Autizmus - terapia Dr. Vel Warszawa

babulka1515
6. jan 2022

Ahojte mamicky,
Prosim Vas,ma niektora skusenosti s terapiou vo Varsave u Dr. Vela s dietatkom,ktore ma autizmus,prip. narusenu komunikacnu schopnost? Citam,ze dost mamiciek si to chvali,robia aj zbierky na tu terapiu. Boli ste,pripadne niekoho poznate? Pocula som,ze to pomaha detom,ktore maju zablokovane stavce a potom im lepsie prudi krv. Ale co ak toto nie je problem? Ma to vyznam aj tak?
Dakujem za kazdu odpoved.

jjanulienka
6. jan 2022

Moja švagriná tam bola už 3x so synom a veľmi si pochvaľuje. Tam mu zistili presne čo píšeš, že ma zablokovaný stavec. Tak teraz tak rozmyslam, nehovorí to každému?
Každopádne ona si pochvaľuje 😉
Ale tak chodí s ním aj na SVK na všelijaké terapie 🤷🏽‍♀️

babulka1515
autor
6. jan 2022

@jjanulienka dakujem ti za skusenost🙂 je to pomerne draha zalezitost,tak zistujem co a ako...tie terapie tu na svk su aj z fyzioterapeuti keho hladiska,nevies prosim ta?

jjanulienka
6. jan 2022

Tak ona tam pôjde zas sama povedala, že tu na Slovensku takýto odborník nieje. Že až tam zistili ten stavec.
Skús ludialudom.sk ona tam na tu terapiu tiež vyzbierala peniažky a teda nieje to len o tom ale ona dva x € mesačne na vitamíny a nejakú špeciálnu stravu🤷🏽‍♀️
Ale je vidno naozaj, že mu to pomáha. Boli sme s nimi teraz po dlhšej dobe a naozaj urobil veľký pokrok odkedy som ho videla naposledy.
Držím moc palce ❤️

babulka1515
autor
6. jan 2022

@jjanulienka dakujem❤️

meluela
7. jan 2022

@babulka1515 nie, zablokovane stavce nesposobuju autizmus a autizmus nie je liecitelny, teda ani sarlatanskymi metodami

jjanulienka
7. jan 2022

@meluela ešteže si sa vyjadrila k tomu čo sa autorka pýta🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Nikde nepíše nič o vyliečení - ale áno dá sa s tými deťmi pracovať tak, že po rokoch vidíš už len male náznaky autizmu. A zablokovaný stavec nespôsobuje autizmus ale spôsobuje, že mozog nieje dobre okysličeny a toto môže spôsobovať rečové vady.

janetinka27
7. jan 2022

@babulka1515 ja som nahodou v stredu stretla u doktorky pana, ktoreho vnucka tam chodi, ma 5 rokov, autizmus a nerozprava. ja som predtym o tom nepocula, ale on povedal, ze jej to pomaha. ze mala odmalicka nejaky zacviknuty stavec alebo nerv alebo nieco podobne a nikto si to nevsimol a ze uz bola niekolkokrat vo varsave a pomaha jej to. ale viac o tom neviem, ani ake metody tam pouzivaju.
myslim, ze cvicenie, pohyb pri vyvoji suvisi s kognitivnymi schopnostami

moja znama ma vnuka, ktory sa narodil s nejakym skratenym svalom na krku, nikto si to nevsimol, ale otec chlapca - lekar, si to vsimol a odmalicka s nim cvicili. chlapec ma nasledky, chodi uz do skoly, cim je starsi, tym ma tie "odlisne" prejavy viac pod kontrolou

babulka1515
autor
7. jan 2022

@meluela ooo nevravte,pani mudra😁🙈

pininka1
7. jan 2022

@babulka1515 ja pracujem s autistami a boli aj nasi rodicia. Vsetky deti maju zazracne zablokovane stavce a v podstate to iste. Pravdou vsak je, ze autizmus to nevylieci a nerozpravajuce deti ani nezacali komunikovat, na to treba dosiahnut u autistov stupen porozumenia, tu nepomoze upravit stavec. Zial je to vyvojova porucha, ale rozumiem ze rodicia chcu vyskusat vsetko. Orofacialna stimulacia ktora je tam detom robena sa robi aj tu a urcite je to spravny krok ako pomoct dietatu ku komunikacii

babulka1515
autor
7. jan 2022

@pininka1 dakujem Vam za nazor🙂 budete taka dobra mi napisat,kde sa ta stimulacia robi tu u nas? Popozeram na nete,ale ak viete nejake konkretne miesto,budem Vam vdacna,ak ho napisete 🙂 dakujem

jjanulienka
7. jan 2022

@pininka1 ale to nikto nepíše o tom, že keď mu odblokuje stavec tak bude zdravý... tam s nimi ale robia rôzne metódy neviem aké konkrétne ale je vidno, že to naozaj pomáha. Maly predtým nerozprával nič a teraz komunikuje celkom dobre🤷🏽‍♀️
Tiež ma zarazilo, že o tom stavci povedali viacerým 🤷🏽‍♀️

pininka1
7. jan 2022

@jjanulienka som rada ze vam to pomohlo, zial ja poznam len takych co im to nepomohlo vobec a kazdemu povedali to iste.

