Bábätko sa neusmieva

ala48
9. máj 2010

ahojte, mam 7 mesacne dievcatko a akosi sa na nas nechce usmievat a nereaguje na svoje meno... sem - tam nam velkoryso hodi nejaky ten usmev ale ziadne rehovanie sa... na cudzich sa neusmeje vobec.. je to normalne?????? uz sa zacinam bat...

loss
9. máj 2010

teda tak to neviem spytala si sa na to lekárky?

ala48
autor
9. máj 2010

uz som sa pytala, ale ona tvrdi, ze kazde babo je ine.. len zacinam mat uz z toho obavy.... pomaly pokukavam po strankach s downovym syndromom..

kathynka
9. máj 2010

ahoj ala48...ja sa staram o maleho francuza, ktory ma sesternicu, ktora bude mat teraz 8 mesiacova a tiez sa neusmieva...zacala len nedavno, tak zvlastne vyhrnat nostek, akoze pokus o usmev...ale rehotanie sa ziadne, ani blabotanie....nic...tak to aspon aby si vedela, ze tvoja malicka nie je v tom veku jedina...ale tiez by som radsej skocila opytat sa doktorky...

kathynka
9. máj 2010

ala, hlavne sa neplas...ved vidis, ze aj mathilde je na tom rovnako ako tvoja malicka a nikto neuvazuje nad tym, ze by bola nejako postihnuta...daj tomu este chvilku cas a uvidis...

ala48
autor
9. máj 2010

kathynka dakujem za povzbudenie.. len mi ten usmev malinkej chyba ☹ neviem.. asi budeme mat doma ladovu kralovnu

kathynka
9. máj 2010

neboj, to pride, ona vam to este vynahradi 🙂 ked budem vediet na konci maja ako sa posunula v usmievani mathilde, tak ti dam vediet...

ala48
autor
9. máj 2010

vdaka 🙂

rimmel
9. máj 2010

tiez by som vobec nestresovala, maly sa v tom veku na cudzich neusmieval, iked na nas ano a tiez ne meno nereagoval 😉

kveta
9. máj 2010

Ala, a je bábo počujúce? Obracia sa za zvukom?

ala48
autor
10. máj 2010

mala sa za zvukmi otaca uplne v pohodke... s tym problem nie je, dokonca sa na cloveka obratila ked ju oslovil (mozno sa to podarilo 2-3x), ale teraz akoby ju to prestalo uplne zaujimat...

ali27
10. máj 2010

ala, nasa barborka sa tiez malicko usmievala, do 3 mesiacov vobec, iba v spanku. potom sa to pomaly rozbiehalo. no a dnes sa tiez nejako casto nahlas nesmeje, to jej musime robit neviem ake smiesky a musi mat super naladu... ale tiez by som s akoukolvek pochybnostou zasla k pediatrovi. inak mne na mojom dietati neprislo nic zvlastne v tomto smere, len moja pediatricka mi to pripomenula neraz, ze a preco sa neusmieva atd. ale poslala nas k neurologovi a vsetko je ok. aj ona je spokojna, aj ja 🙂

segricka
10. máj 2010

nic sa neboj, jednoducho je taka povaha. nasa prvorodena je tiez taka, ked som videla ostatne babatka, ako sa rehocu na cele kolo bez zjavnej priciny, tiez som bola z toho hotova, ze som nanic mama a tak, ze je moje dieta nestatstne a tak.
teraz som rada, lebo s tym je spojena aj druha stranka, ze si ani v negativnom zmysle nic velmi neberie k srdcu, je spokojna a velmi vyrovnana. skvele dieta 😎

gabinka79
10. máj 2010

Ala, naša Sofinka sa tiež neusmieva na cudzích ľudí. Smeje sa iba mne a manželovi. Darmo sa iní snažia, robia grimasy, ona do nich iba zapichne pohľad a ani nežmurkne, tak ich obkukáva. 🙂
Zrejme to bude tak, ako píše segricka - je taká povaha. Ale aj ja Ti radím, pre pokoj Tvojej duše 😉 , aby si sa opýtala lekárky. Kedy idete do poradne? Tam to môžeš spomenúť.

