Atopický ekzému trojmesačného synčeka

liluska86
15. mar 2018

abojte mamicky 3 tt som liecila maleho 3 mesacneho synceka kozna nam povedapa zevraj mame seboroidsku dermatitidu a stale mam to nepomahalo co predpisala mastr.maly to mal len ma mozkach taky vysip. no vcera sa to zacalo zhoršovať po celom tele. pouzila som kyselinu mliecnu od 2 koznej dr ktora nam diagnostikovala atopicky exem.rano mal vsetko cele cervene a vyhazdane este viac dokonca aj na chrbte. cecer som ho okupala s olejom co nam predpisala 2dr a natrela som kortikoid mastou kedze je to v hroznom stave. myslite ze sa to da vyliecit alebo to uz bidr mat nastalo na celom telicku . dnes placem celu den





kompletne postihnute cele telicko.

eribel
15. mar 2018

V prvom rade KLUD, mamicka! Treba sa ukludnit, ekzem nie je ziadna vazna choroba! Syncek je zdravy, ma len citlivu kozu! A, samozrejme, ze sa to vylieci, koza sa rychlo regeneruje! Viem, tazko sa veri a viem aj to, ze pri pohlade na vytuzene babatko so skaredym ekzemom sa obcas ine neda, len plakat....zazila som to 2krat. Teda ten plac iba pri prvej, lebo pri druhom som vedela, ze z toho vyrastie ☺ Neviem, ci kojite, ale ak ano, skuste vynechat zo svojej stravy VSETKO mliecne. Nam to pomohlo, ekzem do mesiaca uplne zmizol a to bola tvaricka taka skareda, ze pomahali iba kortikoidy. Nebolo to jednoduche (musela som vylucit 75% svojej stravy), ale ked uvidite vysledky, stoji to zato! Nezmizne hned, par tyzdnov to trva. Tiez sa ekzem najviac zhorsil cca v 3. mesiaci....dietovala som asi pol roka, potom postupne zavadzala do mojej stravy mlieko a uz nic nerobilo, vyrastol z alergie na mlieko do roka....a ano, ak to je velmi zle, treba kortikoidy.....ja som mala taky postup, ze som vyliecila a ked som videla, ze sa objavuje, dala som hned kortikoid (stacilo raz na malu plochu) a tak sa to nezhorsovalo a nesirilo....nevyplatilo sa mi cakat, kym to bude moc zle, potom som musela pouzit dlhsie a viac masti, takze v konecnom dosledku viac kortikoidu.....a ozaj, zo zaciatku je dobre vylucit aj vajicko....

eribel
15. mar 2018

A, samozrejme, pouzivat len detsky prasok, vsetko zehlit, iba bavlnene oblecenie.....timto detickam s citlivou kozou vadi vsetko ( aspon teda mojim ).....ale ani to nie je navzdy.....

myshkak
15. mar 2018

Pozor na kozmetiku. Nam kyselina mliecna zhorsovala stav. Dcerka neznesie nic mastne na tele. Pridajte sa na fcb do skupiny Atopicky ekzem, mne to velmi pomohlo. Kludne mi mozete napisat spravu, keby ste sa chceli poradit, my sme si s ekzemom uzili svoje. Okrem kozmetiky je dolezite upravit aj stravu.

maca283
15. mar 2018

@liluska86 Ahoj Skus snAktiv krem je na exzemy ma vytazok z mora na taketo veci je super mame to odskusane pozri si n stranke justu

bea28bea
15. mar 2018

My sme mali tiež takýto problém. Kupala som len raz do týždňa s pridaním oilatum. . Natierala 3x do.dna mliečnym krémom. Veľa ľudí má ubezpecovalo, že po roku to prejde. Zlepšilo sa to. Občas mame ešte nejaký fliačik. Nepoužívala som hormonálne maste. Iba raz. Periem zvlášť iba oblečenie malého. Na predpierku detský prášok (presil), potom používam tekutý batoľa. Dávam ešte raz preplakať. Vecičky žehlim.avivaz žiadnu. Ale po tom tekutom prášku je prádlo mäkké. A v prvom rade treba zabrániť skriabaniu. Snáď Vám to pomoze

liluska86
autor
16. mar 2018

dakujem vam. davam mu rukavicky takze sa snazim zabranit skrabaniu ua periem pen v prasku lt. som uz davala yeraz ponenej a zehlim vseeeeetko. dala som 1x kortikoidovu mast tak.som zvedsva rano ake to bude mat. kupila som krem lipikar baum.apzevraj paradna masy ale.budem volat co mam.ppuzit tu kys. mliecnu lebo veru asi mu horsie robi tak mastny krem. dufam ze sa.naucim kedy a cim mam kremovat. a len prosim boha nech to na alo yeraz na.komplet celom telicku

mishicca
16. mar 2018

Chudatko malinke.... ja som ku koznym chodit prestala a davam LEN BIODERMA ATODERM..sprchovy olej + 2x denne kremovat ATODERM INTENSIVE BAUME...

