Bolesť bruška u novorodenca

izabel_a
23. máj 2024

Ahojte, mam 10dnoveho chlapceka. Od vcera nekakal a belmi ho boli brusko a ma jo nafuknute. Skusala som masaz, nozickami pocvicila tak si trosku prdkal ale nekakal a stale ho to takto boli. Neviete nieco prosim poradit?

mimachicha
23. máj 2024

@izabel_a skus rektalnu rurku. Dostat v lekarni, urcite tu najtensiu treba. Uvolni mu prdiky a uvidis ako sa mu velmi ulavi. Koncek namaz sudocreamom aby to islo lahsie a trosku treba v ritke postuchat. Mozno najdes aj video ako to spravne pouzit aby si mu neublizila. U syna by sme bez toho osediveli, tak plakal od bolaveho bruska

izabel_a
autor
23. máj 2024

@mimachicha a ako casto sa to moze pouzit? Lebo raz som ju dnes pouzila

anjelicek26
23. máj 2024

Rektalnu rurku pouzi tak csato ako treba... ale hlavne ku kazdemu mliecku pekne davaj espumisan, lefax alebo nieco tomu podobne, stiahne to plyny a bude menej brusko boliet...to travenie este len zacina pracovat, potrebuju trosku pomoct... masaz je tiez velmi fajn, aj polozit na tigrika na ruku a tak ponosit. Moj len teda grcia ked je najedeny v tej polohe prvu ligu 🙄 Ale skus.

mimachicha
23. máj 2024

@izabel_amy sme to pouzivali aj 10x denne. Vzdy ked tahal nozky k brusku a zadusal sa placom. Po uvolneni sa mu normalne ulavilo aj na tvari. Skus aj krem pupik a masaz bruska kruzovymi pohybmi ruky alebo tlacit kolienka nozok k brusku a naspat. Ale nie vtedy ked je napapany.