Benígny typ epilepsie u malých detí - skúsenosti?

kamada29
18. mar 2019

Ahojte,ma niekto z vas skusenosti s benignym typom epilepsie ? Nasej 5,5r.ju dnes diagnostikovali po piatkovom zachvate. Vraj musela mat uz niekolko malych epi zachvatov,ked prisiel jeden velky :( no my sme si nikdy nic nevsimli.
Dr.sa vyjadrila,ze to je lahka forma epi,ale treba ju liecit,tak nam naordinovali Keppru. Ak mate skusenost aj s.tymto liekom,budem rada,ak mi ju napisete ...

jabuducanevesta
18. mar 2019

ahoj, moj dostal epi chorobu v l4.mesiacoch, keppru sme dostali, casom mu nestacila, zmenili nam ju. ale je to individualne u kazdeho dietata. drzim palce, neboj sa, bojuj 🙂 my sme uz 2,5 roka bez zachvatov a bez liekov uplne 3mesiace 🙂 ide to, len treba dodrziavat urcity rezim spankovy a vynechat niektore potraviny

kamada29
autor
18. mar 2019

@jabuducanevesta spankovy rezim jej nastavujem uz...a ktore potraviny treba vynechat ? Prvykrat mala taky zachvat,ale.Dr. hovorila,ze uz musela mat viac mensich,ked to tak buchlo,ale my sme si nikdy nic nevsimli :((

jabuducanevesta
19. mar 2019

čokoláda, kakao, škorica, kola, všetko, čo má kofeín

kamada29
autor
19. mar 2019

@jabuducanevesta a mali ste casto zachvaty ? Aj ked ste brali keppru mal zachvaty ? Kedy ich mal - cez den ci v noci ?

jabuducanevesta
19. mar 2019

aj 9 cez den mal...na zaciatku liecby, potom kepru vymenili za iny liek. mal aj v noci, o com sme na zaciatku nevedeli. neboj, je vela liekov, skusaju na kazdom, niekomu hned prvy liek zaberie, nam az treti, niekto ma kombinaciu liekov

nata182
30. apr 2019

Ahoj prosím ťa vidím že toto je nový článok ,ja mám ročnú dcérku a už bojujeme s epilepsiu cca 5 mesiacov môžeme popísať ?

nataly2015
1. júl 2019

Mojej 4r dcére diagnostikovali benignu epilepsiu. Od 2r mala raz ročne, že odpadla a nevedeli zistiť čo. Vždy to bolo v období Vianoc. Minulý rok tiez, tak máš zobrali na Kramare a tam na spankovom EEG, že benigna epi. Skoro som odpadla ja. CT a všetky krvné testy boli ok. Nasadili nám Ospolot 1/2 ráno a vecer. Moja to ma, že v spánku odpadne do bezvedomia. Tak ju kontrolujem v noci a na obed, či je ok. Verte, že ja som už unavená a nevládzem. Ale čo neurobíme pre deti . Samozrejme, že s nou spím. Chodíme aj fyzioterapovi. Dcéra je veľmi šikovná a kreatívna, jej mozog ide stále a stále musí niečo robiť, hrať sa, čítať, kresliť, lebo, puzzle, proste je minútu bez niečoho a hneď mi zadeluje čo budeme robiť a ako sa budeme hrať. Viete poradiť, ako je to so stravou? Na co si dávať pozor, čo obmedziť. Ďakujem

mogaa
1. júl 2019

@nataly2015 viem že by sa nemali ani čipsy a žiadne slané blbosti - ako slané tyčinky, chrumky, solené oriešky.....u dospelých alkohhol

miirkka1
14. sep 2021

@kamada29 Ahoj.Prosim povies mi o tej epi viac?Ako vyzeraju male zachvaty u vas?Dcerka mala jeden velky zachvat a neviem ci to co robi v noci ,su male zachvaty.Dakujem

var001
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
var001
Odpoveď bola odstránená
Zobraz