Bacilonosič v triede

tslobik
15. feb 2019

Prosím vás ako sa rieši ak je podozrenie na bacilonosiča v triede? Napr. môj syn a jeho spoluž. majú opakované angíny - vždy hneď liečené. Lekárka povedala, že len medzi prvákmi sa to opakuje po vlnách. V škôlke nie. Asi sa s tým nedá nič spraviť...??Ale nenormálne ma to rozčuluje.

rencina_4
15. feb 2019

s tym veru asi nic nespravis :-/

mogaa
15. feb 2019

Je nereálne zistiť bacilonosiča, človek môže byť bacilonosič a nemať žiadne príznaky....To by museli pravidelne robiť stery všetkým deťom a to je uplne nereálne....Jedine posilňovať imunitu.....A sama vieš ako sa prejavuje angína, ráno si ok a na obed ťa už bolí hrdlo.....Jednoducho ide o väčší kolektív kde je väčšie riziko nákazy.....čím viac detí tým vyššia pravdepodobnosť že dieťa niečo chytí....týmto si ale dieťa prirodzene zároveň posilňuje imunitu

vendulka80
15. feb 2019

@tslobik ahoj a neskusala si dat mu zobrat vytery z hrdla a z nosa? Lebo vela detičiek ma v týchto miestach zlatého stafylokoka, pripadne ine kmene a to casto vyvoláva takéto problemy

tslobik
autor
15. feb 2019

@vendulka80 On má strept.pyogenes už tretíkrát od septr. ale vždy dobre preliečený podľa opakovaných výterov a vyšetrení z krvi. Len to vždy nanovo chytí. A práve z imunologického vyšetrenia nemá nejaký závažný problém s imunitou, tak nerozumiem tomu už. Už sa tu pýtam v x-diskusiách na to isté stále. Posilňujeme imunitu ako sa dá - ale to som myslela že ju má nanič, lenže podľa výsledkov je dobrá. Tak neviem prečo potom ochorie. Síce tá choroba má u neho super priebeh, ale ten bacil vo výtere bol vždy ( v čase akútnej choroby). To je taká záhada pre mňa už.

22patricia22
15. feb 2019

neviem ako by si ho chcela po prve vypatrat a potom ako by si si to predstavovala riesit? s tym proste podla mna nespravis nic. v detskom kolektive to proste takto uz chodi

mogaa
15. feb 2019

To že bacil nie je v krvi, neznamená že ho dieťa nemá.....bacil môže priľnúť niekde k sliznici a pri oslabenej imunite sa začne množiť.....oslabená imunita je aj pri bežnom prechladnutí...je to ako s herpesom.....neznamená to že teraz momentálne herpes nemám, tak nemám v tele ani vírus herpesu - ten tam je a akonáhle budem mať trochu oslabenú imunitu tak sa prejaví.....

tslobik
autor
15. feb 2019

@mogaa Ano, tak to je. Len ja napr. nechápem, že deň pred tým, ako dostal horúčku mu robila imunolog. rozbor a výsledky ukázali, že má dobrú imunitu. Preto to neviem pochopiť už.

sionell
15. feb 2019

Nam pomohlo ked dcerka sla do vyssej triedy so starsimi detmi - tie uz neplacu za rodicmi, maju menej soplikov a menej chorob. A tiez sme to 2 tyzdne riesili s riaditelkou, ktora nam dala za pravdu a nasla jednoduche riesenie. Od novembra chodia kazdy den /aj v -15 aj v blate doobeda vonku na hodinu. Rodicia, ktorych deti maju cele tyzdne len "sopliky" alebo len "kasel" tak si dobre rozmyslia, ci poslu take dieta do skolky. Lebo po par dnoch skonci s upchatym nosom a zapalom hrdla. Odvtedy dcerka ochorela len 2x za 3,5 mesiaca a aj to bolo pravdepodobne z plavarne. Predtym bola chora kazdy mesiac, a 3x do roka mala po 2 tyzdnoch predpisany Pamycon-ATB kvapky. Co sa tyka vyterov, mne imunoalergolog povedal, ze su nespolahlive a WHO ich uz ani neodporuca. A pri soploch treba cakat aspon 2-3 tyzdne a az potom nasadait ATB, pokial teplota prejde sama do 3-4 dni. Vtedy je to najskor virus, s ktorym sa dieta vysporiada aj same, ale nie za tyzden.

mogaa
15. feb 2019

Nuž imunita sa ťažko zmeria...čo platí v jednu chvíľu, neplatí o pár hodín....Už len samotný fakt že dieťa je u lekára, oslabí imunitu lebo dieťa je v strese, brali mu krv...mohol niečo nachytať aj v čakárni čo sa hneď neprejavilo....Existuje bunková imunita, s ktorou sa rodíme a imunita získaná - imunitná pamäť(využíva očkovanie)-ak sa organizmus raz stretne s nejakým vírusom alebo baktériou vie ju skôr rozoznať, nájsť a vie už ako s ňou bojovať....Okolo nás sú denne stovky vírusov a baktérií a nie vždy všetci ochorieme a už vôbec že nie každý kto sa stretne s vírusom či baktériou ochorie....Je to ako s rakovinou... Chybné bunky má každý z nás, zdravý organizmus s dobrou imunitou ich dokáže nájsť a zlikvidovať...Napriek tomu sa u niektorých začne jedna jediná chybná bunka deliť a je z toho rakovina....Tisíce baktérií máme v črevách a žijeme s nimi....Predpokladá sa že polovica ľudí má helikobaktera, len nie u každého sa prejaví (problémy s trávením) ....Pritom títo ľudia môžu mať dobrú imunitu len pravda je ,že jeden organizmus si vie s helikobakterom poradiť a iný sa ho nevie sám zbaviť....

tslobik
autor
15. feb 2019

@mogaa Pravda...Možno už aj ja by som to mala nechať tak. Robím maximum a musí tým všetkým prejsť ako každé dieťa. Veď z toho raz vyrastie hádam.....

katarinamarkova
16. feb 2019

@tslobik môžem sa spýtať keď hovoris.
.hned liecene....ako casto berie tvoj syn antibiotika? Ako liečite?

tslobik
autor
16. feb 2019

@katarinamarkova No, kým chodil len do škôlky, tak bral cca raz do roka. Ale teraz ako je prvák bral doteraz vkuse 3 mesiace (šarlach a následne na vysoké aslo), a potom ešte 2x (raz na kašel a teraz znova na angínu streptokokovú).