Biele škvrny na slipoch u dvojročného

ivanasi
1. feb 2022

Ahojte,môj syn má biele zaschnuté škvrnky na slipoch.Našla som mu aj na konci pipíka biely akoby maz(tvarohova konzistencia).Predkožku násilne nepreťahujem,umývam,len pokiaľ to ide...a to fakt nie veľa.
Problém s močením nemá,žiadne začervenanie,ani opuch ani bolesť.Myslíte,že je to smegma?
Čistím mu to s vodou aj harmančekovym čajom,plus preplachujem striekačkou.
Máte niektorá z vás takú skúsenosť?Ako dlho to môže vychádzať von? Sú to malé čiastočky.
Ďakujem

mariejenka
1. feb 2022

Rob to co doteraz, ešte by som urobila oplach repikom, prípadne sedavý kúpeľ, mojmu som dáva slezovy krém aby sa mu lepšie stahovala predkozka,a pekne po 2 mesiacoch to povolilo, v jednej časti kde to neslo sa ten maz zdržiaval.

ivanasi
autor
1. feb 2022

@mariejenka Ďakujem,rozumiem,že sa to tam môže udržiavať,no prečo to vychádza po malinkých častiach von?

kika831
1. feb 2022

@ivanasi urcite to treba dat prec. Treba cistit repikom, do striekacky a preplachy. Ak by sa to nahodou zapalilo, ci zvacsilo- treba vyhladat lekara. My sme so synom skoncili tak na pohotovosti.

ivanasi
autor
1. feb 2022

@kika831 Čistim často počas dňa,a vyzera už všetko čisté,no po chvíli opäť nájdem na slipoch kusok.Čo vám povedali?Od čoho to je?

kika831
1. feb 2022

@ivanasi nam povedali, ze od zuzenej predkozky. Treba to skusit aj povytlacat, bo my ked sme boli na pohotovosti urolog to odtial musel vytlacit- volo to sice bolestive ale povedal ze nutne. Tiez nam predpisali pamycon - 2 kv 2x denne dovnutra.