Bolesti bruška u dvojročného chlapca

jan21
21. máj 2015

Prosím o radu mamičky s podobným problémom. Môj syn má už asi 3 mesiac permanentné problémy s bruškom. Nemôže si purknúť ani sa poriadne vykakať. Celý deň len jojčí a kričí: "kákám, kakám, bolí bruško" a už aj letí na moje ruky. Trošku si pukrne, niekedy ani to. Trošku sa ukľudní tak na pár minút a letí a kričí znova. Kaká tak raz denne a vtedy je to čudo kým sa nevykaká. Už sa to nedá ozaj vydržať. Boli sme na vyšetrenia. Parazity ani helikobaktera nemá, nemá celiakiu ani žiadnu inú intoleranciu. Má ale veľmi málo železa. Dávali sme aj probiotiká, teraz nám dali Dufalak

jasminet
22. máj 2015

a neskusili ste zmenit jedalnicek - ziadna ryza varena, mrkva, banany, cokolady, kakao - viac cukety, slivky, kompoty, acidko, proste "prehanave" jedla....

katarinamarkova
22. máj 2015

@jan21 kolko papa ovocia? zeleniny? jogurty?
pozor na banany, sladkosti, cokoladu, vela peciva, ryzu, varenu mrkvu, tvrde syry.......

gapre
22. máj 2015

@jan21 aj nieco berie na to malo zeleza?

bibistec
24. máj 2015

ako vieš že namá intoleranciu? u nás dcérka mala too isté ale kakať nevedela niekoľko dní. Dobré je psylium podľa návodu ja som dávala 1/4 kávovej lyžičky denne, ale skús tiež vyradiť úplne mlieko zo stravy ale úplne aj v pečive je aj všade skoro. možno pomôže. My sme dali dcérke robiť testy na intoleranciu (lekár ti ich neurobí a neverí im lebo nie su uznané ako oficiálne) a až to pomohlo, ke%Dže alergická nebola na nič. A tam vyšli veci celý zoznam od lepku cez mlieko až po droždie a kadečo iné. Takže sama skús čo vadí a zapisuj si nám iba toto pomohlo a trpezlivosť a daj espumisan môže sa aspoň bude prdkať.

bibistec
24. máj 2015

@bibistec ešte som chcela to málo železa aj u nás bolo a súviselo s lepkom až keď sme lepok vysadili železo stúplo a to dcérka nemá celiakiu . Ináč pri celiakii môžu byť zápchy a takéto bolesti.

jan21
autor
25. máj 2015

@bibistec celiakiu nám vylúčili, robili mu testy, tak isto aj ostatné intolerancie vylúčili

katarinamarkova
25. máj 2015

@jan21 aky je jeho jedalnicek?

jan21
autor
25. máj 2015

@katarinamarkova ovsená kaša s jablkami, asi jeden rohlík denne, zemiaky, zelenina, polievočky, zo sladkostí kukuričné chrumky, sem tam nejký keksík. pil len vodu a čaje ale strašne málo, tak sme mu teraz začali dávať trošku aj sirupy

katarinamarkova
25. máj 2015

@jan21 ake caje?
- pozor na sirupy a sladkosti a prakticky vsetky potraviny z chem. farbivami, umelymi sladidlami, konzervantami....moze mu nejaky z nich vadit.....kazdy na ne reaguje po svojom
- maso? nic? ziadne?
- ovocie - len tie jablcka?
- margariny? ci obycajne maslo?
- mlieko? nic? ziadne?
- mliecne vyrobky, syry, jogurty? nic? ziadne?

bibistec
26. máj 2015

@jan21 a kde ste dali robit intolerancie lebo u bezneho lekara a na gastre ani na alergu sa nerobia? lebo u lekarky ani nam nic z toho nevyslo, napriek tomu tie potraviny problem robili

jan21
autor
26. máj 2015

@katarinamarkova čaje lipový, šípkový , matový - všetko zbierané vlastnoručne, masa papá veľmi málo, to je pravda, z ovocia hlavne tie jablká, banán veľmi málo, lebo sa bojím aby mu to nesťahovalo, pomaranč niekedy, do čaju citrón, samozrejme keď je sezóna, papá všetko ovocie čo rastie, margaríny žiadne ale maslo, oliv. olej, mlieko žiadne, jogurty sabinovské každý deň jeden

jan21
autor
26. máj 2015

@bibistec na gastre tu u nás nám robili

bibistec
26. máj 2015

@jan21 to sú potom alergie, intoleranciu iba na laktozu robia na nic ine, existuju speci testy na intolerancie ale poistovna to nepreplaca, ale odporucam, lebo dost to sedi nam to velmi pomohlo.

jan21
autor
26. máj 2015

@bibistec a kde si mám také testy pýtať urobiť?

