikami ale volala som s Dr a ze zatiaľ pokiaľ to nie je vážnejšie tak je to len nádcha a kašeľ