Brat zvracia aj z čistej vody

9. máj 2021

Dievčatá prosím vás poraďte mi...
Bratovi bolo ráno zle pýtala som sa ho či mu mam spraviť niečo jesť tak nechcel nič lebo, že mu je zle ani vodu nechcel...
No a trocha pospal a potom už sa pozvracial no a stále keď začne zvraciať tak je to takto celý deň aj noc... A nedostane do seba ani čistú vodu...
Poraďte mi prosím vás čo by zabralo, aby nezvracial už toľko... Neviem prečo zvracia aj z čistej vody alebo chlieb iba tak som mu dala nech aspoň niečo má v žalúdku... 🥺☹️

opium29
9. máj 2021

Ou zazila som to xkrat...musi sa nechat zaludok uplne ukludnit ani vodu ani jedlo nic nic ani lieky az ked sa to upokoji tak po chlipkoch naozaj lyzickou vodu alebo pepsicolu a neskor zacinat tycinkami ziadnym vydatnym jedlom:( drzim palce

patka06
9. máj 2021

Hlavne nedávať vodu ...tá zaťažuje žalúdok
Po lyžičkách Coca - Colu v pravidelných intervaloch cca 10 - 15 minúť - ukľudní žalúdok
Potom podávať rehydratačný roztok, po lyžičkách čierny mierne osladený čaj
Jedlo žiadne, až keď už nezvracia pár hodín ...začať slanými tyčinkami, suchým bielym pečivom v malom množstve.

autor
9. máj 2021

Dievčatá... colu pil viem, že na žalúdok tak dobre, ale... Aj z toho sa pozvracial☹️ aj keď nič neje a nepije tak zvracia už len žlč, pretože nemá čo iné už keď v tom žalúdku nemá nič... A strašne sa trápim keď ho tak vidím len ležať a stále len zvraciať ☹️

sissy27
9. máj 2021

No a nad návštevou lekára ste neuvažovali keď už to trvá dlhšie a štandardná diéta nezaberá?
Žiadna voda, vlažný slabý čierny čaj po troškách, určite nie chlieb, ten mu akurát tak bude kvasiť v žalúdku.

autor
9. máj 2021

@sissy27 vieš čo... pred rokmi mal to isté aj v nemocnici bol až... dehydrovaný je, začne ho hlava bolieť, potom spí, nechce jest lebo mu je zle a takto začarovaný kruh... Ono sa to nestáva často hovorím, že... Pred možno 3 rokmi to tak mal
Čaj sme skúšali proste všetko čo dá do žalúdka aj keď čistá voda tak chvíľu je dobre, pár minút pospí a potom sa už len rýchlo zobudí a zvracia...

patka06
9. máj 2021

Ak nič nepomáha tak už jedine pohotovosť

sissy27
9. máj 2021

Ešte raz a pomaly, lebo tuším pomaly chápeš a bratovi môže ísť o život - ak nezaberajú štandardné diétne postupy, tak treba ísť k lekárovi / na pohotovosť. Hlavne ak už podobné problémy mal v minulosti...

autor
9. máj 2021

No, v nemocnici to isté... Len infúzie, ale teraz sa tam ani nemôže ísť, ani návštevy a naozaj by som nemohla v noci ani spať kebyže viem, že sám je tam 10 ročný ☹️
Jeho to prejde na druhý deň, ale... chcela som či neviete poradiť ako by mu bolo lepšie, aby už nezvracial... ☹️
Ďakujem všetky za pomoc ❤️ Už spí tak dúfam, že ráno mu už bude lepšie...

autor
9. máj 2021

@sissy27 to je stále to isté, je mu zle, zvracia a na druhy deň je už dobre... Len som chcela vedieť či nepomáha niečo iné okrem coly a tak...

sissy27
9. máj 2021

Ok, tak nechaj brata trápiť a grcať 🙈

trixi12
9. máj 2021

skúste kávu Melta, po dúškoch piť. Pamätám si ako mi bolo ako malej zle, celý deň som prevracala, nič nepomohlo, až večer mi navarili túto kávu, a odvtedy všetko ok. Moja mama spomínala, že brat ešte ako malý vracal 4 dni, vyskúšali všetko, už si vraj začínala myslieť že zomrie, niekto im poradil navariť mu meltu a pomohlo.

letfenixa
10. máj 2021

Mne lekári colu nedoporucili, ale cca 2 hodiny od posledného vracania 1 lyžicu slabého čierneho čaju, keď to žalúdok zvládne, tak po 15 minútach ďalšiu lyžicu, atď. Po dvoch hodinách takejto terapie po jednej slanej tycinke, zas s odstupom 15 minút. A pridať rehydratacny roztok.

andreatytler
10. máj 2021

Ak ma len 10 rokov, tak to urcite chod s nim na pohotovost. To je este velmi mlady na samoliecbu.
Dostane infuziu a to mu pomoze hydratovat telo a skor sa spamatat z choroby alebo co ho to trapi.
Tu kde zijem sa predava zazvorova limonada. Ak take na Slovensku nemate, skus kupit zazvorovy caj alebo aj zazvoroy koren, nakrajaj a uvar vo vode 10 minut. Potom po lyzickach pit. Ale tak ze 1 lyzicka a pockat 15 minut, potom druha lyzicka... ak bude fajn a nezvracia, tak nech skusi dve lyzicky... Ak to bude prisilne, zmiesaj s vodou.

janinah
10. máj 2021

Kde sú rodičia? Musí ísť do nemocnice na infúziu.nemusia ho nechať v nemocnici.ak rodičia nebudú súhlasiť.ale infúziu musí dostať.

