Bojím sa, ako trojročná dcéra zvládne test na Covid-19

leuska15leuska15
3. okt 2020

Dobrý deň, prosím, nemá niekto podobnú skúsenosť? Som zúfalá. Moje dieťa (3 roky) má podozrenie na covid. Problém je, že ona sa panicky boji aj kvapiek do nosa,nie ti tej paličky, čo sa dava pri testoch.
Neviem si predstaviť, ako jej to urobia. Keď jej dávame kvapky, musíme ju dvaja držať, ale tak so sebou zametá, je až fialová od strachu, úplne panickeho strachu, preto to ani už nerobíme, aj tak sa nám to nikdy nepodarí...
Proste tie testy nezvládne. Nie som z tých, čo si myslia, že testovanie prepichuje mozog, či ako 🙂 🙂 ale bojím sa, že jej by vážne niečo poškodili. Proste tým, ako by so sebou zametalaa pri tých odberoch. Neviete mi prosím niekto poradiť, čo robiť v mojej situácii? Som fakt totálne zúfalá

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iveta7677
3. okt 2020

@leuska15leuska15 poradte sa s detskou doktorkou ci vam neporadi.

bluka2
3. okt 2020

@bambulienka25 Ja som raz volala na tu linku a povedali mi nejake miesto, kde testuju aj take male deti, ale uz som zabudla kde

kikuska111
3. okt 2020

Nedala by som

bluka2
3. okt 2020

Ale inak ak nema nejake problemy, nestaci sa proste izolovat? Ci myslis, ze trojrocna pripadny covid nerozchodi?

leuska15leuska15
autor
3. okt 2020

@bambulienka25 neviem vôbec, či robia. Podozrenie ma ona, nie ja.
@iveta7677 presne to ma napadlo, lenže je sobota, ide nedeľa....
@bluka2 nebojím sa ani o ňu, ale či to neprenieala na ostatných. Neviem otestovať všetkých s ktorými sa stretla Odkedy bola s pozitívnou osobou (nevedeli sme o tom) a teraz už veľmi kašle

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
soldi
3. okt 2020

@leuska15leuska15 vsak sa teda chovajte ako keby ho mala a o 2 tyzdne urob test z krvi na protilatky. a inak, ked ma kasel, staci vyter z hrdla, ak je to korona, tak by to malo na potvrdenie stacit

matabb73
3. okt 2020

Naša detská lekárka robí pravidelne deťom výtery pri stanovení diagnózy bežných detských chorôb. Nechápem prečo máte z toho paniku. Kedysi iný spôsob na vyšetrenie, či má dieťa bakterialnu infekciu ani nebol. Malé deti to zvladnu tak ako aj ini ludia. Tak ju chvíľu podržíte.

scila
3. okt 2020

@leuska15leuska15 robili to môjmu 6 ročnému synovi. Inak zvykne robiť kravál u doktorky, kvapky do nosa mu tiež nedávam a bála som sa tých výterov, ale zvládol to úplne v pohode. Asi bol fascinovaný tými ženami v "skafandroch" tak, že nestihol ani protestovať. Bola to rýchlovka. Normálne som nechápala. Len teda frflal, že ho bolí nos potom.

sovica
3. okt 2020

Tu si prečítajte viac. Táto 6 ročná kočka bola na odbere a jej 3,5 ročný braček Miško s maminkou boli na odbere už niekoľkokrát. Vraj nič hrozné a dá sa to v pohode zvládnuť. A to si Miško prešiel už oveľa horšie procedúry, ako odber na Covid-19. Zvládne to aj Vaša dcérka👍
https://www.modrykonik.sk/blog/monikaaa7/messag...

maciatkolulu
3. okt 2020

@leuska15leuska15 nerozumiem, ide o výter z nosa, to naozaj dieťa nevydrží? Ale no taaak. Ak teda máte podozrenie, tak predpokladám, že ste izolované všetci, celá rodina... To je základ.

amelie2017
3. okt 2020

Myslim,ze viac stresujes ty ako tvoje dieta. Kamaratkinej 2 rocnej robilo vcera, lebo 4 dni teplota, kasel, inak nic a zvladla. 3 rocnej uz musis s kludom vysvetlit, ze sa to musi. Vymysliet si okolo toho hocijaky pribeh, podplatit, ale ak mama nepanikari, nepanikari ani dieta. (Aspon u nas)

kacena4
4. okt 2020

my sme boli s 2r. dietatom a prezil to, proste museli sme dostal sa do kontaktu s dietatom a kedze je rizikovy pacient spravili mu vyter, zasa nerob z toho neviem co je to vyter a hotovo, sak sa na to neumiera (na vyter) na covid ano. zasa sa neposierajme z jedneho vysetrenia a nebude predposraty ked idu robit detom nejake testy, su aj horsie veci, predstav si ze by to dieta dostalo malo by horsi priebeh a skoncilo by v nemocke na pristrojoch, to by si tiez riesila, ci ho das na jisku na kanilu popr. na plucnu ventilaciu?! proste potrebujeto a hotovo neriesim - neviem si predstavit ako riesite zubara kedze aj preventivka by mala byt "povinna" a nechcem vediet ak bude mat kaz na zube .... prosim vas zasa nezatvarajme detom vsetky moznosti ako sa pripravit na realitu dnesnych dni potom do nej spadnu a su nepripravene

janinah
4. okt 2020

Prehanas....nervózna matka,=nervózne dieťa....ukľudní sa ty a nech ti nenapadne pre dve minúty vystrajania sa vyhnúť testom

namornicka
4. okt 2020

Nedala by som kym je ta choroba zvladnutelna doma. Izolujte sa a snad sa vylieci.

