Biely povlak na jazyku bábätka

23. okt 2023

Ahojte nasa mala ma od narodenia na jazyku biely povlak. Dr nam povedala ze ide o soor a predpisala flukonazol na vytieranie 3x denne ked mala mesiac. Vytierali sme tyzden a nic sa nezlepsilo. Nasledne nam predpisala sirup s tym istym liecivom no ani potom nic. Pochybujem ze je to soor kedze to nezmizlo tato liecba vraj zvykne byt velmi dobre ucinna. Nema to nikde inde v pusinke len na tom jazyku. Je to dost hruby povlak. Uz ma 3 mesiace a stale nam to nemizne.. mate niekto s tymto skusenost??? Nesposobuje jej to ziadne problemy len najnovsie mame vystipanu susku na ktoru nam sudokrem nepomaha a tak rozmyslam ci to nemoze mat suvis a ako sa toho zbavit

taktotedanie
24. okt 2023

Vytieraj genciankou alebo sladkym medom ( kupis v lekarni) a na intimne partie imazol
Sudocrem obsahuje ropu
Ak je dojcena mozes mat plesen na bradavke a tympadom sa toho neviete zbavit

autor
24. okt 2023

@taktotedanie imazol uz davame zlepsilo sa to a teda riadne s nim ale gencianku a ruzovy med nasa doktorka ani nepredpisuje vraj je to stare karcinogenne a neucinne

taktotedanie
24. okt 2023

Hm hlavne, ze flukonazol je cisto prirodne 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

autor
24. okt 2023

@taktotedanie a my teda mame ten povlak ale nie je to soor tak to som chcela len zistit ci niekto vie ako na to ale dakujem za odpoved

autor
24. okt 2023

@taktotedanie no to nie je jasneze ale keby sme mali soor tak flukonazol by urcite pomohol

katarina197711
1. mar 2024

dá sa to vyriešiť aj bez antibiotík, odporúčam Neocide gel má príjemnú chuť neštípe a môže sa používať aj dlhšiu dobu..

mariannka1
1. mar 2024

Ahoj, aj môj syn mal dlhoooo a stále sa to opakovalo.narodil sa predčasne a jediné, čo zabralo bolo okolo vatovej tyčinky omotať kúsok obväzu, naň nakvapkať trochu citrónovej šťavy alebo pár kryštálikov kyselky alebo sódy bilarbóny (aby sa zmenilo PH) a s tým potierať jazyk.