Bielo - žltá hrčka na zvončeku. Čo to môže byť?

jerika
16. mar 2009

Ahojte maminy chcem sa poradit, nasa dr. nam hovorila aby sme malemu stahovali zvoncek, ide mu to krasne robime to odmalicka a hoci su na to rôzne nazory maly s tym nema ziaden problem predpokladam ze najma preto ze to robime vazne od babatka. Teraz som si vsimla ze sa mu na kozicke vytvorila taka bielo-zlata hrcka nieco ako podkozny tuk. Máte s tym niekto skusenosti?

lienka79
17. mar 2009

je to normalne,z esa hromadi to "mazivko",ale ked mu to nevadi pri cikani,naco to vobec stahujete?Netreba s predkzkou nic robit....a jeden dotaz..preco to nazyvas zvoncek?? 😝 🙄

jerika
autor
18. mar 2009

Netreba ako netreba robit na to su rôzne nazory, my sa riadime doktorkou a myslim ze to je tak v poriadku. Nebolí ho to a dokonca sa pri tom usmieva. Vzdy pri kupani. Bola som u dr. povedala ze je to v poriadku ako pises lienka je to len mazivo ktore postupne vytecie. V rodine sme mali dilemu ze ci stahovat alebo nie pretoze sestrine krsna bolo na urologii a druhemu to robili a bolo to bez problemov. Dr. nam povedala ze ani nasmu malemu sa nebude musiet nic robit ak to bude takto a je to aj vidiet. Ked sme boli hospitalizovany primar tiez povedal ze robime dobre. Ked robili odber moču na sedimentaciu bola to vyhoda vzhladom na to ze sa nenachadzali ziadne skvasene zvysky stareho cikania. NO a zvoncek preto lebo keb bolo treba malym chalanom z rodiny(5,7) vysvetlit ze na penis sa nepouzivaju vyrazi ako ko... (co doniesli zo skôlky), tak sme im povedali ze to je u deti zvoncek a u nas sa to ujalo 😀 . Od vtedy sme ziadnu nadavku nepoculi 😀

junovka
18. mar 2009

ja by som jerinka na tvojom mieste malemu zvoncek pretahovala kazdy den, nakolko moze sa stat, ze budete musiet ist s nim nakoniec na urologiu, pretoze nastanu nejake problmy.To mas tak isto ako u dievcatiek s pisulkou, kde sa stava, ze im zrastaju male pysky.....a poviem ti , take natrhovanie pisulky, len koli tomu, ze ti pedina povie, ze tam netreba s tym nic robit, lebo sa to samo prirodzene vyvija, tak nie je to sranda a straaaaasne to boli ☹ 😔

lenka386
18. mar 2009

Jerika, ak sa mozem opytat - kedy sa vam to podarilo cele pretiahnut.. Ja, po skusenosti so starsim synom sa o to pokusam tiez od babatka, ale iba opatrne a zatial sa nam moc nedari.. Bojim sa , aby som mu neublizila, tak nic nesilim..

junovka
18. mar 2009

najlepsie je to vraj stahovat vo vode, pocas kupania 😉

jerika
autor
18. mar 2009

Ahojte. Takze junovka ja si myslim to iste aj my sa umyvame ci zena alebo muz. Lenka malemu to ide postupne teraz sme tak v polke a stahujeme mu to vo vode bez peny a podobnych veci to az potom. Ani my nejdeme na silu len tak ako to ide a pomalicky to ide viac a viac. Junovka poznam zenu ktorej sa stalo to ze dcere zrastla ako si napisala pisulka, pritom starostliva zena super mamina dr. jej povedala ze s nou nema nic ze to vyzreje samo. Potom jej to robili na gynde elektrickym nozom. Mamina ma do dnes vycitky (inak 2 rocne dievcatko). Mala cikala vsetko normalne. A stalo sa to v priebehu tyzna. Potom jej na gynde povedali ze pokial nema dievca mensturaciu môze sa to stat lebo sa tam nevytvara nejaky hormon 🙄 . A k tym nasim zvoncekom myslim ze pokial sa nerobi nic na silu tak sa neublizi. Nazory su rôzne ale preco ked to dozrie samo je kazdy druhy chlapec na urologii? lenka len trpezlivost ono to pomalicky pôjde 😀