Bolesť v brušku u 2,5 ročného dieťaťa

milka1978
18. júl 2012

Ahojte maminky. Pomôžte mi prosím. Môj syn bol od minulého týždňa od utorka trocha prechladený, nič hrozné. Trocha soplíku. Nemal ani teplotu. Dávala som mu Sinupret podľa predpísanej dávky a striekala som mu do nosa sprej.
Asi 3 dni dozadu sa mi sťažoval na bolesti v brušku. Myslela som si, že potrebuje kakať a tak aj bolo. Na druhý deň mi zase vravel, že ho pobolieva bruško. Tak som ho premasírovala a prešlo to. A dnes zase. Doobedu mi vravel, že ho bolí bruško no o chvíľu to bolo preč.
Z čoho to môže byť? Zo Sinupretu pochybujem, pretože keď je chorý tak ho berie a nikdy mu neškodil ale pomohol. Prestala som mu ho dávať včera.
Má s tým ísť k lekárke? Alebo mám skúsť nasadiť diétu? A ak áno tak akú?
Ďakujem

xlucia
18. júl 2012

@milka1978 necakat a ist k pediatricke

feriva
18. júl 2012

A nemá zastavené vetry?U nás to tak býva, skús dať espumisan L, snáď som to dobre napísala. Skús sledovať či má dobré prdíky, a potom už k doktorke...

milka1978
autor
18. júl 2012

@feriva prdíky sledujeme, no neviem čo je dostatočné prdenie ... sem-tam si pusti ale neviem či je to dosť

milka1978
autor
18. júl 2012

@feriva ked tak teraz rozmýšľam tak prdíky ani tak nemal .... skôr sa pokakal .... to nestači? ved pri kakaní musel aj prdnúť či?
ale espumisan L skúsim

feriva
18. júl 2012

Skúšaj Espumisan, to mu neuškodí skôr naopak. Môže mať problémy kvôli zastaveným vetrom, uvidíš veď sama usúdiš či sa bude naďalej sťažovať na bruško. Skús mu aj pomasírovať bruško v smere hodín, aby sa črevá popohnali a pracovali.Inak môj malý mal tiež neidentifikovateľné brušné problémy, niečo zjedol a poukazoval na bruško, asi nejaký vírus či čo. a ešte skús probiotika, tie veľmi pomáhajú pre črevnú floru.

tinki
19. júl 2012

@milka1978 teraz je obdobie viróz a veľa detičiek má bolesti bruška..Za doktorkou by som išla aby pohmatom zistila či to nie je niečo vážnejšie..A určite probiotiká a vynechať sladkosti na pár dní...

milka1978
autor
19. júl 2012

@feriva Včera sa večer malý tak fajne vyprdkal .... urobila som mu rascový odvar, kedže som nemala Espumisan .. asi mu to pomohlo .... dnes sa už na bruško nesťažoval, no keď zase začne tak určite už pôjdem k lekárke ... tiež som počula, že sa u detí nejako rozmohli črevné virózy ... tak len dúfam, že to nebude nič strašné

indiankaindi
19. júl 2012

@milka1978 naša má podobný problém, pobolieva ju často bruško. Lekárka mi povedala, že to môžu byť zastavené vetry, alebo aj hlísty. Máme jej dávať espumisan alebo probiotiká a ak to neprejde, tak jej pre istotu vraj dá tabletku proti týmto potvorám. Nešpára sa malý v nose, alebo si neškriabe zadok?

feriva
19. júl 2012

@milka1978 No to je fajn, stále mu dávaj preventívne aj feniklový čajík, stále to sleduj a všetko bude fajn. Hlavne to chce kľud, ak bude nejaký problém dlhotrvajúcejší tak nezanedbať a ísť k lekárke. Ale zastavené vetry vedia potrápiť... 😒

milka1978
autor
19. júl 2012

@indiankaindi v nose sa nešpára a ani ho neškriabe zadok .... stolicu má pravidelne každý 1-2 dni .... a aj tuhosť stolice je normálna .... skúsim ten feniklový čaj ... uvidím či mi ho vôbec bude chcieť piť ... keď bol batoľa tak ho odmietal, možno teraz už nebude

indiankaindi
19. júl 2012

@milka1978 tak potom asi len tie vetry. A ak to nepomôže, asi by som vybehla k lekárke. Držím palce, nech to rýchlo prejde.