ala48
autor
11. máj 2010

kocky, presne ako pisete... mala je uplne kludna... my ziadne velke place nepozname... len ten rehot nam chyba🙂 lekarky som sa uz na to pytala... tiez len konstatovala, ze je to v povahe...

gabinka79
11. máj 2010

Vidíš, ala, Tvoja malá je pokojná, za to naša je hotové žihadlo!!! Keď sa jej niečo nepáči, hneď to dá aj najavo. Včera mala presne taký deň. V meste, na prechádzke, som si toho teda užila. A to nemá ešte ani osem mesiacov. 😅 Je to náš malý živel. 😀 Som rada, že Ti to potvrdila aj lekárka. Môžeš byť pokojná!!! 😀

zuzkat1
11. máj 2010

ala48..na downov syndrom podla mna ani nemysli.. to na babatku vidno, ma vonkajsie znaky.. to by ti uz dr davno povedala... aspon pokial viem... iste to nic nie ej ako baby pisu,ale ja by som skor stranky o autizme pozerala...ale aj na to je skoro... je to moc malinke babo aby sa to dalo urcit... a iste sa mu len nechce rehotat..ked zacne ani ho nezastavite🙂

petka3012
5. dec 2013

@ala48 vraciam sa spät k tejto teme. Doma mam 4 mesacnu dcerku, donedavna sa usmievala, rehotala zo vsetkeho, posledne dva dni je ako vymenena, je nervozna, place, neusmieva sa takmer vobec, nie je jej smiesne ani to co jej bolo niekedy, akurat sa sem-tam posmeje ked pozera telku, ked sa k nej ozvem ja alebo priatel, len sa pozrie, ak vobec sa aspon pozrie, ale je hned bud nervozna, alebo si nas uplne prestane vsimat, cim to moze byt? som z toho uz zufala
Zacala sa dokonca aj castejsie budi v noci ako sa budila, ked ju kojim, je tiez nervozna, odtiahne sa od prsnika a zacne strasne plakat ☹ 😢

sasaa22
5. dec 2013

@petka3012 A nejdú jej už zúbky?....je v takom veku..... 🙂

ala48
autor
5. dec 2013

ahoj, ja si tiez myslim, ze to bude len docasne, mozno sa neciti najlepsie, mozno su to tie zubky alebo nieco na nu len lezie... vies ja som mala ten problem, ze mala sa akosi nechcela rehotat ked bola malinka, ostatne deti sa skerili z kocikov no nasa sa tvarila strasne vazne.. ale asi to bolo ozaj len o povahe.. je stale dost vazna a to ma styri roky.. ja by som sa urcite z dvoch dni neznepokojovala... mozno mala proste nema naladu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 neboj o chvilu bude zase ok

ifkael
5. dec 2013

@petka3012 uz mate po ockovani?

petka3012
5. dec 2013

@ifkael ockovanie sme odmietli
@ala48 je to troska skoro, ale kupila som jej dnes kasu od ukonceneho 4. mesiaca, to bude mat o 2 tyzdne a veru, po kasicke bola zasa opät krasna usmievava, takze asi zaciname prikrmovat, mozno mam slabsie mlieko, lebo ona aj stale chcela jest, tak uvidime

ala48
autor
5. dec 2013

no to som rada, nech sa vam dari 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kacena4
5. dec 2013

@ala48 no dawn to urcite nebude tie deticky maju tak odlisne tvaricky ze to by uz v porodnici zistili 😉 😉 mozno ma len posunuty vyvin v niektorych oblastiach ja mam rocneho chalana a usmevat sa zacal pred nedavnom kazde dieta je ine tak ako niektore chodi v 9 mesiacoch a ine v 1 1/3 tak aj ona ma cas na ten neskorsi termin 😉 😉

anefi
4. nov 2015

@ala48 Ahoj Ala, ako sa ma tvoja dcerka? Zacala sa usmievat a reagovat na ludi? Mam doma podobnu ladovu kralovnu. Budem rada ak das info pre mamicky s podobnym problemom. Vdaka!

