Bábatko si chytá hlavičku a padá. Čo to znamená?

zabka4
16. jan 2011

Bábatko si chytá hlavičku a neudrží si rovnováhu. Viete mi poradit v tejto veci? Malá si stále chytá hlavičku ale teplotu nemá. Preventivne som jej aj dala Nurofen ale stále si ju chytá. a posledne dva dni stále padá na rit, pritom predtým pekne chodila ale teraz ako keby nevedela udržať rovnováhu. Má s tým niekto skúsenosti? Na hlavičku nespadla. Vačšinou padne najskor na prdel potom sa položí na chrbátik a až potom si trochu tukne hlavičku, tak to hadam nie je až také zlé. Len mám strach, prirodzene. Díky za odpovede

akdarka
16. jan 2011

@zabka4 ja by som isla k dr,moze to byt neurologickeho povodu a nemusi...

nellina
16. jan 2011

@zabka4 nebola v najblizsej dobe ockovana??

sue
16. jan 2011

@zabka4 tiež ma napadlo očkovanie, ale v tomto veku je až v 15.mesiaci nešťastný MMR...

Určite by som zašla za lekárkou a nedala sa odbiť...

dajna11
16. jan 2011

jednoznačne za neurologom...mohla prekonať nejakú infekciu,nemala problém s uškom?

zabka4
autor
16. jan 2011

no nedavno si chytala usko ale nejako neplakala. ale uz sme asi prisli na to z coho stale padala na prdel. dnes doobeda mala latkove plienky a tie jej asi zavadzali a ked mala jednorazovku tak uz nepadala. chodila uz pekne. uplne s istotou este nechodit ved len pred necelymi dvoma mesiacmi sa naucila chodit sama ale ta hlava ma trochu trapi. uz som bola aj u doktrorky a brali jej krv a obraz mala slabsi. hlavne zelezo tak jej tusim predpisala aktiferin alebo take nieco. tak aj mozno z toho ju sem tam pobolieva hlavicka. ked je chudokrvna. 😒

zuzkaxx4
24. feb 2011

Nikdy netreba u tak malych deti podcenit bolesti hlavky a u lekarov sa nechat odbit slovami ze to nic vazne nieje. Viem o tom svoje...Mala mala 14m. ked sme si vsimli ze sa bije po hlavke,no nikdy neplakala tak sme ju okrikli a prestala,neskor si zacala zacpavat uska tak sme zasli k pediat. ta nas odbila tym ze to deti robia ze je vsetko o.k. Ked mala 16m. tak sa zacala pomotkavat, neudrzala rovnovahu a pravu nozku mala vytocenu von a zacala pri chodzi spickou pravej nohy zakopavat.Leteli sme na Kramare, chirurgicke,neurologicke vysetrenie,rtg a nokoniec CT mozgu a skoncili sme na chirurgii, diagnoza? 3komorovy hydrocefalus-pravdepodobne vrodena cysta na mozgu,mame za sebou dve operacie teraz cakame na kontrolnu magnet. rezonanciu a podla vysledku sa Dr. rozhodnu ci potrebuje zaviest shunt alebo nie...
Takze maminky nic nepodcenujte.....

skalnicka
25. feb 2011

Drzim palce, urcite nepodcenujte ziadny priznak..apropo, uz mi je fakt smiesne, ako sa v kazdej teme objavi vyryvajuca otazka na ockovanie...a ja svoje dieta odavam ockovat a ak budem mat druhe, tak aj to davat budem...uz mi to fakt trochu vadi, ako vsetko na svete sposobuje ockovanie...to je taky isty zcestny nazor ako ze nic na svete nesposobuje ockovanie...pravda je niekde uprostred. Ale lezie mi na city ako sa mam stale citit vinna za to, ze som dieta nechala ockovat...prepacte mi tento prispevok, ale neodolala som sa nevyjadrit...