Bábätko v autosedačke sčervenie a je ako neprítomné

2. aug 2024

Mám 3 mesačné dieťatko, ktoré mi takmer za každým keď ho dáme do vajíčka sčervenie v tvári a vyzerá akoby ho odkrvovalo alebo čo, normálne začína byť neprítomné, samozrejme ho v sekunde vyberám a hneď to prejde no začne veľmi plakať. Netušime nikto čo to može byť, nestalo sa to niekomu? 😔 Som z toho nepokojná, vystrašená.. Doma má rôzne lehatká, ale nikde sa to nestqlo ani raz len vo vajíčku asi 4x.

anavixy
2. aug 2024

A je tam dobre usadene? Nema bradu velmi zaborenu do hrudnika?

anketkarka
2. aug 2024

Znie to vážne. Asi by som to skúsila ukázať pediatrovi.

autor
2. aug 2024

@anavixy je tam usedené správne 😔 dialo sa to aj v novorodeneckej vložke a deje sa to aj teraz keď ju tam nemá…bojim sa aby sa mu niečo nestalo :(
Naapadlo mi ešte, či sa mu nevráti náhodou aj mliečko alebo čosi, že mu to blokne dýchanie na chvíľu..neviem fakt..
Vajíčko máme si myslím, že tiež dosť kvalitné- Maxi cosi pebble 360 stupňové..

autor
2. aug 2024

@anketkarka ukázať to nevieme, stále chodime k pediatrovi s vajíčkom, ale ono sa to stane len niekedy…väčšinou krátko po usadení, následne po vybratí a vložení ho tam späť sa to už vobec v daný deň neudeje/.

deedol
2. aug 2024

ked sa mu to deje len obcas, tak sa priklanam k tomu, ze je tam zle usadene a inokedy ho tam davate spravne. moze to byt rozdiel len par centimetrov.

autor
2. aug 2024

@deedol je to možné, božinku keď ja si davam taký pozor a snažím sa to robiť správne 🙄🙈 práve som si pozerala aj také obrázky na googly ohľadom tej positional asphyxation, že keď sú blokované dýchacie cesty a naozaj to môže spôsobiť pár cm rozdiel

anavixy
2. aug 2024

Ano, presne to pozicne dusenie som mala na mysli. Novorodenecku vlozku este 3m dieta urcite potrebuje. Skuste sa obratit na odbornikov v tomto smere, neviem ako je to u Deti v aute, viem, ze nehodnotia bezpecnost autosedaciek, ktore nepredavaju, ale ci nehodnotia ani usadenie deti v “nie ich” sedackach neviem… alebo potom odpozorovat co je vtedy inak, zadockom musi byt dieta uplne pri spone, podsadene.. ale pozeram prave, ze oni tuto sedacku dokonca maju v ponuke, tak skuste napisat a poslat fotku im na fcb alebo aspon pozriet cez lupu.. alebo asi aj tu sa da? 🙂

bubuzu
2. aug 2024

Vieš to pediatrovi ukázať tak,že si to natočíš na telefón.

autor
3. aug 2024

@anavixy ďakujem krásne, si moc zlatá 🙏❤️ skúsim to hneď dnes…už mam stres s nim niekam autom chodiť popravde :( sama si ani netrúfnem…celú noc som zasa rozmýšľala, že čo robím zle, kedy sa to udeje a kedy nie…vyslovene sa to deje vždy doma pri prvom usádzaní..následne už potom nikdy….malý mal aj reflux a veľakrát si odgrgáva aj po 3h, tak mi napadlo, či aj to nemôže byť nejaký problém..už fakt neviem🥹

autor
3. aug 2024

@bubuzu ďakujem, no popravde keď sa to stane tak asi mi nenapadne to hneď točiť lebo ho v sekunde vyberám von😔

tamitamitami
3. aug 2024

Možno by pomohlo skúsiť iné vajíčko, toto dokáže spôsobiť aj pár CM .....Skús pozrieť Cybex vajíčka.