Boľavé ďasienka u 6 mesačného bábätka

smajluska
26. aug 2020

Maminky, poradte, co davate Vasim babätkam na bolave dasienka, ked sa prerezavaju zubky? Nieco co rychlo zabera. Co mate odskusane a overene? Moj drobcek nema teploty, ale stale si strka prsty do pusy. Boli ho to. Uz sa aj pokusal na palcoch. Dakujem.

zuzana_ilkova
26. aug 2020

@smajluska ahoj nam najlepsie zaberal panadol sirup a gel calgel ...tie s obsahom lidokainu zaberaju najlepsie geliky...

havana40
26. aug 2020

Mojmu malemu zaberal len kamistad nachvilu a inak nurofen

katty2012
26. aug 2020

@smajluska naco zbytocne nejaku chemiu. nedaj nic, zvladne to

viikkki
26. aug 2020

@katty2012 preboha ty v ktorej dobe žiješ, načo trápiť dieťa keď sa mu dá pomôcť 🙏

katty2012
26. aug 2020

@viikkki no preboha, zda sa, ze v uplne inej ako ty. urcite nebudem decku od malicka pchat do tela chemiu za kazdu blbost a robit pomaly paniku z toho, ze decku idu zuby a strka si prsty do ust

viikkki
26. aug 2020

@katty2012 tak dobre ale keď už plače od bolesti nespi atď. Tak mu ulavim nie či ty sa budeš kukať na svoje dieťa ako trpí za každú cenu?... Ale ved 100 ľudí 100chuti 😉

katty2012
26. aug 2020

@viikkki neviem kde citas, ze place od bolesti a nespi, ja citam len to, ze jedinym "problemom" je, ze si strka prsty do ust. castokrat deti zvladnu toho viacej ako ich matky

simona11sim
27. aug 2020

@katty2012 aj ked ho to boli tak povieme zvládne to"? Len preto ze nám nevie babatko povedať ako velmi ho to boli tak si povieme "vsak to zvladne"? Babatkam sa prerezavaju všetky zúbky, skus si len ty spomenúť ako ta bolelo prerezavanie osmiciek. Mna teda tak ze som chvíľami nič nerobila len myslela ako ma to veľmi boli a aká som z toho nesvoja a ubolena, a tiež som neplakala ale nebolo to prijemne. Tak prečo napomôcť nasim babatkam ked sa da. S prístupom "život bez chemie"...zas to neprehánajte... @smajluska ja davam Dentinox gél.

janba
27. aug 2020

Môjmu krpcovi pomaha Dentinox, aspon na chvilku.
A potom este hryzadla čo sa dávajú schladiť do chladničky

katty2012
27. aug 2020

@simona11sim no mne sa zda zase prehananie to, ked mamicka uteka s jednou vyrazkou k lekarovi, kludne natrie kortikoidom, len aby vyrazka zmizla, alebo dieta ma sopliky, ci zakasle a hned nasadi atb, alebo si cmula prsty, tak dostane nurofen, lebo mu ide zub atd. to je pre mna hrozne nieco, pretoze vtedy trpi decko kvoli uzkosti svojho rodica a za nic. povyrastie a nevie znasat ani naznak bolesti, pretoze ho rodic naucil, ze na kazdu prkotinu treba hltat lieky. a tak zoslabne nielen fyzicky, ale i psychicky neunesie vplyvom silnej ochrany ziadnu zataz. vidim to v okoli bezne

simona11sim
28. aug 2020

@katty2012 co píšeš sú odlišné situácie ako gél na dasna. A zas treba chápať aj čerstvé mamičky ktoré nevedia a boja sa. Neodsudzujem ich. Atb predpisuje lekár a určite nedá babatku atb len tak ked ich naozaj nepotrebuje. Určite lepšie atb ako ked ti zápal prejde vážne do iných orgánov. No a posledne, silný človek psychicky a fyzicky sa stava neskôr v živote sledovanim rodicov/okolia, nie ako babatko.

katty2012
28. aug 2020

@simona11sim keby si nakukla troska do psychologie, zistila by si, ze dieta do 6 rokov je uz sformovana osobnost asi na 90%. a nesformuje sa prave v 6 roku, ale do 6 rokov, cize od narodenia. takze zaklady jeho sily su v tom veku uz polozene, dovtedy sa ale postupne buduju. a to je casty jav, ze matky podcenuju babatko, ze este nicomu nerozumie. omyl velky, nerozumie, ale nasava vsetko, co sa okolo neho deje. ja tiez neodsudzujem uzkostne mamicky, len nesuhlasim s ich pristupom, pretoze uzkostna matka = uzkostne dieta. a ano, vela lekarov predpisuje atb len preto, ze sa chce poistit, a je to pre nich najjednoduchsia cesta

simona11sim
28. aug 2020

@katty2012 zachádzas do uplne iných tém ako bol ciel tohto príspevku. Práveže mam psychologickej literatúry o detoch aj dospelých najčítanej az az. A preto viem ze babatko si v prvom roku života vytvára vzťahovu vazbu s matkou. A ta podla teba úzkostna matka reaguje na potreby dietata okamzite a je pre dieta spoľahlivou matkou. Naopak mozno ta podla teba silnejšia (podla mna mozno aj lahostajnejsia) si mozno nevytvorí taku vzťahovu väzbu s dietatom. A toto je napr prva vec ktorá ovplyvní dieta v dospelosti. Skus si o tom načítať ked nabudúce na chorobu dietata povies "to nič nie je". Ale toto je tak rozsiahla téma ze ma nemusíš chytat za slovíčka. Uviedla som ti len širší priklad