Bolesti bruška u mesačného bábätka

lily_279
4. júl 2022

Dobrý deň. Mám mesačného synčeka, ktorý je plne kojený. Viem že bábätká v tomto období majú problém s kolikami, ale ja mam pocit, že je to niečo iné. Veľmi často ho bolieva bruško, dnes je to štvrtý deň po sebe a nie je to v určitú hodinu, ale takmer celý deň. Skúšali sme kvapky Coliprev a Babycalm no nepomáhali. Pila som dojčenský čaj, ktorý obsahoval aj fenikel, a myslím, že mu to na jednej strane pomohlo sa vykakat, no na druhej strane mu to pravdepodobne spôsobovalo bolesti bruška. Strašne plakaval a utíšil sa len v nosiči, v noci sa budil cca každú hodinu a od 4 bol veľký plač. Od včera sme vyradili aj kvapky aj ten čaj a dávam mu len 1x večer probiotika a robila som si rascový odvar, keďže má problémy s prdkanim a kakanim. V noci sa budil tiež každú hodinu, no ráno o tej 4 neplakal ale mrnčal, kope a mrví sa ako by si hľadal polohu kde by ho to nebolelo. Prosím poraďte čo s tým, ja som už úplne vyčerpaná aj psychicky aj fyzicky. Ďakujem veľmi, veľmi pekne

zuzkaa1991
4. júl 2022

@lily_279 sab simplex nam pomohlo davat probiotika určite plus kvapky masirovat brusko ak velmi velky plac použiť rektalnu rurku pekne vypusti plyny z bruška bola som proti ale ked som videla pocula tak pri veelmi velkom placi sme pouzivali....

lily_279
autor
4. júl 2022

@lily_279 ešte som zabudla napísať, že ten odvar mu pomohol a aj kaká aj prdká

vmatuscinova
4. júl 2022

@lily_279 ozvite sami ss, to vyzera skor na to, ze reaguje na nieco, co prijima cez materske mliecko, ucinky diety sa dostavia az po cca 5-10 dnoch plnohodnotne, hlavne bielkovina kravskeho mlieka vie robit tento problem...

diamond007
4. júl 2022

@lily_279 odgrgavat, dávať na brusko, počas kojenia odgrgavat

lily_279
autor
4. júl 2022

@diamond007 to všetko robím

kabba
4. júl 2022

Ako casto kojis? Robis to pravidelne, alebo ked si vypyta? Lebo neterka tiez mala take problemy a laktacna poradila, nech ju koji pravidelne kazde tri hodinky a preslo jej to. Lebo ked sa napriklad po dlhsom spanku v noci rano zobudila a riadne sa napapala, tak to jej sposobovalo velke tazkosti. Radej casto a menej ako vela naraz.

lily_279
autor
4. júl 2022

@kabba ked si vypýta a je to dosť často aj každú hodinu a pol

aliaray1
4. júl 2022

@lily_279 ahoj, my sme mali velke problemy, do toho ma aj herniu (brusny pruh) a teda boli sme aj na sone bruska a na stastie ich nemala pokrutene - kontaktovala by som oediatra a nech ta posle na sono.
Skusili sme kadeco, toto pomohlo, tiez sa kojime:

- caje na podporu travenia,

- zmena na lahku stravu: nasekana cerstva zelenina, plno salatov, ziadne udeniny, ani mastne atd, vyradila som mlieko z jedalnicka, maso hydina a na prirodno, ziaden cerstvy cesnak, cibula a nic pikantne,

- ovocie jem uz len doobeda a nikdy ho nezapijam vodou, vodu vzdy len pred ovocim. Cukor z ovocia mam pocit, ze ju vecer startoval a mala vela energie,

- polohovat na brusku aj chrbatiku - na brusku vzdy pod dozorom,

- cvicit: krcit kolienka k brusku,

- dopriat blizkost: telo na telo, naruc, bozteky, drzanie za rucku, masaz bruska hemne v smere hodinovych ruciciek, nosenie. Nasa sa takto este lepsie koji, a uz ju po novom davam aj do satky 🙂,

- aj po kojeni, resp.tesne pred koncom nechat vygrgat a vyprdkat (pocvicit nozicky),

- ak bude velmi zle a nic nepomaha, pridame jej Espumissan L pre babatka (20kv pred/po jedle).

Ak aj zvracia, tak ma mozno (skryty) reflux, da sa kupit na to sirup.

Zle im robia aj horucavy.

Ja som pri nej denne lezala nonstop od 6.tyzdna pocas 4 tyzdnov...bolo to crazy, hernia a zastavene prdiky atd...pomohlo nam co pisem vyssie.

lily_279
autor
4. júl 2022

@aliaray1 ďakujem veľmi pekne, akurát od dnes idem skúsiť nejesť vôbec mliečne výrobky ani nič co obsahuje mlieko tak som zvedavá na výsledky ')

tayla
4. júl 2022

@lily_279 dávaš vitamín D?

lily_279
autor
4. júl 2022

@tayla áno 1 kvapku každý deň

zuzahajdulka
4. júl 2022

@lily_279 u pediatra ste boli? Moze to byt aj nieco vaznejsieho, mozno keby to pozreli ultrazvukom. Pripadne skus parkrat denne chytit maleho do klbka, daj nad zachod bez plienky. Tak mu lahsie odidu vetry, vykaka sa. Ale urcite to treba dat vysetrit.