Bolesť hlavy u dieťaťa vzadu nad zátylkom

matita
13. feb 2016

Dnes vecer sa mi syn /5 rokov/ zacal stazovat na bolest hlavy vzadu nad zatylkom.Prezrela som ho, nemal ju cervenu, ani s modrinou, ani nevie, ze by sa niekde udrel. Momentalne bez zvysenej teploty, dokonca ju ma trochu nizsiu nez obvykle. Bolest pretrvavala, ale kedze uz bol velmi unaveny, hned zaspal. A ja sa teraz nervujem a bojim sa ist spat. Nemate niekto skusenost s obdobnymi bolestami u deti?

charity
13. feb 2016

Skus mu prehmatat, az bude hore, svaly na krku. Mohlo by ist len o tenziu svalov, ktora sa prejavi tak, ze bude citit aj bolest niektorych svalov na krku.
Ak nastane strnulost šije, smer nemocnica.

matita
autor
13. feb 2016

@charity strnulost sije viem spoznat aj v spanku? Ze mu skusim v polohe na chrbte zdvihnut hlavu k hrudniku? Mierne, ci uplne?

matita
autor
13. feb 2016

@charity uz spi, takze tie svaly moc nepreskumam. Skusim ho tak za hodinu zobudit, ale s tym je u neho vzdy problem, ked je unaveny....

alenkam.
13. feb 2016

@matita mne sa takto moj 5r stazoval minuly tyzden.. tiez ma panika chytala, ale prespal sa, druhy den som dala viac pit a uz to nespominal.. snad to nic nebude ani u vas ani u nas. Ale chapem tvoj strach...

matita
autor
13. feb 2016

@alenkam. No dufam, ze to tiez nebude nic vazne. Najhorsie je, ked je pred nami noc...

erickatt
13. feb 2016

Skus ked da zobudi, nech lezi na chrbate pokrvci kolena a da si akoby bradu na hrudnik. Ked mu to nepojde treba ist hned k dr

matita
autor
13. feb 2016

@erickatt dakujem, skusim.

dzanka72
13. feb 2016

@matita ja som presne to iste mavala, ked som bola malá a nakoniec som mala vyskocene stavce. Napravili, "vratili naspat" a uz nic bebolelo 🙂

dzanka72
13. feb 2016

*nebolelo

seahorse27
14. feb 2016

Dcerka to mava dost casto zhruba od veku 3 rokov. U nas to uzavreli ako torticollis - ale u nas je to prechodny stav, ktory trva len par dni, vacsinou to ma spojene s nejakym infektom, mava to po nadche alebo kasli a niekedy len tak, ked si v noci zalezi krk. Teraz ma uz 7 rokov a mava to uz len v miernej forme. Kym bol mladsia, nemohla ani hlavou otocit, velmi sme sa zlakli. Stazovala sa na bolest hlavicky, nevdela bolest este velmi lokalizovat, tak sme isli k dr. Ta nevidela ziadne meningealne príznaky. Tiez sme v tom case chodili casto na krcne kvôli nosnej mandli, tak aj krcna jej to pozerala a zhodli sa obidve na tejto diagnoze. Natierali sme to bylinkvou mastou Traumaplant a preslo to postupne, ale trvalo to aj 4-5 dni. Teraz jej to uz nenatieram nicim - ako pride, tak odide.

kukucka26
20. okt 2022

@erickatt čo to značí ak neide

erickatt
21. okt 2022

@kukucka26 zapal mozgovych blan tusim