Autizmus - prejavy

20. feb 2024

Máte autizmus/poznáte niekoho s autizmom? Ako sa to prejavuje? Mám pocit že niekto z mojej rodiny tým trpí :(.

bloger
20. feb 2024

Napríklad ked ho oslovíš menom reaguje na teba? Prípadne vadí mu dotyk napríklad pohladenie či objatie?

xxemma
20. feb 2024

Ake stare je dieta? Napr. neudrzi ocny kontakt, preferuje hrat sa sam, dokaze hodiny listovat v knizke. Preferuje sterotipne opakujyce veci ktore dokaze dlho sledovat - tecuca voda... Ak ho niekto vytrhne z jeho aktivity, tak zacne sa hnevat, kricat.

deti95060810
20. feb 2024

https://www.sposaturiec.sk/co-je-autizmus/ - choď troška nižšie a tam nájdeš varovné signály autizmu...

autor
20. feb 2024

@bloger Najprv na meno nereaguje, musím ho viackrát volať.

autor
20. feb 2024

@deti95060810 Ďakujem

autor
20. feb 2024

@xxemma Áno stále sa hrá samé, očný kontakt celkom udržuje.

pukanec123
20. feb 2024

Rozpätie autizmu má obrovsku skalu, tak ako nenájdete dvoch povahovo úplne rovnakých ľudí nenájdete dvoch autistov, ktorí majú rovnaké prejavy. Tá autisticka skala má obrovské rozpätie. Očný kontakt, reakcia na meno a prejav emócii už dávno nie sú jednotným ukazovateľom autizmu. Treba spísať príznaky, ktoré sa vám nezdajú lebo takto vám tu nikto nedá jednoznačnú odpoved na to či tam nejaké riziko je alebo nie. Najlepšie sa poradiť v skupine autizmus, tam vám mamicky určite poradia.

deti95060810
20. feb 2024

aj na faceb. sú skupiny Pas ale aj Autizmus...

xxemma
20. feb 2024

Zalezi aj od veku, do 3r je tazko diagnostikovat.

bloger
20. feb 2024

To je jeden z príznakov. Treba ale špeciálne vyšetrenie. Držím palce.

brezza
20. feb 2024

Ake stare je dieta?

kacena4
20. feb 2024

jedna sa o vysoko individualnu diagnostiku neda sa to povedat na zaklade par priznakov, ktore jeden autista ma a iny zasa nie. tiez to zavisi aj od veku dietata cca do 3r je to tazko diagnostikovatelne nakolko casto deti nesplnaju celu skalu priznakov a tak sa neda diagnostikovat. jedine ak je tazsie postihnutie pridruzene mentalne...

autor
20. feb 2024

@brezza 3 roky

brezza
20. feb 2024

Ak uz ma 3 roky skuste vyplnit tento test
https://autismport.cz/testy/m-dach/
A ked sa chces dozvediet viac, tak pod k nam do skupiny autizmus. 3 roky je uz vhodny vek na diagnostiku