petus998
10. máj 2021

Mne mali vracal 3 dní takto dopadlo to z operaciou

anjelicek26
10. máj 2021

Moze mat "obycajnu" crevnu virozu, ale aj nejaky problem ako zauzlene crevo, ze uz neprechadza nic, prosim nech s nim idu rodicia (ak je u teba, tak ty), na pohotovost na sono bruska a infuzie... Desat rocny to v pripade nudze v nemocnici tie dva dni zvladne aj sam, zas to nie je babo.

unicornlady
10. máj 2021

A keď ho bolí hlava, nemôže mávať migrénové záchvaty? Vtedy je aj na vracanie, človek by len spal. Či to je zavčasu na také malé dieťa?

simsalabim
10. máj 2021

Tekutiny je dolezite podavat po lyzickach - lyzicku a o 5 minut dalsiu. Nie vacsie mnozstva naraz. Ak este stale - aj dnes rano - vracia, urcite k lekarovi!

nikpa
10. máj 2021

10 ročného liečis doma sama či čo? Ty máš koľko rokov keď rozhodujes o tom či pôjde k lekárovi alebo nie. Tak radšej teda nech sa trápi lebo v nemocnici nie sú povolené návštevy 🙄 to je rozum malého decka predpokladám. Takže tu treba niekoho dospelého .

lubmar
10. máj 2021

nam doktorka vzdy kazala dat ako prvu pomoc Kinedryl, rozpucit tabletku na prasok, lyzicku slabeho caju a prehltnut, to je proti zvracaniu...

sissy27
10. máj 2021

@lubmar kinedryl funguje proti zvracaniu, ale nie pri žalúdočných problémoch. Je určený na kinetózu, nevoľnosť pri cestovaní, a tá vzniká inde ako v žalúdku. To by lekárka mohla vedieť...

kittykat22
10. máj 2021

hylak pomaha. Nech si dava 3x denne hylak - mensie mnozstvo hylaku s trochou vody - malo by to pomoct. Nabuduce nech si ten hylak da uz v momente ked bude vediet, ze mu bude zle. Mne to poradili baby tu na konikovi ked som nemohla zastavit vracanie a bola som na ceste do nemocnice 🙂 Nakoniec to nebolo nutne.

jana005
10. máj 2021

@unicornlady určite nie, môj syn má migrény od 2,5. A len to sme vtedy nevedeli, že sú to migrény.
Teraz má osem a zachvat má raz do mesiaca.
Bolesť čela, vracanie a spánok a na druhy deň mu už nič nie je.
Autorka, nemá aj tvoj brat také príznaky?
Keď hovoríš, že len jeden deň vracia a na druhý je mu už dobre

jaskolka
11. máj 2021

A rodičia su kde? Ty máš koľko rokov, už si plnoleta, alebo "len" staršia sestra? Nemôžeš rozhodnúť za rodičov, či ísť alebo nie s nim k doktorovi. Alebo nemáte rodicov a si bratov poručnik? Lebo ak častejšie ma také záchvaty, tak treba ho riadne vyšetrit, korona nekorona. Môže to byť aj dačo vážnejšie

simca_13
11. máj 2021

ak to trvá už tak dlho, tak proste smer lekár alebo pohotovosť. Možno potrebuje nejaké lieky, injekciu na zastavenie

oblecenie99
11. máj 2021

10 rokov? Už by som dávno bola na pohotovosti..

meluela
11. máj 2021

Tieto cyklicke vracania mozu byt detskou formou migreny. O to viac, ze hovoris ze ho aj boli hlava. Zaklad je 2 hodiny nedavat vobec nic, ani vodu a potom po 15 min po 1 lyz SLADENEHO cierneho caju ... po 1/3 salky tusim 2 lyz, posledna 1/3 uz duskami, potom pockat zasa 15 min a skusit piskot/soletku. Ak to trva uz cely den, tak radsej pohotovost aby ho napichli na infuzku, hlavne teraz ked uz je teplejsie tak by sa mohol dehydrovat.

meluela
11. máj 2021

@simca_13
@oblecenie99 asi ste este neboli s takymito niecim na pohotovosti ... pod 7 vracani vas poslu domov .. sprdnu vas preco ste davali caj a ked vas potom zoberu konence na infuzku tak vam daju co? caj 🙂 ale je pravda, ze po case ak nepomaha hore uvedeny postup treba ist, ja mam teraz hranicu cca. 10 vracanie

meluela
11. máj 2021

@jaskolka nikoho to nezaujima, nikto to nevysetri (este pred koronou). dieta vraj z toho vyrastie. teoreticky to moze byt nejaka metabolicka porucha, ale skor ta migrena.

autor
13. máj 2021

Dievčatá.... 😀Tak, aby sme si to ujasnili.
Brat má toto raz za pár rokov. Deň a potom to prestane. Dôvod je ten, že ak sa nenaje (ak hrá hry atď tak ho začne bolieť hlava. Keď ho boli hlava chce spať. Keď spi tak logicky neje a z toho, že neje mu je zle. Takto to mám aj ja, nie som najedená tak som slabá a je mi na zvracanie, ale ja sa najem a donútim sa, ale on si pôjde radšej ľahnúť a pospať a mysli si, že bude lepšie.
Prosím vás... 😀 Jemu je po dni dobre ja som len chcela vedieť ako to nejako urýchliť, aby mu nebolo zle celý deň, ale možno len pár hodín.
Ach ženy... Robíte tu teraz zo mňa najhoršiu ženu, že ho nedám do nemocnice. Ak by ti pretrvávalo dlhšie tak samozrejme, že by sme šli, ale nie pre toto do nemocnice.