Bolesť a krv pri stolici u 3,5-ročného dieťaťa

mama4444
22. máj 2024

dobrý deň zajtra už ideme na vyšetrenie ale chcela som sa vopred informovať. Už mal raz problém skákaním že vždycky tam bol nejaký ako keby taký malý blok ale vždycky sa pekne vykakal keď som ho šteklila na slabinách aby potlačil. Stolica tvrdá nie je pije dosť papa aj ovocie aj zeleninu aj cestoviny aj mäsko aj slivky ALE za posledne 2 tyzdne keď Kaká zaplače ale bez slz. vykakat sa vakaka len TEN PRVOTNY TAKY TLAK AJ “ZAKRICI” ale potom je vsetko ok. tlaci dalej bez PLSCU CI INEHO ,…. dnes ale pei KAKANJ na ritke mal krv aj vlásočky 😞

123369
22. máj 2024

@mama4444 určite ho to bolí,krv môže byť s prasknutého konečníka,asi sa mu spravila trhlinka/ prasklina. Staršia máva krv keď sa vykaka, nikdy s tým nemala problém ,ani s kakanim a zrazu toto,aj som sa jej pozerala na konečník najskôr som nič nevidela,ale keď som povedala nech skúsi potlačiť,ako pri kakani,tak sa jej tak pootvoril a vtedy som to zbadala. Nemá ju pri každom raze,ale niekedy neviem či viac potlačí a potom sa to ako by natrhne .
No a mladšia , tá mi začala zadržiavať stolicu vo februári. Ten kto to nezažil u dieťa nevie čo sú to muky s kakanim. Ona celkovo ovocie či zeleninu nechce, voľakedy aspoň kapsicky ovocné,a už ani to nie. Čiže stolica tvrdá kakanie bolelo, a z plačom. Až to prešlo do zadržiavania a dokázala nekakat aj vyše týždňa, tým pádom stolica úplne tvrdá. Dokázala hodinu plakať v bolestiach čo sa jej chcelo ,ale ležala na gauči/ posteli a zatlačiala o život. Aj na pohotovosti sme s ňou boli, lebo už som sa bála , myslela som, že spravia klistyr alebo niečo a oni nám len povedali čo si máme kúpiť. Ona mala taky blok a averziu na kakanie 🙏 plakavala som s ňou keď bolo treba tlačiť. Prečítala som tu veľmi veľa diskusií a na základe mamičiek pokupovala čo radili. Bol to strašný boj,ale skúsili sme toho veľa,a veľa vecí pomohlo. Dúfam , že sa vám situácia zlepší , uvidíš čo ti povie/ poradí dr. Držím palce.

mama4444
autor
22. máj 2024

@123369 presne !!!!!! toto plakanie na koberci poznam velice dobre , toto robil ako 1 rocny ked mal plienky 😢 toto uz nechcem zazit. vtedy som chodila doktorke a ta len radila ( ovsene vlocky , vlaknina a podobne ) VSETKO ESTE HORSIE ! pokusny kralik a toto jej som povedala ze uz nechcem!!!!
ja viem ze skusanim na to pridem ale PROSTE ZIADNE TESTY ci nebol na mlieko haklivy alebo ci stale nie je , proste “skusajte - dovidenia” 😡😢
potom sa to nejako ukludnilo …. bolo vsetko ok , zacal chodis do skolky a BUM nanovo.
kaka IBA doma ! prve zatlacenie na silu s krikom ( vykrik ) a potom sa tlači so spevom.
co ste davali prosim vas na to pomahanie ? a na trhlinku nejaky krem ?
a dakujem moc za prianie , napodobne 🙏🏻❤️😊

123369
22. máj 2024

@mama4444 mladšej na lepšie kakanie dávam aktuálne doplnok prázdne črievko od Medveďa. Musím to vseliak maskovať do stravy, lebo mi to za otca nechce zjesť. Ale pomáha to,aj keď to nemá ráno na lačno. Vy ste aspoň bez plienky,no ja neviem ako ju odplienkovat, keď má s týmto problém a ešte ju učiť na nočník či záchod , keď o ňom nechce ani počuť. Má 2,5 roka. Staršej dala dr tiež na zmäkčenie stolice sirup lactuloza, že aby ju nemala takú tuhú a nepraskal konečník,ale ona mala koľko krát krv aj keď ju nemala moc tuhú, pár krát som jej ho dala,ale nechutil jej tak som to nesilila , ešte povedala robiť sedavé kúpele v dubovej kôry,to som jej tiež asi len raz robila a viac nechcela,a to je na sedavé kúpele zvyknutá,ale hnusila sa jej tá farba,a veru aj som jej to s niečím pravidelne mastila aspoň to ,ale za otca si nezmyslim, možno zajtra ak by som pozrela lekárničku. Fakt neviem. Staršia bude mať 6 , už je moc premudrela 😃