Autistické deti - príznaky

qwer2019
31. mar 2022

Ahojte 🙂
Mamičky, ktoré majú autistické detičky, ideálne tie ktorým to zistili pred dovŕšením 3 rokov alebo okolo 3 rokov. Aké mali vaši drobca príznaky? Poprípade typy? Akú mali liečbu, sprevádzajúcich symptómov? Ako hnev podobne. Museli ste s nimi ostať doma? Ako fungujete? Ako ste sa z tým vyrovnali? Aký sú vaši drobci?
A tie čo už máte odrastenejšie deti, aké sú? Máte tým nejak obmedzení život? Ďakujem krásne za odpovede. 😇

nerya
31. mar 2022

📌

anjelicek26
31. mar 2022

Vo veku do troch rokov vie vysvetlit lekar podozrenie, ale urcite nevyslovi diagnozu. Urcite crty, prejavy, ale nie diagnozu... Syn ma diagnozu od 4 rokov cca, mozno kusok pred, je samostatny, vysoko funkcny, ano ma strasne vela veci, co je "inak" ako u beznych deti, ale kto take nema... mal vela terapii - logoped, psycholog, centrum vcasnej intervencie, odklad do skoly (bol v nultom rocniku pre taketo specialne deti)... teraz je druhak na normalnej skole a ma asistentku... patri k najlepsim detom v triede, velmi oblubeny v kolektive, hovorca triedy... huba mu melie za tri deti (samozrejme aj vtedy, ked nema)... Podla triednej ucitelky uz tu asistentku v tretom rocniku potrebovat nebude, ze ona si s nim poradi... Vyrovnat sa neni s cim, skutocne nie... ano bola to strasna makacka dostat ho tam, kde je dnes, ale ja nevidim nejaky strasny problem v tom, ze by sa v zivote neuplatnil alebo ho to nejako obmedzovalo... momentalne ma fazu, ze chce byt fararom 😂 Ale vaha medzi medicinou a veterinou, co ho teda odhovaram, lebo ma aj poruchu kratkodobej pamate a ked bude zabudat davat pacientom lieky, tak to nebude dobre 😂

deti95060810
31. mar 2022

ak chceš tak na facebook sú skupiny - autisti a pod.
Tam si presne prečítaš problémy rodičov týchto detičiek popr. ti aj odpíšu na tvoju otázku...

banderaska29
31. mar 2022

kričal, nerozprával, stále dokola sa hral s jednou hračkou, nechcel ľudí a nemal očný kontakt. neodpovedal na otázky len stále si hovoril svoje. moj milovaný mal 2 a pol roka keď som po tychto príznakoch išla za pediatričkou, ktorá ma vysmiala že prečo chcem chlapca trápit vyšetreniami že je ešte dieťa..

mne to ale nedalo a tak som išla za psychológom... nasledoval pedopsychiater.
následne sme išli do centra Andreas Bratislava kde absolvoval niekoľkodňovú diangnostiku a výsledok bola porucha autistického spektra. nasledovali terapie v esba centre v Bratislave..malinký chodí do štátnej školy, normalne zaradeny do života, funguje, má svoj svet ale nikto to na nom nepozná lebo sa s ním tvrdo pracovalo. boli sme doma do jeho 4. rokov, potom súkromná škôlka, v šiestich už bol pripraveny ísť do školy, v štatnej škole sa zaradil medzi detičky vďaka užasnym učiteľkam a pani asistentke.

toto je dlhodoby proces, do andreas sme čakali pol roka.. ak máš podozrenie, nikdy to nenechaj tak. radšej zbytočne ako neskoro 🙂 keby som to nezačala riešiť, neviem čo by dnes s ním bolo. obíjmam Ťa

lucipaj
31. mar 2022

@banderaska29 to sa dobre číta...super..

