Bolesti nožičiek a vysoké teploty

mimimami3
22. jan 2015

Len v pondelok sme sa vratili po tyzdni z nemocnice kvoli problemom s dychacimi cestami (4-rocna dcerka mala zapal pluc a 2-rocna obstrukcny zapal priedusiek) , posledne tri dni v nemocnici boli dievcata bez teploty a zdali sa mne i lekarom v poriadku. lieky (ventolin a flixotide v sprayi) uzivame nadalej, ako nam kazali a zajtra mame ist na kontrolu na Kramare.
v pondelok len co sme prisli domov, som ochorela ja, zacala som s 38°C, vcera skoncila so 40°C, lekar mi dal ATB (mam zapalene hrdlo, bolia ma priedusky a prinosove dutiny). dnes do rana mala Zuzka z nicoho nic teplotu 39°C a cely den teplotuje na 38-39°C, sirup na teplotu jej zaberie max. na 4 hodiny, vecer jej teplota vystupila naspat uz po dvoch hodinach... nemyslim si, ze ochorela odo mna, aj ked sa jej vyslovene pytam, tvrdi, ze hrdlo, uska... ju nebolia. uz od noci sa vsak stazuje na bolesti noziciek v dolnej casti (zhruba kde prechadza predkolenie do chodidla). v tejto oblasti mala kedysi pravu aj zlomenu, no nemyslim si, ze to s tym suvisi, lebo sa stazuje na obe nozky... nemate niekto skusenost, co by to mohlo byt? samozrejme ju zajtra necham vysetrit, ale dost ma to znepokojuje, lebo to nie je prvykrat, co sa mi takto stazuje na bolesti noziciek (pediatricka jej cca. rok dozadu brala krv na moju ziadost, lebo ma vtedy napadla reuma)... ale prvykrat s tym ma spojene taketo vysoke teploty. nemyslim si ani, ze ide o rastove bolesti, vtedy asi nebyvaju taketo teploty... teraz vecer zacala uz aj Terezka s 37,7°C, takze mi je jasne, ze do 24 hod bude aj ona utocit na 39-ku na teplomeri... ona sa na ziadnu bolest nestazuje...

katarinamarkova
22. jan 2015

@mimimami3 to vyzera na cistu chripku....na tu vam veru ATB nepomozu, to ze boli v nemocnici preliecene na nejakeho bacila neznamena ze nedostanu chripku,prave naopak ju dostanu skor. a ze to nemaju od teba, asi nie, to by par dni trvalo.....asi skor na vas nejaka sestricka v nemocnici zle kychla......
prejem skore vyliecenie a nech sa k vam uz ziadne bacile ani virusy nevracaju.

bonaqa2013
22. jan 2015

Aj na najmame si sa pýtala že? tiež som Ti odpovedala že chrípka.

jeennyv
22. jan 2015

Ja som teraz sice uz dospela, ale od malicka ma pri teplote sprevadzaju bolesti noh a svalov, tak aj pri chripke, cize aj ja si myslim, ze je to chripka alebo celkovo nasledok teploty....

pedroma
23. jan 2015

@mimimami3 parainfekcna myozitida. Ak by vám brali krv, zvýšená CK ju potvrdí resp.vyvráti.

elenita
23. jan 2015

Ahoj @mimimami3 , moje deti toto mali obe. Raz v živote, a dúfam, že to bolo aj poslednýkrát.
Ale u nich sa to prejavovalo tak, že najprv mali horúčky, a na druhý deň, ako horúčky ustali, ich rozboleli nohy, z vnútornej strany kolena, obe, ale tak, že doslova sa plazili alebo chodili kolenačky...
A to boli chorí s odstupom asi 3 dni, ale u oboch to navlas rovnako prebiehalo...
A dr. mi na to povedala, že to je proste taká viróza, čo sa tak prejavuje...prešlo nám to potom...ale tiež som mala dobré stresy z toho 😝

sidus
23. jan 2015

@mimimami3 Tiez myslím, že chrípka. Moja Tamarka, keď ju mala, boleli ju tak nohy, že nevládala ani na záchod dojsť.

mimimami3
autor
24. jan 2015

@bonaqa2013 hej 🙂 som bola taka doplasena z toho, ze som sa pytala, kde sa dalo... zda sa, ze si mala pravdu. inak starsej je dnes uz lepsie, mensi cvrcek este bojuje s horuckami, no na nozky sa uz az tak velmi nestazuje, len chudatko cely den len lezi a spi... na Kramaroch im robili rozbory krvi, moc vysetrili, poriadne ich cele poprezerali, mladsiu i na ORL vyslali na vysetrenie, CRP robili... zda sa, ze to naozaj bolo virusove, ked to starsej uz odoznieva (ochorela skor)...

@sidus no nasa starsia cca. pred rokom sa stazovala tiez na tie nozicky, tak aj preto som sa teraz tak bala, ze to nebolo prvykrat. vtedy mi odmietala aj dve hodiny po spanku (nocnom i cez den) vobec aj vstat z postele, len tam plakala, ze ju bolia nozicky... vtedy som sa bala, ci to nie je reuma, napadla ma i rakovina kosti (ani neviem, ake su vlastne priznaky okrem bolesti), no skratka, uz som v tom strese vtedy myslela na vsetko mozne i nemozne...

bonaqa2013
24. jan 2015

@mimimami3 to je v pohode, hlavná vec, že to detičkám už prechádza. Prajem skoré uzdravenie.....