Boli ste so zahlieneným dieťaťom v kúpeľoch?

roselyn
21. jan 2018

Dobry den. Bol niekto so 4 rocnym zahlienenym dietatom (problemovou nosnou mandlou) v liec. kupeloch? Kde ste boli? Ako sa to vybavuje? Pomohla liecba? Nasa dcerka je uz vyse roka chora (zahlienena, mandle , zapal, bacil). Nic nepomaha. A tiez ona nevie vyplut tie stekajuce hlieny. ;( Dakujem za informacie.

matulienka10
22. jan 2018

My zvazujeme vyber problemovej mandle, no znovu sme chorí, maly ma 5 rokov a trapime sa odkedy nastupil do skolky, cize od 3 rockov, boli sme v Smokovci v Tatrach, tam sa jedniznacne vyjadrili ze mandlu von, tak sa musime posnazit vyzdraviet a hajde na operacku,asi nic ine nepomoze

roselyn
autor
22. jan 2018

@matulienka10
Ohhh vazne? My to iste od 3 rokov - bacil nos a nosna mandla, odvtedy co nastupila do skolky ;( Lenze mam tri kamosky a tiez detsku doktorku, co dali svojim detom v Humennom a Michalovciach vyoperovat nosnu mandlu, a aj tak deti su rovnako chore ako pred operaciou, v kuse zahlienene a teraz krcne mandle zapalene a opuchnute. Ochh.
Preto sa pytam o kupele, lebo vraj pomozu s odhlienenim, spravnou technikou dychania, fukania nosa, precistovania dychacich ciest.

matulienka10
22. jan 2018

No moja skusenost so Smokovcom je dobra, mali sme tam rehabky prave na dychanie zamerane, lenze drobec tam ochorel mal 9 dni v jednom kuse vysoke horucky, urobili nam tam vsetky vysetrenia, zistili slabucky reflux, a miernu alergiu na roztoce, horucky boli z virozy, tam nas upozornili ze je strasne zahuhnany, ze velmi zle dycha cez nostek, teraz napriklad pocut ako velmi rozprava do nosa ako mu vzadu stekaju sople ale nevyfuka nic, a to je podla mna velky problem, lebo casom pridu priedusky a pluca, deti v smokovci boli fakt rozne, niektore kaslali ze si isli plucka vykaslat, ine vyzerali v pohode, mna najviac mrzela ta choroba lebo aj rehabka bola potom len na izbe a 5 minut maximalne, tiez nas naucili robit vyplachy nosa fyziolog.roztokom, ale nam to vobec nepreteka z jednej dierky do druhej prave pre obrovsku mandlu, aj rehab.sestra sa vyjadrila ze nemame na co cakat, ze este sa jej nestalo aby sa to vobec neprebilo ani po 10 dnoch... takze tak.... boli sme tam s chlapcekom, toho trapil velmi drazdivy kasel, ked odchadzali bol na tom ovela lepsie, dali im na vdychovanie nejaky sprej ... vdychoval cez inhalator, no myslim si ze im tam pomohli podstane viac ako nam, my sme tolko stastia nemali...

matulienka10
22. jan 2018

@roselyn 😉

ludka140281
22. jan 2018

@roselyn bola som s troj ročnou dcerkou,,,nakuknite,mám o tom aj album s fotkami v profile....v Smokovci-Tatry....dcerka mala 10x do roka nadchu a kašel,,,pomohlo,nam to,,je chorá len raz v roku a teraz má už 7 rokov,,,..vybavili sme cez alergologicku ambulanciu,,oni nam dali návrh na kupelnu liečbu

roselyn
autor
23. jan 2018

Dakujem Vam ludka140281 a matulienka10 za informacie ;) Tak sa rovno budem pytat na Smokovec u doktorky. Chceme vyskusat, ze ci to dcerke pomoze ;)

biba12
23. jan 2018

@roselyn my chodíme každý rok už 5 rokov. A pomáha to.

ludka140281
23. jan 2018

@roselyn pomože určite,,,ja chodim s oboma dcerkami,,,odporučam ist ako doprovod,lebo som raz 9 ročnu už poslala samu,hoci sme ju často navštevovali,,,,ale obe sme sa trápili,,jej sme chybali,predsa je to ešte dieta a potrebuje pomáhat aj pri hygiene,obliekani,škole....radšej doplatim a idem s nou

matulienka10
23. jan 2018

@ludka140281 a v Tatrach je to pre nas prijemna dovolenka 😉

lucka2502
24. jan 2018

Ahojte baby,pripojim sa k teme ak mozem ktej nosnej mandlicke,,,u nas toto bol hrozny problem stekajuce hlieny ,opakovany kasel zapaly ,bacily,upchaty nostek,,malej odporucil krciar vybrat mandlu ked mala cca1,5roka.Odkladala som to bAla som sa,no uz to bolo fakt zle takmer cely rok chorucka ,nevyspata chudatko-objednala som sa do zvolena na jednodnovu chirur.kMuDr.Somorovej operovali nas 15.12.2017....odvtedy klop klop bola raz chora,ale to bola viacmenej zmena (stahovali sme sa do svajciarska),,dcerka bude mat vo febr.pat rockov,mandla bola ako knedla takto nam ju pani dokt opisala takze uz zarastla tam kde nemala ,uspali ju to bolo pre mna najhorsie vidiet ako ju uspavali😞 ale profes.pristup anesteziologicky a pani doktorky Somorovej,vsetko polopate vysvetlili ,takze za tych 50€to stoji!iOp trvala pol hodiny cca,o pol11 bola hotova ,spinkala 2,5h ked vstala vypila cajik spapala banan trosku kaslala a z nosteka len kusok ruzovej tekut vyslo,tak neotalajte a dajte to prec a uvidite ako sa jej polepsi a potom tatry budu viac dovolenka ako liecenie;)

matulienka10
24. jan 2018

@lucka2502 chystame sa 😉

lucka2502
25. jan 2018

@matulienka10 super;)vela stastia a skore zotavenie!!!

26ka
25. jan 2018

@lucka2502 a nebojite sa ze jej to potom zide dole na krcne mandle? ked budu stekat hlieny.

matulienka10
25. jan 2018

Krcne mame uz teraz zvacsene,lebo stale dycha pusinkou,ci je vonku mraz ci horuco, aj celu noc spi a dycha pusou, tak neviem, co je horsie... ked vidim moje dieta ako sa budi nevyspate s kruhmi pod ocami ... my tuto dilemu riesime uz dva roky, ale vidim ze tento stav nie je dobry

lucka2502
25. jan 2018

@26ka
Ano bojim,a preto som sa hned muDr.Somorovej opytala na krcne mandle u mojej Lucky,nakolko sa jej casto robili hnisave capy na krcnych mandliach,povedala ,ze mala ich ma ok ,ze problem bola ta nosna mandla,a dokonca deti ktore boli po op vten den ako moja mala,dostali aj antibiotika ,pani doktorka ma aj svoju ambulanciu vo zvolene,pani ktora bola snami na izbe ju poznala a dost ju chvalila!