Biely povlak v ústach dieťaťa

13. okt 2024

ahojte co moze byt toto? vcera vecer sa to synovi urobilo v ustach no papa pije neboli ho to su to afty? ak ano co nato? mam doma pyridoxin

anavixy
13. okt 2024

Nie, je to soor. Keby to ma na jazyku a da sa to zotriet, tak to bude len povlak z mlieka, ale na perach a licach zvnutra je to a najvacsou pravdepodobnostou soor - zabka - kvasinkova infekcia, pozri, ci to ma aj inde. Domaca liecba je vytierat roztokom sody bikarbony, ak by nepomahalo, tak k pediatrovi (zvyknu resp. mali by predpisat sirup Diflucan). Dolezite je sterilizovat a dezinfikovat vsetko, co dava do ust - cumle, flase, hracky a osetrovat rovnako aj bradavky, ak je dieta dojcene.

autor
13. okt 2024

@anavixy ma to len na ustach a na spicke
jazyka ma
mini biele vyrazky pupienky… nema to na licach.. z vnutra ale ani z mlieka to urcite nema

mlieko pije len v noci uz kravske nieje kojeny (ma 13 mesiacov )

janetinka27
14. okt 2024

Mali sme nedavno soor, dostali sme na to sirup na predpis a tiez pripravok na vytieranie gazou.

autor
21. okt 2024

@janetinka27 aky pripravok? nam povedala dr ze mame vytierat betadine 😑

janetinka27
22. okt 2024

Navrecept dostala duflucan sirup a akutne (kedze lekarne boli zavrete) nam dali do striekacky nystatin, vytierali sme nim cele usta zvnutra gazou

anavixy
22. okt 2024

Usta malemu dietatu vytierat betadinom?? To snad nie.

mariannka1
22. okt 2024

Nám kázala dr na vatovú tyčinku namotal gázu, nato bud citron alebo sódu biatlonu a tým vytierat

autor
22. okt 2024

@anavixy no tiez som toho nazoru ze co s tym sa trosku bojim.. nic nam nepredpisala sme mimo sk neviem ci je tu nieco v lekarno volno predajne vobex

janetinka27
22. okt 2024

Kup v lekarni,nurcite nieco na soor maju, je to casta vec