BioGaia a SAB Simplex

piovarciovanikus
13. jan 2024

Ahojte mamičky idem si po radu. Môžem kombinovať kvapky bio gaja a SAB Simplex, ráno do mliečka dávame bio gaja ale mám pocit že vôbec nám nezaberá. Malý ma síce vetry ale nevie sa vykakať sám pri kŕmení tlači o sto šesť ale nevykaká nič .Do toho máme každý večer koliky ako svet . Máme síce nutríon proti zápche a kolikam aké ten nezaberá absolútne . Malý ma tri týždne a je na umelom mlieku.

anavixy
13. jan 2024

Samozrejme, mozes, su to dva uplne odlisne preparaty.
Biogaiu davaj bud priamo do ust a zapit mliekom, alebo na lyzicku s mliekom nakvapkat, nie priamo do flase. Zeny si casto chvalia an kvapky Baby Calm, tientieh mozes kombinovat aj s tymito dvomi spomenutymi, mne osobne pripadaju velmi silno aromaticke, preto som ich nedavala 🙈Sab simplex a jeho rozne obmeny (na trhu je viacero kvapiek so simethiconom, mozes skusit aj vystriedat ak nebudes vidiet zmenu) su na plynatost, ale teda to ci zaberu pri kolikach je otazne, tam casto nezaberie nic, len cas. Okrme toho si kup v dmke vrecko s kostkami, to sa nahrieva a dava na brusko, zvykne priniest ulavu. Drzim palce 🍀

lubkovaandrejka
14. jan 2024

@piovarciovanikus a ten babycalm si uz skusala?🙂 ( v minulej diskusii). Este je dovre pomasirovat brusko s kremom Pupik, skus vygooglit. 🙂

lubkovaandrejka
14. jan 2024

@piovarciovanikus inak ,ak ma koliku, ale uz taku,ze sa kruti par hodin a nic nepomaha,tak mozes skusit obcas rektalnu rurku, ale nie casto, lebo clovek sa lahko dostane do zacarovaneho kruhu. A nedavas mu nahodou Vigantol? Niektore deti mali z neho bolesti bruska. Mozes skusit vymenit za devit napr..

csajee92
14. jan 2024

@piovarciovanikus, kombinacia biog+sab je dobra, zvazila by som vymenu mlieka, bez srandy- nasa mala takisto koliky, pediater odporucil nutrilon comfort&colics, cca 2tyzdne to bolo ako tak dobre a potom sa to postupne zacalo zhorsovat, krutila sa v krcoch, plakala hodiny a prestala kakat,ak sa aj podarilo bolo to trapenie,pouzivali sme rekt. Rurku, probiotika a sab simplex ale absolutne bez zlepsenia
Akonahle sme nahradili nutrilon inym mliekom do 3-4 fni jej koliky zacali ustupovat a kakanie sa takisto upravilo, a je viac deti ktorym proste nutrilon nesadne a

sofia1979
14. jan 2024

@piovarciovanikus biogayu som dávala do mlieka ráno sa večer a krásne zaberali bola kojena ale aj prikrmovana nutrilonom