Bolesť hrdla a zachrípnutie u 5-ročného syna

miska7754
10. okt 2022

Ahojte poradte daky sirup.. 5 rocny syn je zachripnuty a boli ho hrdlo ked preglga sliny ale som kukala nema cervene

ivanakal
10. okt 2022

nam najviac pomaha Calciovy sirup, klasicky. Aj na zachripnutie aj na hrdlo.. A potom este Jox sprej. ale ten neviem od kolko rokov je.

miska7754
autor
10. okt 2022

@ivanakal kalciovy sirup? Dobre pojdem kupit a to je aj detsky ci to je jeden kalciovy sirup

ajsha123
10. okt 2022

@miska7754 dnes uz existuje plno ochutených kalciovych sirupov, ale na bolesť hrdla najlepšie pomáha ten klasický Calcium chloratum od TEVA. Ten z nášho detstva, ak si ho užívala... Slany (lebo je to chlorid) a zároveň osladený, aby sa to dalo zjesť. Hnusny, niekto to nedokáže zjesť, a niektoré deti ho milujú a nemajú problém... Ale pomáha najlepšie.

gondyo
10. okt 2022

Homeogene..aj dve naraz...každú hodinu sa može podať..

ajsha123
10. okt 2022

@miska7754 a áno, je to jeden, užívajú aj deti aj dospelí. Pri bolesti hrdla 1 lyžička rano, obed, večer, aj keď v návode je písané 1 lyzicka denne. Neboj, nepredávkujete sa. To v návode sa myslí, ked je nedostatok vápnika a treba ho doplniť. Pri bolesti hrdla a zachripnuti tak, ako som písala 3xdenne

ivanakal
10. okt 2022

@miska7754 ano presne. Ten klasicky.

nikpa
10. okt 2022

@miska7754 tiež ti odporúčam kalciovy sirup ale môj malý ten obyčajný neprehltne. Lieky v pohode zje aj iné sirupy keď je chorý ale ten obyčajný kalciovy okamžite vyvráti. Ja kupujem vanilkový. No a 5 ročnému už kľudne môžeš na bolesť hrdla kúpiť aj pastilky alebo sprej. Umrtvi mu to a trošku stlmi tu bolesť a tiež skráti dobu liečenia. Ja dávam tantum verde sprej, ten slabší. No a klasika, med s citrónom a krk v teple.

gloria31
10. okt 2022

@ajsha123 to aj ten sladký môžem dávať 3xdenne 5ml. Tých 5ml je písaná denná dávka

ajsha123
10. okt 2022

@gloria31 ja som pisala o tom klasickom, ze 1 lyžička. 1 lyžička je vždy 2,5 ml. Veľká polievková je zvyčajne 10 ml. A existujú aj také stredné, kvázi detské veľké lyžice, tie majú 5 ml...
A k tomu ochutenému sa neviem vyjadriť, lebo sme ho neuzivali... Pytala som sa naň človeka, co to študoval, a zloženie ochuteného je iná zlúčenina, cize nie je to to iste ako klasický Calcium chloratum. Viacmenej som nikdy nemala chuť testovať na nás, či by nám ten ochutený pomohol... Tým chcem napísať, že neviem, či ucinkuje na zachripnutie a bolesť hrdla, ale neodsudzujem nikoho, kto ho užíva 🙂 Len neviem poradiť dávkovanie...

evinqua
10. okt 2022

Kalciovy sirup od teva 3x denne čajová lyžička, plus junior angin/sirup, lizatka a ak zvládne tak aj take cmulacie tbl