katarinamarkova
26. máj 2015

@jan21 jedalnicek v podste v pohode....prakticky vsetko bezne ste vylucili, co je ok.....
este otazka: tie problemy mal uz pred tym ako bral probiotika? ono totiz aj vela tych dobrych bakterii vie narobit sarapatu
ja by som na tvojom mieste skusila proste vsetko vysadit - aj tie probiotika......
prvy den ho kludne nechaj napr. na vode a rozkoch, piskotkach, ci banane - to je prakticky jedno na com, hlavne nech to je len par zakladnych potravin - odsleduj si, ci je ok, ci mu je lepsie, ci to je take iste
ak bude ok, pridaj na dalsi den nieco nove.....atd atd atd atd.......
skutocne len hladat a najst co mu vadi......mozno to je nejake blbe farbivo, ci konzervant, co jeho telicko zrovna nezansa dobre
este jedna rada: pozri zlozenie peciva co kupujete - tam vie byt casto 30 zbytocnych zlepsovakov 🙂 :(

prajem, nech brusko prestane boliet a nech je vsetko ok

trgypadl
26. máj 2015

@jan21 psychicky blok...ak mal raz zatvrdnutu stolicu...tak preto takto reaguje

trgypadl
26. máj 2015

Duphalac je dobry ale treba uzivat dlhodobo

mima1612
26. máj 2015

My sme mali podobný problém a dosť dlho, až sme skončili s tými bolesťami dva razy v nemocnici. Problém bol v nedostatočnom pitnom režime, keďže malý nemal veľmi potrebu piť, vždy som ho musela ja nútiť.Odvtedy prísne dohliadam na jeho pitný režim, musí vypiť aspoň 1,5 - 2 l denne a problém s bruškom je preč 🙂

jan21
autor
26. máj 2015

@trgypadl Koľko to je? týždne, mesiace..zatiaľ užívame týždeň

trgypadl
26. máj 2015

@jan21 mesiace aj polroka...prvy tyzden je malicko na ucinok...tiez zavisi ako Vam dali davkovanie

bibistec
27. máj 2015

@jan21 my sme davali alcat test robit , testovala ju normalne lekarka v ordinacii, brala 6 ampuliek krvi a stalo to neskutocne peniaze. viem ze su aj ine testy a tie sa daju kupit v lekarni ale je tam malo potravin aj ked podla mna aj to pomoze. Avsak krv si beries doma sama a je to take mne pride malo profesionalne, lebo neviem ja nie som zdravotnik a tak. Ale zas poistovna union tiez ponuka klientom zakladny test intolerancii. Podla mna je najdolezitejsie vediet intleranciu na mlieko a lepok ale dolezite su aj pridruzene veci typu zemiaky, ryza , kukurica, u nas napriklad sa ryza a kukurica nezistila reakcia napriek tomu to mala jest nemoze lebo ma neskutocne krce v bruchu. Musim vsak povedat ze to boli najlepsie investovane peniaze. Dcerka mala uz strasne bolesti, nafuknute brucho, zapchy take ze sme na pohotovost volali krv v konecniku od tvrdej stolice, napriek tomu vsetkemu nikde nic nezistili ze nie je alergicka a mame davat beznu stravu. Neskor ju uz aj hlava bolievala aj kosti zle jej bolo. Cim dlhsie jedla beznu stravu. Potom na tych testoch jej zistili silnu intoleranciu lepku a inych potravin, po vysadeni sa to pomaly zacalo zlepsovat, uz po troch mesiacoch sa jej dal do poriadku krvny obraz, presli bolesti hlavy, zapchy takmer okamzite zo dna na den. brucho splaslo a teraz asi po 5 mesiacoch uz nema takmer ziadne bolesti brucha. Napriek tomu ze to sucasna medicina neuznava dieta je uplne vymenene, ma plno energie tie ostatne sprievodne problemy ani nehovorim ale musi mat tu dietu. Akonahle zje nieco co nesmie je problem a bolesti nastanu znova. Preto z vlastnej skusenosti doporucujem test na intoleranciu uz akykolvek.

bibistec
27. máj 2015

a na zapchu odporucam psylium je nenavykove a je to bylinka, maju v lekarni ak treba mozte dat ak nie nic sa nestane netreba davat. My sme davali 1/4 kavovej lyzicky denne.

jan21
autor
28. máj 2015

@trgypadl 5 ml ráno a 5ml večer. Okrem toho mu dávam kvalitné probiotiká a prebiotickú vlákninu

trgypadl
28. máj 2015

@jan21 super to je dobra davka, ono trosku trva kym si crievka na to navyknu, ale treba to ozaj dodrziavat....co sa tyka probiotik-vsetkeho vela skodi, cize premozenie urcitych prospesnych bakterii moze mat opacny efekt.
c

trgypadl
28. máj 2015

@jan21 a este upravit pitny rezim (voda, caje , sťavy, slivkove a podobne , aby zmakcovali stolicu, a co najviac sa vyhybat jedlam , kt.mozu nafukovat...lebo uz pri nadmernej plynatosti moze mat strach, ze sa mu bude zle kakat.zapojit ovocie a a zeleninku a bude to fajn.
my sme sa trapili niekolko mesiacov, ale nastastie sme to prekonali.....3
je to o neskutocnej trpezlivosti, i ked vidiet svoje dieta sa trapit je neskutocne hrozne....