ala48
autor
5. nov 2015

ahoj, moja mala ma uz 6 rokov, nie je z nej ziadny triedny saso v skolke a je skor introvert... ako som pisala uz vyssie, je to o povahe... ma jednu super kamosku a to jej staci... deti okolo seba akceptuje ale musim povedat, ze ziadne velke kolektivy nevyhladava... je to skor taky maly individualista, co si 2x rozmysli s kym sa bude rozpravat 🙂 🙂 🙂 🙂

anefi
6. nov 2015

@ala48 Dakujem, ze si napisala. Verim, ze z toho vyrastie aj ta moja. Zatial ma len 3 mesiace, ale mam strach aby bola v poriadku. Malo reaguje na ludi okolo seba. Myslim, ze radsej sleduje predmety a okolie a ludi si velmi nevsima. Chyba mi usmev. Prva dcerka bola omnoho akcnejsia 😒

ala48
autor
7. nov 2015

ved urcite, kazde dieta je ine... my sme s malou boli na podnet ucitelky z MS u psychologicky a ta je robila testy mentálnej zrelosti a vyslo jej nadpriemerne IQ - vyse 130 bodov, takze aj z dalsich veci sme pochopili preco reaguje na svojich spoluziakov tak ako reaguje ... ona sa s rovesníkmi nikdy nechcela hrat.. vyhovuju jej starsie deti,..jednoducho hry jej rovesnikov jej nikdy nesedeli a ani ich spravanie... tiez by som bola radsej keby vonku lietala s kamoskami po ulici.. ale v dohladnej dobe nam to nehrozi... 😒 😒 😒 dufam, ze sa nam to nevrati v puberte 😀 😀 😀 😀, myslim, ze ked mas dve deti, tak to starsie ju potiahne.... my mame len jedno, co sa odraza aj na jej spravani... radsej komunikuje s dospelými a citi sa aj lepsie v ich spolocnosti...... kazdy sa cuduje, ze aka je vyspela a rozumna a ja niekedy zavidim tym matkam, co maju deti presne opacnej povahy ako je ten nas mali myslitel 🙂 🙂 🙂 🙂

tinach
7. nov 2015

Moja dcéra sa neusmieva doteraz a to uz ma 18 😅 Je to proste v povahe ...ale inak je normálna 😀

maaaria3
7. nov 2015

@ala48 S downovým syndrómom???!!! to by ste už dávno diagnózu mali... to je evidentné už pri porode... kamarátkina malá sa neusmievala vobec, absolútne... teraz je to normálne 6 ročné dievčatko... je skoro na obavy... okolo 3 roku, ak je dieťa špecifické, málo kontaktné, nereaguje na požiadavky a meno... slabo interaguje, hrá sa po svojom a rovnako a bez nápadu... vtedy može byť problém... a treba riešiť... ale teraz, je to asi len o povahe

sardinka335
7. nov 2015

Downov syndrom??? Ty si videla dieťa s ,dovnom,,?? Si najdi obrazky...maju jasne črty tvare - plochy nos, široke pery, oči pri sebe, široke prsty, zavality vzhlad....Preboha zivého, takto sa diagnostikovať!!!
Ved chodíš k lekarke tak ta snad netrpi slepotou a downa by hned videla.
Mas doma predpokladam zdrave normalne dieťa, ktore sa sice neskrižilo s Polnišovou ze sa furt rehoce, ale riešiš veci ktore by si ani vo sne nechcela mat. Tvoje dieťa je normalne ale obavam sa ze ty uplne normalna nie si ked si schopna toto pisat...sory.