pininka1
7. jan 2022

@babulka1515 viem ze to robi jedna pani v Poprade, ale aj klinicki logopedi by to mali vediet robit. Skoda ze je teraz korona ja by som si rada urobila tento kurz a pomohla tak aj detickam v skolke ktore ucim. Spolu s bazalnou stimulaciou je to pre autistov velmi vhodne.

babulka1515
autor
7. jan 2022

@jjanulienka no ved prave,kazde dieta s autizmom alebo NKS ma zablokovany stavec? Je to troska divne no...neviem...

babulka1515
autor
7. jan 2022

@pininka1 dakujem Vam ❤️ nech sa Vam dari s detickami

hvezdatrojka
2. feb 2022

Aj my sme boli a malá že mala zablokovaný stavec, ale údajne len veľmi málo. No podľa mňa to absolútne v ničom nepomohlo. Oni tvrdia, že je potrebných niekoľko turnusov. Samozrejme. Ale to by som musela vidieť aspoň nejaký minimálny posun, aby som tam ešte raz šla. Ale nič. Vôbec nás to nepresvedčilo. Ani s rečou ani s epi nenastalo zlepšenie. No ale aspoň som Varšavu videla 🙂

babulka1515
autor
2. feb 2022

@hvezdatrojka tak to ma mrzi,ze nevidite aspon ninimalne zlepsenia...ja som rozpravala s jednou mamickou a ta povedala,ze prvykrat nic a bola aj 2x a ze sa jej zda dieta kludnejsie...nic viac...ta ako no...som radsej za abba terapiu,hippoterapiu ked uz a ine...

rozarka671
17. okt 2022

Zdravím Vás, že vraj v Giraltovciach na poliklinike funguje nejaké neurocentrum pre detičky s autizmom, má niekto z Vás skúsenosť, alebo nejakú recenziu?

pininka1
17. okt 2022

@rozarka671 chodia tam nasi rodicia s detickami a ze je to ovela lepsie ako Polsko, pochvaluju si to.

rozarka671
17. okt 2022

@pininka1 Ďakujem za info 🙂

lelemizuo
27. okt 2022

Zdravím, počula som ze Dr. Veľ bude aj u nás na Slovensku...vlastne jeho metoda a pod. Počuli ste o tom?

babulka1515
autor
27. okt 2022

@lelemizuo ano,od buduceho roka v Martine,pisu o tom v skupine na fb...

martinastaj
13. jan 2023

@babulka1515 my sme akurát dnes boli so synom na konzultáciu, nieje síce autista, ale má poruchu sluchu, nie vrodenú, ja som mala pocit, že sa svojej práci rozumie

konopna2
25. jan 2023

Dobry den ako by som sa mohla nakontaktovat na Dr, Vela ,hladam hladam ale nikde som kontakt nenasla dakujem

babulka1515
autor
25. jan 2023

@konopna2 hladajte na facebooku skupinu....Terapia Dr. Veľ, SK Cz

konopna2
26. jan 2023

Dakujem nasli sme

vanesenka
30. jan 2023

@martinastaj ahoj čítam že ste boli 13 januára na konzultácii aj my sme boli na tom turnuse vidíte nejaké zlepsienie prosím ?

konopna2
26. apr 2023

Dobry den chcela by som sa opytat ,ako tu citam tak vetsina je s drVelom spokojna, my sme dnes boli a ja som myslela ze ma odvezu na psychiatriu??? Nedocitala som sa ci nejaka mamicka mala problem ako my s nasim synom, ktory nespolupracoval krical, strasne mu vadia zvuky krik plac deti, ktory sa ozival z kazdych dveri, chcel utiec nechcel si lahnut museli sme ho nasilu drzat, aby lezal aby ho mohli masirovat, no pre neho ale aj pre nas s muzom strasny zazitok a zvazujem ze uz sa tam nevratime, tak som sa chcela opytat ci niekto mal takyto problem a ci to bolo len prvy den a potom to prestalo, alebo to pokracovalo aj dalsie dni???

ahhola
26. apr 2023

Rodičia postihnutých detí sú živnou pôdou pre najdrzejsich sarlatanov💥
Snad aspoň neuškodia, ci pomôžu, to sa nedá ničím odmerať,
ci ide pokrok vďaka ich drahej pomoci.

konopna2
26. apr 2023

Mate pravdu, aj ja sa dam nahovorit lebo si vselico precitam a poviem si, ze mohlo by to pomoct a potom cakam a zmena nikde, ale asi po tomto dnesnom zazitku si poviem stacilo terapii, najlepsia terapia pre nas je tzv, ,,skolska,, vysvetlovat, ukazovat, napodobnovat a chvalit!