Biely povlak v pošve trojmesačného dievčatka

eleonora87
23. jan 2014

Dobry den, moja dcerka ma uz narodenia biely hnisavy povlak v posve. Je to normalne alebo mam zajst za Dr.? Dakujem za rady

anickad77
23. jan 2014

@eleonora87 ak to je len klasicky sekret - ak si dobre pamatam, nie je to na skodu, je to na ochranu 🙂 netreba to vytierat, je to v poriadku u dievcatiek, samozrejme, ak to nie je nejake nepekne, zelene alebo pachnuce 🙂

warholette
23. jan 2014

@eleonora87 a ty by si co robila, keby si mala tri mesiace hnisavy povlak vo svojej posve? sla by si za doktorkou alebo sa dalej trapila doma?

eleonora87
autor
23. jan 2014

Ja som v uk, samozrejme som to dr ukazala, lenze pre tunajsich dr je vsetko normalne... Vraj ma hormony ako kazda zena. Nesmrdi to a mala je ok

denisafono
23. jan 2014

@eleonora87 ak to ma od narodenia, tak predpokladam ze ste boli v poradni uz minimalne 4x to ste sa tam neopytali, a co znamena v posve? To jej tam do posvy ako vidite? A ked sa roztiahne pisulka a tam pri vchode do posvy je take vlhko tak je to ok, a biele to moze byt od kremu, ako pisu vyssie ak to nezapacha ako napr. mykoza tak je to ok, vsetky mame urcitu vlhkost sliznica nemoze byt sucha-aspon si to neviem predstavit. Moj nazor.

zuzkazivcak
23. jan 2014

@eleonora87 My sme to mali tiež. A doktorka nám to kázala vatovou tycinkou namocenou v detskom oleji a povytierat to. A vzdy ked to mala tak sme jej to vytreli a bolo OK. Ono je to normalne u malickych dievcatiek.

lucka011
23. jan 2014

@eleonora87 Nemyslim, ze to ma hnisavy. Je to uplne normalne. Aj moje obe to mali, mladsia este ma. To maju nieco ako ochrannu vrstvu. Pamatam si to este pri starsej a aj teraz mi to v nemocnici kazali vytierat vat.tamponom namocenym voliv.oleji. Ale doktorka v poradni mi kazala aby som jej to nie uplne vytierala, lebo im to sluzi aj ako ochrana. Takze nie je co stresovat. A divim sa, ze ti o tom ani v nemocnici ani v poradni nic nepovedali

eleonora87
autor
23. jan 2014

Ked jej s prstami roztiahnem tak tam ma trosku biele ale nie velmi. Davam pozor vzdy pri prebalovani ju poumyvam cistou vodou. Ked mala 3 tyzdne robili jej rozbor mocu a bolo to ok

eleonora87
autor
23. jan 2014

Povedali mi ze je to kvoli tomu ze ma hormony

ejmi25
23. jan 2014

Nám to nekazali vytierat že to má ochranu či čo

maslenka47
23. jan 2014

@eleonora87 ako si prisla na to, ze ten povlak je hnisavy, ked je biely a nesmrdi? Mozno by si mohla pripustit, ze ta "UK doktorka" by hadam aj mohla mat pravdu. Navyse, cim viac sa jej tam budes hrabat, tym mas vacsiu sancu dosiahnut, ze ten vytok naozaj hnisavy bude..

eleonora87
autor
23. jan 2014

Ja sa jej tam nehrabem, cistim s vodou len zvonku nie vnutro. A nic som ani nevytierala...

eleonora87
autor
23. jan 2014

Neviem ci to je hnis, len to tak vizera, neviem ako som to mala opisat

aristka
23. jan 2014

@eleonora87 oplachuj len čistou vodou,nedávaj žiadne oleje ,krém len na vonkajšie pysky ...ak by sa ti to nezdalo smer dr.,ale bude to asi normálny pošv.sekrét ....

ivet1371
23. jan 2014

@eleonora87 u dievčat je to normalne a vytieraj to pred kupanim s tyčinkou namočenou v olejčeku a namotaj ešte trochu viac vaty.ked sa to nerobi možu sa zlepit pysky a potom už musia ošetrovat lekari.mam dve dcerky a mali to a robila som im to každy den pred kupanim.po čase to zmizlo stačilo len umyt pri kupani čistou vodou

jesi25
23. jan 2014

A preco mate 2 temy jednu vytok u mesacneho a druhu vytok u trojmesacneho?

jesi25
23. jan 2014

aha to nie je vasa🙂

adky
23. jan 2014

Ano, ak ma dievcatko uz 3 mesiace ,tak to nie je len ten novorodenecky sekret na ochranu. Ako pise pani Ivet vyssie, vytierat, pretoze hrozi synechia (skus pogooglit) 😉

eleonora87
autor
23. jan 2014

A s akym olejom?

ivet1371
23. jan 2014

@eleonora87 ja som puživala aviril olejček

katkas1
23. jan 2014

aj moja dcera to mala asi ako kazde dievcatko a ja som s tym nerobila vobec nic, ani mi nikto nic nekazal s tym robit

aristka
23. jan 2014

baby nalejte si vy do šušky aviril olej a potom tu napíšte čo bolo po ....zápal ako hrom ,
@eleonora87 choď dr. a poraď sa nelej jej tam žiadny aviril olej bez porady s dr.

vanesa11
23. jan 2014

ja som sa na to pýtala dr v poradni a povedala mi že to je uplne prirodzené a nemám jej s tým nič robiť!