Bolesť hlavy dvojročného dieťaťa

pizik
18. dec 2014

Mamicky, maly bude mat v januari 2 roky. Pred vyse tyzdnom sa mi prvy krat stalo ze prisiel za mnou a ukazoval mi na temeno hlavky. Kedze rozpravat sa este nechyta, tak som sa ho opytala na par veci co sa u neho spajaju s ukazovanim na hlavku (ci chce ciapku, ci chce kreslit snehuliaka, ci sa udrel...) a na vsetko mi povedal ze nie. Ked som sa ho opytala ci ho boli hlavka povedal ano. Kedze takto prisiel za mnou viackrat volala som nasej lekarke, ktora mi povedala ze moze zacinat choroba, ze mu mam dat nurofen a ak to bude pokracovat mam prist ze mu urobi vytery ci nezacina nejaky zapal. Od vtedy bolo vsetko v poriadku,viac sa nestazoval az v nedelu pocas celeho dna. Boli sme u lekarky, urobila mu vytery, poslala nas na vysetrenia. Na ocnom vsetko vporiadku, na ORL povedala ze to moze byt zo zubov, idu mu posledne stolicky. Boli sme aj na chirurgii, kde mu urobili RTG, tiez to bolo v poriadku, ako aj na neurologii. Z vyterov vysiel bacil v nose moraxella, podla lekarky aj z toho ho moze boliet hlavka. Maly sa kazdy den par krat postazuje na hlavku....uz neviem to mysli vazne alebo len z nudy. Chcem sa opytat ci ste sa s niecim podobnym nestretli. Nechcem nic podcenit aj ked viem ze deti si niekedy vymyslaju. Dakujem