Aviril a svrbenie hlavičky

zuzka0601
19. máj 2024

Ahojte, dcerka mala dlho problém s mliečnou chrastou. Nič nepomáhalo, nakoniec mi bolo poradené natrieť jej to olejcekom aviril a po chvíľke zmyť a vyčesať. Pomohlo ti, mliečna chrasta je preč. No od vtedy si ide doskrabat celú hlavičku. Nestretli ste sa už s tým. Samozrejme idem zajtra radšej k dr no už teraz ani nevie spinkať čo ju to svrbí.
Ďakujem

aliaray1
20. máj 2024

@zuzka0601 ahoj, ja by som vymenila aviril za hipp olejcek pre babatka alebo idealnejsie: cisteny olivovy olej z lekarne. Aviril ma v sebe bordel a farbiva, moze drazdit pokozku.

zuzka0601
autor
20. máj 2024

@aliaray1 no ja som to použila iba jednorazovo kvôli tej mliečnej chraste, malinká ma už rok. Účel to splnilo ale to ako sa vyskrabuje je strašne

milanemila
20. máj 2024

@zuzka0601 na mliecnu chrastu je sampon na to urceny (napr babe), kt ucinkuje a nedrazdi pokozku. Ja neviem ale kriklavo modry olejcek prevonany by bolo asi to posledne, co by som liala na dieta 🤦🏼‍♀️
Neviem ako toho mala vela, ale vacsinou sa to odstranuje postupne na viac x, aby sa velmi nepodrazdila hlavocka z toho vycesavania.

maryetta
20. máj 2024

Mne dr pri starsom povedala ze radsej olivovy z kuchyne nez tie “detske”. Ja im celkovo neviem prist na “chut” a to uz mam stvrte.
A tiez 3deti mali tu mliecnu chrastu a to trvalooooo kym sa to vycistilo. Ono sa zda ze zmizlo. Este sa moze znovu ukazat. Treba ale pomaly vycesavat.

lelelienka
20. máj 2024

@milanemila len ten ospevovany babe sampon vobec nefunguje 😁 teda aspon nam nie, tiez som musela dlho hladat ine riesenie

veronika_sk000
20. máj 2024

@zuzka0601 mojmu lekarka predpisala kyselinu salicylovu a presne toto sa stalo, zacal sa skrabat do krvi, dlho nam trvalo sa toho zbavit, jemu to vysusilo pokozku, nakoniec som mu od zufalstva natrela hlavu s kremom na atopicku pokozku a o dva dni sme mali pokoj

milanemila
20. máj 2024

@lelelienka ked ho pouzijes podla navodu, tak funguje. Ja som ho teraz pouzivala pri malom.

lelelienka
20. máj 2024

@milanemila nefunguje, nám proste nie, netreba ma presviedčať a návod viem čítať, naozaj…😁

zuzka0601
autor
24. máj 2024

@lelelienka nám teda nepomáhalo nič ani úžasný šampón babe ani bioderma ani nič. Preto som na radu niektorých mamičiek skúsila toto ale teda malinká mala problém

zuzka0601
autor
24. máj 2024

@veronika_sk000 aký krém prosím tá?

veronika_sk000
24. máj 2024

@zuzka0601 skus zohnat nejaku vzorku