jancika275
4. okt 2020

@leuska15leuska15 toto nepochopia zeny co take deti nemaju. Ja by som nedala spraviť test ked to nie je nutne.

mogaa
4. okt 2020

@leuska15leuska15 chodí do škôlky? za seba poviem takto, nechala by som dieťa 10dní doma (samozrejme s ním musíš ostať aj ty) a v prípade zhoršenia volala pohotovosť a tam im to povedala(ešte pri telefonáte)...ono na 99%sú deti bezpríznakové, hlavne také malé....ale záleží či už si volala pediatrovi - horúčka a kašel sú u detí uplne bežné, stačí že viac ráno behala keď fúkal studený vietor a zápal priedušiek ako vyšitý......zavolaj pediatrovi - poraď sa...ak ju posiela pediater - spýtaj sa či s ňou môžeš ostať 10dní v karanténe doma - lieky na Covid nie sú, liečba je symptomatická, čiže dá ti niečo na kašel a teplotu a byť doma....Remdesivir sa dáva len v ťažkých stavoch, takže nádych-výchych - liečená bude rovnako či Covid má alebo nie, v prípade zhoršenia zavoláš pohotovosť...

simsalabim
4. okt 2020

@bambulienka25 ved uplne jednoducho... v skolke ci jaslickach prisla do priameho kontaktu s nakazenou osobou - ucitelkou ci inym dietom. Matka v tomto pripade priamy kontakt nemala... Inak tiez si myslim, ze chvilu dieta podrzite ( moju starsiu sme museli ako malu drzat dvaja pri kvapkani kvapiek, takze viem, co hovorim).

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sara07
4. okt 2020

@matabb73 pretože klasický odber nos alebo krk a odber na covid je rozdiel, ked ho zažiješ pochopíš,, tu idú vyslovene hlboko čo najviac
ano žial naozaj je v tom rozdiel

pragmaticka
4. okt 2020

Moja 3 rocna bola na jar testovana.prisli ku nam akurat ked mi v 40tke horucke po nurofene konecne zaspala.musela som ju zobudit.ster urobili z hrdla za par sekund.mala ani nezaplakala..skor bola mrzuta koli tomu, ze som ju zobudila.na zaciatku nechcela otvorit usta, ale to som som ju presvedcila,ako matla si poznam svoje dieta a viem co na nu plati..😉 zbytocne to prezivas..par sekund a je po tom.

matabb73
4. okt 2020

@sara07 naša doktorka ho robí riadne hlboko a ešte pokrúti. Dcéra to neznáša, ale keďže je to potrebné musí vydržať.

sara07
4. okt 2020

@matabb73 u nás nie ani u detoch ani pri mne , ten rozdiel je riadny , v podstate ked sa robia na ušnom/krčnom určity test tak tiež idu takto hlboko ako pri covide

leuska15leuska15
autor
4. okt 2020

@pragmaticka prosím a to jej robili iba z hrdla, nie z nosa?

zuzanaam
4. okt 2020

nedala by som testovať, zostaňte doma v karanténe. Liečiť sa potrebuje tak, či tak a pravdepodobne s ňou ostanete tiež doma. Akurát bude mať o traumu menej.

sisaka
4. okt 2020

U nás sa robí výter z krku, ak dieťa nechce spolupracovať, tak z nosa. Samozrejme prežiť sa da, len nechápem potrebu dať to dieťa testovať. Dieťa je choré, musí byt doma až do odznenia príznakov, na covid liečba neexistuje, takze je jedno, aký vírus je zodpovedný za jej chorobu...

namornicka
4. okt 2020

@sisaka ja to tiez nechapem. Proste normalne liecim chorobu a pozorujem dieta ako sa to vyvija. Konkretny liek na to nie je tak nemam velmi co riesit.

malasandrika
4. okt 2020

Dieťa by som jednoznačne dala testovať, ja sama mám za sebou testy už 2x, moje dieťa detto, nie je to nič príjemné, ale dalo sa to zvládnuť. Druhýkrát som ju musela držať, lebo to trvalo fakt dlho a už vedela, čo ju čaká. Spoludiskutujúce neurazte sa, ale Vaše drísty o traume a netestovaní sú otrasné. Trošku zodpovednosti by nezaškodilo. Veľa vecí v živote je nepríjemných, no žiaľ treba ich vydržať 🤷🏼‍♀️

marca12
4. okt 2020

Pozri sa v zivote su veci,ktore musime strpiet,prezit ich. Tym,ze budes panikarit,ofukovat ju,tym jej nepomozes. Viem,co je to,ked ma dieta panicky strach z lekarov a az modra od zadusania sa placom a strachom,ale bohuzial musi to vydrzat a potom sup odmena. Vysvetli jej to,dohodnite sa na odmene a pochval ju za statocnost a odmen ju. Neboj,deti vsetko zvladnu lepsie ako my dospely. Drzim palce