Bolesť brucha a málo železa u 9-ročnej

salome123
17. aug 2022

Ahojte,
9r. dcera mava cca 1x do tyzdna bolesti brucha (nad pupkom)....trva to cca 10min, co sa stazuje. Z krvnych testov sa vylucila celiakia aj parazity. Teraz jej zistili, ze má málo železa (uz pred 5rokmi ho mala malo a uzivala Maltofer). Okrem toho je alergička/astmatička (ale to s daným problémom nesúvisí). Okrem toho nemá žiadne problémy s trávením, s rastom, s ničím v podstate.
Neviete co by jej mohlo byť?
Na konzultaciu s pediatrom sa chystam v piatok. Vdaka.

anjelicek26
17. aug 2022

Hlavne termin u gastroenterologa, takto sa s toho nevymotas... helikobakter je tiez moznost alebo nejaky zaludocny vred, to, ze je to dieta neznamena, ze to mat nemoze... Zelezo suvisi zo zlym vstrebavanim v crevach, takze o to viac ist na to gastro... moze jej vadit histamin, laktoza, kravske mlieko alebo nieco uplne ineho, co to cele rozdrazdi... snad vas pediatricka nasmeruje...

stellarstar
17. aug 2022

@salome123 aj astmatikov často trápia tráviace ťažkosti ako príznaky refluxnej choroby či zápal pažeráka a platí aj pre symptómy syndrómu dráždivého čreva. Som sama alergička a astmatička a mám syndróm DČ. Takže to môže mať ajbs tým súvis, smer gastro

miskaska
17. aug 2022

Malo zeleza, bolest brucha...mne vzdy napadne celiakia, ale to asi preto, ze ju mam ja. Kazdopadne krv na protilatky by jej mohli vziat.

salome123
autor
17. aug 2022

@stellarstar reflux vylucili (robili jej na to vysetrenie)
@miskaska brali jej krv s tym aby vylucili celiakiu, to sa stalo. To vsak neznamena, ze ju nema ☹ mala si aj ine priznaky okrem bolesti brucha pri celiakii? ako casto si mavala bolesti brucha?

ja sama som mavala ako dieta bolest brucha, aj som bola v nemocnici na pozorovani a nikdy na nic neprisli a aj ma to preslo a tiez mam problem so zelezom. Nechapem, co to vsetko znamena.

stellarstar
17. aug 2022

@salome123 ja nepíšem len o refluxe tam sa píše aj o syndróme DČ či zápal

monuska1234
17. aug 2022

@salome123 presne toto sme riesili pred 3 tyzdnami,dcera 7 rocna mala od zaciatku juna bolesti nad pupkom,cca 20 min,len teda ona to mala 3-4 dni po sebe raz denne,potom tyzden nic napr.,a zasa 2-4 dni,bolo jedno ci po jedle alebo pred,proste zacalo boliet,dala sa do klbka a preslo...parazity negativ,pecenove testy v poriadku,jedine co jej vyslo,ze prekonala velmi davno mononukleozu...dostali sme papier na sono,tiez vsetko ok...lekar povedal,ze bud to bude z rastu,alebo sa jej zasekne tenke crevo vyrastok do seba (uz si nepamatam ako to presne povedal 🙈),naposledy mala tieto bolesti pred mesiacom,proste to utlo same od seba po mesiaci aj pol cca