Bronchitída

evika231
2. júl 2014

Syncek 2 ročný je za posledného pol roka uz 5 x chorý. Vždy kasel a teploty. Pred 2 mesiacmi sme boli v nemocnici koli bronchitide , o mesiac sme mali antibiotika koli prieduskam a teraz zas začínajúca bronchitida. 39'C + kasel. Doktor nas nikde na vyšetrenie neposlal, dal nám broncho- vaxon na imunitu a vitamín c v kvapkách, ale po mesiaci používania sme zas chorí, čiže nám to asi moc nepomáha. Vas doktor kam posielal, ked ste mali takéto problémy? Do roka a pol zdravé dieťa a teraz....... Katastrofa, nechodíme do škôlky, stretávame sa stale s ľuďmi , co od narodenia, žiadna zmena prostredia, nič.... Poraďte, kde sa mám pytat na vyšetrenie. :-/ dakujem

gabkostanka
2. júl 2014

@evika231 moj mensi podobne od jesene, u neho ale nie su prevazne horucky, zacina to soplami, potom kasel, vykasliava velmi dlho, vacsinou to uzavru ako zapal priedusiek...detska nas poslala na alergologiu, tam mu nasadila lekarka sprej ventolin na kasel, chrcanie a monte lukas prasok, boli sme aj na detskom plucnom a tam dostal tiez broncho vaxon.

evika231
autor
2. júl 2014

@gabkostanka dakujem za info, my mame strasne horúčky, nurofen zaberie tak na 3 hodinuy, lekárka na pohotovosti nám povedala, ze 1,5 det.paralenu a nurofen 5 ml k tomu. To nám pomôže na 6 hodín. Aj v nemocnici boli z našich teplôt zúfalí . Šople malo, len kasel a teplota

gabkostanka
2. júl 2014

@evika231 ten broncho vaxon ste uz dobrali? mal by pomoct, nam detska odporucila aj inhalator, ten tiez pomaha, davam bud ambrobene alebo vincentku

katslad
2. júl 2014

@evika231 joj toto si mi pripomenula ze aj my sme toto zazili. Maly bol od roka do cca roka a pol 3krat v nemocnici pre bronchytidu. Vyriesila to alergologicka, ma aerius kvapky, montelukast a mal aj broncho vaxon. Teraz pohodicka,nemame problem. Teda je alergik ale to su mam pocit vsetci.

evika231
autor
2. júl 2014

@gabkostanka bronchovaxon sme mali mesiac aj s vitaminom c a teraz mame ísť na druhú dávku, ale neviem, ci ju brať, ci nie... Nas lekár povedal, ze mame aj počas choroby, na pohotovosti ze nie, nemáme brať, tak sa rozhodnú....

latvia
3. júl 2014

@evika231 broncho vaxom sa berie ked je dieta vyliecene z choroby, nie pocas choroby. a vacsinou po nom deti akoby ochoreju, takto sa im proste buduje imunita. ja by som sla za krciarom, na kompletne odbery, vytery a vysetrenie. potom by som si to namierila aj k detskemu alergologovi. v dnesnej dobe nepotrebujes velmi vymenny listok, zavolaj si na ambulancie a dohodni si termin

evika231
autor
5. júl 2014

No dnes ze koniec. V utorok u lekárky, v piatok konečne jeden deň bez horúčky, na kontrole ze ok ale zacal kaslat. Ze to tiež ok ze môžem s ním ísť von do tieňa, ale nech sa nenahana. V piatok večer zas teploty a dnes na pohotovosti nas chceli poslať do nemocnice, ale ze este hokus pokus s liekmi na alergiu a astmu, ze ma začínajúci astmu a to stanovila bez vyšetrení..... e v pondelok na kontrolu a uvidime, ci antibiotika, ci nemocnica.... A tiež vravela, ze broncho vaxon sš ma dať ked je dieťa úplne zdravé aspoň 2 -3 mesiace , ze sme telicku naložili ☹(