BioGaia a 10 dňový novorodenec

cervenadiana
15. jún 2022

Ahojte mamičky, od kedy ste začali s užívaním probiotík u detičiek? Môj ma 10dni, neviem či mu to už môžem dávať. Mám veľmi málo mlieka,po sekcii sa mi nespustilo veľmi tak dostáva aj UM. Po nociach nespime kvôli bolavemu brušku. Známe mi odporúčajú kvapky, no niekde je písané až od ukončeného 3mesiaca, niekde že sa môže užívať od 1dna. Tak neviem. Ďakujem za každú odpoveď.

ikonica
15. jún 2022

Mozes mu ich kludne davat.... V navode sa nic take nepise..

pribinak
15. jún 2022

Kúp niečo kvalitnejšie ako Bio Gaia, tie sú na olejovom podklade, to tiež nemusí robiť dobrotu
Skús nejaké práškové, napr Infant Dophilus

selest
15. jún 2022

Moj na ne vobec dobre nereagoval, a to uz bol par mesacny. Vraj tieto su vhodnejsie skor pre starsie babatka.. a ak aj trosku kojis tak aj v tom uz probiotika ma a aj niektore um maju probiotika a davat len tak navyse nemusi byt vhodne, prave to mize sposobit sarapatu v brusku. Skor sa porad s dr alebo v lekarni. Na prdiky nam skor pomohol espumisan alebo podobne kvapky, pupik a cvicenie.. Drzim palce nech najdete to svoje co pomoze🙂

travelllerka
15. jún 2022

Mne dr tiež odporučila biogaiu, malinka ma 3 týždne a bolesti bruska. Aj keď moja je na mm. Ale to je jedno. Inak dávame sab simplex. Moja ma tvrdé nafúknuté bruško. Používam aj rektalnu rurku.

cervenadiana
autor
15. jún 2022

@ikonica ďakujem

cervenadiana
autor
15. jún 2022

@pribinak tieto mi odporučili tak som ich bola narýchlo kúpiť. Snáď pomôžu.

cervenadiana
autor
15. jún 2022

@selest espumisan dávam, pupik tiež aj cvičenie. No nepomáha. Tak skúšam. Rano sa teda poradím s lekarkou.

cervenadiana
autor
15. jún 2022

@travelllerka rúrku som mu dala aj ja. Včera v noci, vykakal sa. Vlastne vystreklo z neho poriadne. Od vtedy nič. A nechcem mu každú chvíľu pomáhať rukou lebo že ani to nieje dobre. 🤷

nikha2809
15. jún 2022

U nás ako tak pomáhal Infant dophilus probiotiká a pred každým kŕmenim coliprev.

vmatuscinova
15. jún 2022

@cervenadiana pokial vystrekla vodnata stolica pripadne ste citili kysly zapach, skor pojde o problem s laktozou. Niekedy postacuje zmenit techniku kojenia, kludne sa mi ozvite, venujem sa nadmerne placlivym babatkam, Veronika, zakladatelka portalu colichelper.com

cervenadiana
autor
15. jún 2022

@vmatuscinova bola vodnata stolica. Ja mám tiež intoleranciu na laktózu. Dávam malému mliečko Nutrilon hypoalergénny čo nám dávali aj v pôrodnici.

beata_k
15. jún 2022

@cervenadiana Tusim, ze ak mas ty intoleranciu, tak mas narok na mlieko bez laktozy. Poinformuj sa u pediatricky.

vmatuscinova
15. jún 2022

@cervenadiana napiste mi ip, najviac laktozy je v mm, ha mliecka tiez obsahuju zvycajne aj laktozu. Mam skusenost, ze biogaia u babatiek s intoleranciami nemusi vyhovovat, v kazdom pripade vsak treba hladat a riesit pricinu a nie nasledok. Rovnako nie vzdy je vsetko len o brusku, i ked tu tomu vela nasvedcuje

cervenadiana
autor
15. jún 2022

@beata_k skúsim. Ďakujem

henrieta2022
15. jún 2022

@cervenadiana ja mam predcasniatko a od narodenia davam probiofix baby a na brusko sabsimplex. Neskor aj coliprev.

majlo1234
15. jún 2022

Rovnako som davala a aj davam probiofix, nikdy neboli problemy s kakanim u nas, mozno je to naozaj laktozou. Male babatka placu casto a ktohovie preco, bolesti bruska su len jednym z dovodov.

veronika3110
16. jún 2022

@cervenadiana ja používam biogaiu a espumisan, resp. sab simplex a malú bruško nikdy nebolelo… ale samozrejme dávam veľký pozor aj na stravu..
ps.. dávam od začiatku, už od pôrodnice..