qwer2019
autor
31. mar 2022

@banderaska29 no akurát sme to začali riešiť. Boli sme u neurológa a má podozrenie. Tak chcem troška vedieť čo ma možno čaká a neminie

petik22
31. mar 2022

@qwer2019 mam 5rocnu AS a zivot s nou teda nie je lahky 🙈 dg nam stanovila psychiatricka v 3,5r., urcite by aj skor,ale kvoli covidu sme dlho cakali na termin.
od malicka bola samostatna,rychlo sa vsetko ucila,hracky ju bobec nezaujimali len knihy,cisla,pismena - to zostalo doteraz. jemna motorika katastrofa, naopak v sportoch je velmi sikovna. sama si spravila system a naucila sa citat a pisat,skoro som odpadla. ocny kontakt s domacimi je,s cudzimi slabucky. socialna stranka je katastrofa - nevie si najst cesticku k rovesnikom,velakrat uz na nej vidim,ze ju to trapi.chodime na rozne terapie- aba,terapia hrou,neurofeedback, logopedia.Snazime sa zit ako bezne rodiny - ale samozrejme s obmedzeniami. bez vybuchov zlosti a negativizmu si den ani neviem predstavit 🤷‍♀️ Sama som zvedava ako sa bude vyvijat dalej ..

miadi
31. mar 2022

Autizmus je siroke spectrum.. znama ma syna 8r vie povedat mama a inak Asi nic viac . Nema ocny kontakt nekomunikuje verbalne Iba neverbalne. Chyti ta za ruku a ukaze ti co chce..(ak sa mu pozdavas)Obcas skrieka a skace po nabytku mà terapie a special pedagogov od 3+r odkedy mà diagnozu chodi do “!normalnej “ skoly ., len aby chodil., mà tam svojho asistenta. Chodi na hypo terapiu.. Mamina jeho snim bola doma no teraz robi soferku skolskeho busu pre handicappvane deti. No chlapec nebude nikdy schopny samostatne existovat. Ale aj dost poslucha mamu obuje sa ked mu povie . Pusta si YouTube videa na ukludnenie . tak Drzim palce nech je to jemnejsia forma u vas.

andrejka1974
31. mar 2022

@qwer2019 každý autista je iný záleží či je len ľahšia forma alebo ťažká či je tam aj mentálny postih,či rozpráva či vám rozumie ja mám dcéru má detský autizmus do 2 rokov sa vyvíjala úplne normálne rozprávala reagovala na meno ukazovala od 2 rokov všetko prestalo má ťažkú mentálnu retardaciu teraz má 10 rokov, je stále plienkovana,nerozpráva vôbec,neukazuje,ničomu nerozumie musíme sa jej prispôsobovať rok berie lieky už si neubližuje,jej izba musí byť uspôsobené jej čiže Len posteľ kruh na hojdacie dosky pred oknom aby sa k nemu nedostala,vonku len pod dozorom nevie čo je nebezpečenstvo ,rozbehne sa hocikde čiže kondičku musíš mať kvalitnú prechádzky len jedným a tím istým smerom alebo tak ako ona ťahá silu má kvalitnú počas týždňa ju mám od 8.00 do 15.30 v DSS kde ju vozím autom ,proste všetko prisposobujes jej doma býva vo svojej izbe,kde ju musím zamkynat ináč by si ublížila všetko dáva do úst a rada doma býva sama v izbe ale vie prejaviť úsmevom radosť spokojnosť a revom nespokojnosť vtedy je to skôr také hukanie takže je to zábava zatiaľ to s mužom zvladame a aj jej súrodenci

kacena4
1. apr 2022

jdu tu skupiny autizmus pripni sa tam mas vela otazok a tam najdes odpovede

banderaska29
1. apr 2022

@qwer2019 hlavne sa ničoho netreba báť. autistické deti sú fantastické len treba porozumieť ich svetu. 🙂

noemi125
9. jún 2022

@qwer2019 dobry vy ste mali ake priznaky? Mate uz diagnozu?

