Bolesť hlavy 4-ročnej

13. nov 2023

Ahojte. Chcela by som sa opýtať na vaše skúsenosti, s bolesťou hlavy u detí. Moja dcérka sa sťažuje na bolesť hlavy hlavne počas choroby, je skolkarka, takze nadchu ma skoro nepretrzite, 2t doma, 3 dni zdrava a zas. Takze vzdy tie prve dni choroby povie ze ju bolu hlava a ked sa opytam kde, ukaze na čelo. Povie to asi 1 max 2x za den ale ked sa napr za 10 min opytam tak povie ze uz nie. Inak je hrava, lieta aj ked ma nádchu, nemam zatial pocit ze by to bola silnejsia bolest. Minulý tyzden mala 3 dni horúčky (38 cca vzdy navecer) a asi 3 dni co uz je v poriadku, ale aj dnes sa mi posťažovala vecer na bolest hlavy a znova čelo. Znova za 10 min ok, a pred spankom som sa jej spytala a ze ju boli čelo. Ja teraz neviem, mam vyhľadať doktorku, alebo je to z choroby čo mame dookola? Zacinam mat veru strach, nemate niekto s tymto skúsenosti? Ďakujem pekne

dadka128
13. nov 2023

Tak zvycajne pocas choroby bolí hlava, hlavne ked su upchate dutiny je zhoršené dychanie..

danyelia
13. nov 2023

Ahoj, 9- ročný syn to isté...u neho to bola iba bolesť hlavy, resp. len čela, nič iné. Raz bolí, potom nie, potom zase bolí, tak na striedačku. Dr. vzala krv, moč, urobila dokonca aj testy na parazity, plus na všetko, čo sa dalo, poslala nás na očné a neurológiu, no bolesť teraz prestala, vraj to môže byť aj z krčnej chrbtice, tak uvidíme...všetky vyšetrenia inak dopadli dobre, čaká nás už len neurológia. Vraj to mohlo byť aj z bežného prechladnutia.

lilizzachy
13. nov 2023

Aj moju bolieva hlava počas choroby, hlavne ak ma sople a hlieny. Ak by sa sťažovala aj v období, keď je zdravá, konzultovala by som to s dr.

autor
13. nov 2023

@lilizzachy no troska jej tecie nos, vnoci "chrape" od hlienov, a rano este kasle sem tam, tak snad je to iba z tych soplov 🙄

kikulienkadd
13. nov 2023

Ahoj,mňa bolieva priserne hlava keď mám upchate dutiny. Niekedy mám pocit, že ma bolí celá tvár, tlačí mi to na oči aj zuby. Nahrievam sa,pomáha mi to,potom je dlhšie obdobie odhlienovania. Ale prejde to a je zase pokoj. Ak sú to dutiny u tvojej dcérky,nechceš skúsiť konvičkovanie? Môj mladší syn si na to zvykol od 3.rokov,teraz má 5 a sám cíti úľavu,už ide na to bez problémov. Bolesť hlavy môže byť aj z nedostatku tekutín. Ak to trvá dlhšiu dobu,určite to treba riešiť s lekárkou. Prajem dcérke skoré uzdravenie 🍀

dzinka777
13. nov 2023

Aj mne moja dcéra pri chorobe hovorí,že ju boli hlava (3 roky) a syna neboli keď je chorý,on sa zas cíti tak slabo

autor
13. nov 2023

@kikulienkadd to konvickovanie by som skusila ale bojim sa ze to nedame, alebo sa nadychne pri preplachovani 🙈

autor
13. nov 2023

Ďakujem žienky, dufam ze to je unas teda len ztych chorôb, snad bolest hlavy vymizne

drake122
14. nov 2023

Chronická sinusitida.

kikulienkadd
14. nov 2023

@autorka Viem,že konvickovanie nemusí zvládnuť každý. Mňa na začiatku veľmi povzbudila kamarátka,ktorá mala o niečo staršie dieťa ako ja a dala mi návod: na začiatku netreba čakať,že vodu cez noštek preleješ. Stačí pár kvapiek,story o kúpaní sa v mori, zakýchate si z tej slanej vody ako keby naschvál spolu... proste správna motivácia.