Bolesti bruška u 8-ročnej

rebcav
4. sep 2023

Ahojte, prosím Vás máte niekto skúsenosť. Dcérka pred mesiacom vracala, mala aj teplotu skončili sme na pohotovosti, kde jej bez hlbšieho vyšetrenia, len na základe hmatového vyšetrenia dali antibio Summamed. Na cca 2-3 deň bola ok, no v sobotu znovu zvracala + hnačka, skončili sme na pohotovosti a dr. je presvedčená, že to má z grilovaného kuracieho mäsa. Dnes jej robili crp mala teraz si nepamätám či 13,8 alebo 17,8 vraj je len mierne zvýšené, robili jej výter, výsledky budú v stredu. Včera vôbec nič nejedla, už "len" hnačkuje, dnes jedla trošku roztlačený banán, zemiak + mrkva uvarené a pije odšťavené jablká. Znovu sa začala sťažovať na bruško, je to preto, že trošku začala prijímať potravu, žalúdok si znovu "zvyká" už som trošku zúfalá ..... ďakujem za rady

deti95060810
4. sep 2023

jablková šťava? na bolesti brucha to nie je OK, či vám doporučil lekár?
z jabl. šťavy aj zdraví ľudia majú hnačky...

lenka7477
4. sep 2023

skús úplne vysadiť mlieko, mliečne výrobky . Možno alergia na mliečnu bielkovinu .
Našu Luciu nadúvalo , až pod rebrami ju bolelo ...boli sme aj na pohotovosti behom roka aj 4 x ... bolo jej na vracanie, prehnalo ju ... dali sme spraviť odbery a hups.... alergia na bielkovinu kravského mlieka

rebcav
autor
4. sep 2023

@deti95060810 áno, lekárka mi to odporučila, ani mne sa to nejak nezdá, ale dala som jej ...už fakt neviem

rebcav
autor
4. sep 2023

@lenka7477 ďakujem, skúsime

lenka7477
4. sep 2023

niekoho banán zapečie, niekoho preženie , niekoho jablková šťava ...
skús len suchú uvarenú ryžu , zemiak ...

rebcav
autor
4. sep 2023

@lenka7477 ďakujem

iva06
4. sep 2023

Syn mal tiez bolesti brucha, hnacku,bolest hlavy. Lekarka ma odbiła bez vysetrenia s buscopanom. Nakoniec sme skoncili na pohotovosti a hned ho hospitalizovali a zistili celiakiu a intoleranciu na laktozu.

rebcav
autor
4. sep 2023

@iva06 prosím ťa a to z akého vyšetrenia zistili?

simca06022011
4. sep 2023

ak ma hancku nedavaj jej ziadnu ovocnu stavu.. jablkovu urcite nie, bude ju to ete viac drazdit na wc... ryza, zemiaky, postupne som davala aj napr. maso na stave trosku a tak. Piskoty s cajom osladenym.

iva06
4. sep 2023

@rebcav
@rebcav odber krvi a stolica. a v nemocnici isiel na biopsiiu.

paolne
4. sep 2023

Teraz je vela črevnych ochoreni. Taktiež može mat dajakeho baktera či alergiu. Moja dcera skončila s bolestou brucha v nemocnici a zistili že ma uzliny v bruchu zvetšene a to ju boli. Mala aj teploty a pocit na vracanie a hnačky preto bolo podozrenie na zapal slepeho čreva.
Tak ako pišu maminy ovocie a ovocne štavy nedavaj. Na pitie čierny čaj slaby, ryža zemiaky