Bolesti bruška trojtýždňovej dcéry

katarina092
23. máj 2021

Ahojte,
moje 3 týždňové dievčatko má už pomaly od narodenia problémy s bruškom..často sa počas dňa zvíja, plače, kakať ju dávam nad umývadlo, lebo inak sa vykakať nevie, potom je pokojnejšia...Hádam tieto koliky prejú po pár mesiacoch ako to väčšinou vraj býva, ale chcela som sa spýtať, ako ste to riešili Vy..raz som jej dala Espumisan, ale moc to nepomohlo, v ten deň plakala ešte viac..Nemôže to byť stravou, ked kojím? Čo sa odporúča mamičkám jesť?
Mám ešte jednu otázku, stávalo sa Vám že keď ste niečo zjedli mali Vaše deti po kojení vyrážky? Moc neverím názorom z Mamilly, kde presentujú, že strava nijako neovplyňuje materské mlieko, ale viackrát sa mi potvrdilo že po konzumácii neodporúčanej stravy pre kojace matky sa mojim deťom robili vyrážky..nemôže to ovplyvniť aj tie koliky?
Ďakujem za odpovede.

pribinak
23. máj 2021

@katarina092 musíš sledovať na čo reaguje a načo nie. Ja som nemohla nič kde bola cibuľa či cesnak. To syn netoleroval. Ostatne nevadillo

Celkom nerozumiem tomu kakaniu nad umývadlo? To čo je?

ivka21
23. máj 2021

Nám tiež nič nepomáhalo boli sme doslova na nervy. Jedine co zabralo bolo balonix med. A to všetky kvapky sme mali po kúpené a ani pupik nezaberal. Teraz idem kúpiť druhému do výbavy rovno. A ak by nezabralo kľudne môže byť aj alergia na laktózu a reflux. Potom treba aj to vylúčiť.

katarina092
autor
23. máj 2021

@pribinak ze dam dole plienku a dam malu nad umyvadlo s pokrcenymi nohami..tak jej toviac tlaci na creva a lepsie sa vykaka

dodka6
23. máj 2021

Nám pomáhala rektálna hadička. Už keď som mu ju dávala, malý sa usmieval....a kvapky, rozhodne sab simplex!! ..u nás ich dávajú aj v nemocnici detičkám, keď majú problémy. A okrem toho cvičiť s nožičkami, krémikovať bruško........
A z jedla som na tu chvíľu vylúčila cibuľu, zemiaky, strukoviny, kapustu, jablká a hrušky. No nemala som tiež pocit, žeby to ovplyvnilo niečo.

katarina092
autor
23. máj 2021

@dodka6 Dakujem za info🙂