Bolesť bruška u 4 ročnej

janka714
10. dec 2018

Potrebujem radu,moja štvorročná sa sťažuje na bolesť bruška už asi týžden,ale nonstop.Hovorila to už aj v lete,vtedy sme boli u dr.,brala jej krv, vzorku zo stolice a paraziticky test jej robila,lebo máme psa. Výsledky boli viacmenej v pohode,len kvasinky v stolici na čo nám dala užívať probiotiká,užívame ich doteraz. V októbri to zase hovorila tak som jej volala a povedala, že sa máme objednať na gastro.Objednali nás až 8.1. Už celý týžden sa sťažuje, že ju boli bruško,v okolí pupku, prípadne nad ním. Zmeny v správaní nemá,je hravá,zivá.Kaka kazdy deň.Nema teplotu,nevracia a chutí jej jesť. Spinka pokojne. Pri hre sa tvári, že nič,ale vždy keď sa jej opýtam povie, že ju boli a vidím, že neklame. hovorí, že ju to bolí stále, že nemá kŕče.Co sa týka stravy tak je myslím dobre a zdravo.Dokonca teraz ani nechce nič od Mikuláša vraj dokedy jej nebude zase dobre.Vsetci si myslia, že si vymýšľa, lebo na pohľad jej nič nie je,ale ja jej verím.Co by to mohlo byť? Stretli ste sa s tým niektorá? čo mám robiť? Na gastro sme objednaný až za mesiac a naša Dr. povedala, že ona už nemá spraviť aké vyšetrenia, nemôžem ju predsa takto nechať ešte mesiac.
bruškom boli a vidím, že neklame

mimka16
10. dec 2018

@janka714 moja dcéra má 9rokov,od cca 5 rokov sa sťažovala na bolesť bruška v okolí pupku, najmä ráno. Na chirurgii sme boli každý druhý mesiac kvôli tomu. Nakoniec nám v šrobárovom ústave v Tatrách potvrdili reflux. V podstate išlo o to, že ju palila zaha z kyseliny, ktorá sa jej dostávala von zo žalúdka a ona nebola schopná to správne pomenovať. Nasadili sme na 6 mesiacov diétu, rezimove opatrenia a už vyše roka je všetko ok.