qwer2019
autor
9. jún 2022

@noemi125 ano, už máme diagnózu, že žiadnu nemáme 😄 je úplne zdravá... príznaky boli záchvaty hnevu, ale strašne, nereagovala na meno , trvalo jej kým sa rozrozpráva

noemi125
9. jún 2022

@qwer2019 teší ma to veľmi 🙂 kedy zacala rozpravat ?

qwer2019
autor
10. jún 2022

@noemi125 asi keď mala 2,7r začala nejak viacej. Dovtedy len 4 slová asi. V auguste bude mať 3 roky a už pekne aj vety skladá, spieva si pesničky. 😁

andrea19841984
21. dec 2023

@anjelicek26 dobry den na ake terapie ste chidili v ba?a kto vam autizmus diagnostikoval?.jedna sa asi o aspergera ked ma rec a je taky sikovny

andrea19841984
21. dec 2023

@andrejka1974 dobry den,to len tak z nicoho nic sa rano zobudila a odisla rec?mame totiz s 1,5rocnym problem hovori jednoslovne ko oblada velmi vela slov do roka nic a od 13mes sa sice nakopol no ma zlu jemnu a hrubu motoriku ,nepxta si sam jest ani sam sa nenaje,ledva si vodu vypyta aj to uz musi byt extrem,no a cez den si neustale dava vela echolalii z riekaniek ,z audio rozpravok a kniziek alebo naminhovorenych slov

noemi125
30. jan 2024

@andrejka1974 dobry mozem sa spytat aky rozdiel je medzy tazkou formou autizmu bez mentalneho postihu a napr tazka forma autizmu s ment. Postihom? Dakujem

andrejka1974
30. jan 2024

@noemi125 neviem to porovnať ale možno pri ťažkom autizmu bez mentálneho postihu bude hlavne problém s rečou v dss je chlapec , ktorý nerozpráva vôbec ale rozumie aké ma svoj ritual

andrejka1974
30. jan 2024

@andrea19841984 ano proste v priebehu troch dni prestala reagovať na meno rozprávať a ešte nezačala a to bude mať v apríli už 12 rokov

andrea19841984
30. jan 2024

@andrejka1974 tak toto je popravde pre mna desive,ze z nicoho nic taky ten spominany regres z hovoriaceho dietatka,..neboli ste na ockovani?lebo ja vzdy pocuvam,ze takyto regres nastal prave po nom,pokial to dietatko dake prvky autizmu alebo nks ma ,ze sa to prave potom zvykne zhorsit

andrejka1974
30. jan 2024

@andrea19841984 z očkovania to nie je deti sa z autizmom rodia ,ale prvé prejavy sa väčšinou prejavia až po druhom roku ja mám ďalšie štyri staršie deti a tie sú tiež očkované normálne a autistka je len najmladšia a tiež je aj blbosť že sa autisti rodia len starším rodičom mám kamarátky čo sú aj o 10 až 15 rokov mladšie a majú autistov a aj čo majú staršie dieťa autistu a mladšie je úplne zdravé proste autisti tu boli už dávno len sa o nich nehovorilo poznám aj 40 ročných dospelých

andrea19841984
31. jan 2024

@andrejka1974 ano ja tiez,len mam aj okolo ludi,ktorym sa spustil taky zvrat prave po ockovani,zdrave deti na ockovanie nereaguju negativne,ale teda bola som svedkom toho ako u dietatka kt vedelo rozpravat a bol tam nerovnomerny vxvoj tak stratilo po ockovani rec kontakt atd,..zacal mat zasklby atd a teraz sa mu rec terapiami do nejakej miery vracia no je za tym vela terapii a tie znaky tam boli ale to ocko to zhorsilo,kazdopadne je mi jasne ze z toho ocko autizmus nieje,..ale zhorsuje ten stav

andrea19841984
31. jan 2024

@andrejka1974 a citala som Vas pribeh a ste uzasna🤗