Augmentin a Mucosolvan dokopy

zlata2
29. sep 2013

ahojte prekonali sme zápal priedušiek po antibiotikách sme mali ešte užívať mucosolvan na riedenie hlienu..ale do týždňa sme chytili anginóznu virózu a dala nám augmentin..malý je zahlienený a zabudla som sa opýtať či máme ďalej užívať mucosolvan..máte s tým prosím skúsenosti..?ďakujem

alami
29. sep 2013

@zlata2 augmentin sú ATB, popri tom môžeš mucosolvan 😉

zlata2
autor
29. sep 2013

@alami my sme už taký vyšťavení..vôbec mu ATB nezaberajú, teploty stále a v noci nezvláda hlieny, už 2 noci si uľavil zvracaním..strašne som sa bála či to môžem kombinovať, aby som mu neuškodila..píšu tam niečo aj na príbalovom letáku, ale tak krkolomne, že neviem kto tomu má rozumieť..asi iba lekár

darina1952
29. sep 2013

ahoj, určite ten Mucosolvan podávaj - rozriedi mu hlieny a nebude kašľať + odporúčam aj nejaké čajíky na kašeľ alebo aspoň žihľavový čaj - má výborné účinky na očistenie organizmu (nie viac ako 3x denne šálku) 🙂

svano
29. sep 2013

Mukosolvan určitr dávaj, bodol by aj zvlhčovač vzduchu a skús mu dať vyšší vankúšik,bude sa mu lepšie dýchať. Ten Mukosolvan mu nedávaj tesne pred spaním, ale aspoň hodinu pred.

maca_p
29. sep 2013

@zlata2 mucosolvan je obyc. mucolytikum,expectorant, ide v kombinacii s ATB. viac ako tyzdne sa brat nema. potom prejdi na ine mucolytikum s inou ucinnou latkou.

zlata2
autor
30. sep 2013

ďakujem Vám dievčatá..dnes sme boli u lekárky, tak potvrdila, že ho môžeme dávať..ale kúpili sme si pre istotu aj ambrobene..je to síce to isté, ale skúsim či nebude účinnejšie?!..