Bellova obrna u deti

sofimatko52
1. jan 2022

Dobrý večer prajem milé mamičky.
Na začiatok sa chem ospravedlniť že otváram novú tému ale poprosila by som niejake skúsenosti s bellovou obrnou. Jednoznačne hneď ako sme to spozorovali sme utekali k lekárovi mame za sebou neurologické vyšetrenie a prvú rehabilitáciu.(lieky užíva dcérka tak ako ma ,žiadne návštevy nič sme boli doma a maximálny pokoj a pohodlie pre dcerku).
Cez nič prelepujeme očko,a chcela by som vedeť či má niekto takú skúsenosť a ako ste to zvládli.
Či ostalo niečo alebo sa to napravilo všetko ako očko,padnuty kútik,.
Dcerka ma 6 rokov a celkom mato trápi keďže sa hambi zato aby sa jej deti nasmiali z toho.
A mna to tiež celkom trápi prosím o niejake rady a skúsenosti.
Ďakujem veľmi pekne

zuzzinkaa
2. jan 2022

@sofimatko52 neviem ako pri dieťati ale ja som ju už mala dva krát v dospelosti. Dokonca druhýkrát v tehotenstve takze som nemohla ani žiadne lieky. Vyzerala som priserne… do troch alebo 4 týždňoch nakoniec nebolo nič vidieť. Ale teda treba naozaj poctivo rehabilitovať (na rehabke a aj doma) (rehabky boli podľa mna zaklad) a ešte som chodila aj na magnety a laser. Plus lieky a doma take obklady, uterák ako ,,buchty na pare” … Pri tej poslednej mi ostalo mierne zmenšené oko pri písmene P a aj keď pískam. Ľudia okolo to však nevidia len ja. Len si teraz musím dávať stále veľký pozor lebo mi hneď brní tvar ak má ofúkne… držím palce 🤞

sofimatko52
autor
2. jan 2022

@zuzzinkaa ďakujem veľmi pekne

mirka3169
20. nov 2022

@sofimatko52 ahoj, ako to dopadlo? Nás práve dnes s tým hospitalizovali. Zisťujú, z čoho to má a čakajú nás zajtra rôzne vyšetrenia. Dali mu prednison, masitčku do očka a že ešte vitamíny C,B