liluska86
autor
16. mar 2018

idem skusat dnws rano to ma zhasnute i ked na nozkach vidim take loziska ale je to ovela lepsie a ma to uz pekne farbu telicka. budem kremovat ale ja som kupila lipikar baum ap+ a mam aj kyselinu mliecnu len ta je straaasne mastna a po nej sa mi takto extremne vyhadzal. asi mi budi lepsie kremy co sa hned vsrtebu

liluska86
autor
16. mar 2018

@eribel zlatko a s cim ste jedla ranajky. pastiku nechvem i len zelenina na suche pecivo???? dakujem urcite idem skusit obmedzit mliecko. dnes tano mu to vyhaslo po masti z kortikoidmi ale vidim tir mapy svetle teraz to mam len kremovat????? ale bojim sa tu kys nliecnu pouzit lebo ta mu to zhorsila asi je na neho moc mastna mam aj krem co sa vstrebava hned do pplozky od 1vej koznej asi ten mu dam.... a zavolam rano dr.

eri28
16. mar 2018

Mi sme tiez chory mala ma ekzem kortikody jej pomahaju asi zatial najviac s vazelinou. Teraz mame obdobie ze to mame lepsie. My sme na UM. Vela sily prajem....

myshkak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana0176
16. mar 2018

My sme navštívili dve kožné avšak nakoniec som sa rozhodla liečiť malého po svojom. Obidve kozne my predpísal kortikoidne maste ktoré ja odmietam natierať malému na telo. Takže kupeme malého v 'topnatur - ovesna kúpeľ pre deti'- kúpila som v lekárni. Potom ho natriem čistým mandlovym olejom. Vela ludi pochvaluje aj konopny olej. Počas dňa ho pár krát natriem obyčajnou modrou indulonou. A zaberá to. Plus dávať pozor na stravu. Môj ma 19 mesiacov takže zo stravy som mu vylúčila potraviny a postupne ich zavadzam znovu. Napr. Na paradajky hneď zareagoval takže tie už nepapá......

bea28bea
16. mar 2018

Nám pomohol aj tento krém. Je aj balzam aj krém. Skúste krém. Pýtajte si v lekárni vzorku. Zbytočne kupovať celý.

eribel
16. mar 2018

@liluska86 Ranajky: ovsene vlocky+susene ovocie+kompot so stavou, alebo razny chlieb (zo zaciatku som vylucila aj psenicu)+olivovy olej(pozor, nie vela, raz som to prehnala a bolo mi veeeelmi zle)+sunka......zo zaciatku sa nebojte dat kortikoid aj 3 dni, kym sa uplne nevylieci, potom na udrzanie hydratovanej koze sa mi najviac osvedcil Prirodny krem TYROLER (da sa iba objednat www.prirodnekremy.eu)...stoji sice 27,70 (200ml), ale aspon pomohol....nie ako Bioderma, za ktoru som vyhodila neraz velke peniaze (este pri starsej dcerke) a potom som vyhodila aj drahy krem, lebo voooobec nepomohol (ani jeden druh, je ich vela).....lenze tu ozaj plati, ze kazdemu dietatu vyhovuje iny krem, mozno prave vam pomoze Bioderma.....v kazdom pripade si najprv pytajte v lekarni vzorku a az potom kupujte......ale ako uplne prve vyskusajte TYROLER....a este jedna rada: kazdy lekar vam bude radit iba rozne kremy, maste, oleje a neviem co.....moc sa na to nespoliehajte, vy musite odskusat na babatku.....do kupela nedavajte nic, iba cistou vlaznou vodou rychlo, nech sa nehra vo vode, lebo vysusuje.....najprv vyliecit kortikoidom (ak zabral ten, co mate doma, to je super), potom VZDY (aj ked sa bude zdat, ze je dobra koza) dobre natret TYROLEROM 2krat denne rano a vecer - rychlo vsakuje, dobre vonia, je uzasny.....ale zo vsetkeho najdolezitejsie je vylucit zo stravy mlieko, vajcia a ak zvladnete aj lepok, alebo aspon psenicu ako ja.....nebolo to lahke ani pre mna (hlavne sa vzdat sladkosti☺), ale zvykla som si a bolo to uz pre mna normalne....kazdy ma prehovaral, aby som prestala kojit, lebo ma lutovali.....neprestala som, ved nikdy v zivote som sa nestravovala tak zdravo a konecne som nemala problem s kilami navyse ☺

lusiisul
16. mar 2018

Nasej pomahal aj ovseny kupel....robila som jej taky ovseny obklad na ruciku...ale mala to mensia ako mas na fotke Ty. A potom Holtov krem....no a najlepsie liek bolo slniecko. Este pripajam jeden link o kupeloch na AE. http://www.zivot.sk/clanok/8003/utajena-liecebn...

eribel
16. mar 2018

Pozor na Holtov krem, vyskusat najprv na malej ploche, moje deti stipal, plakali....

eribel
16. mar 2018

Ten link je neaktualne, studovala som to v roku 2014.....uz tu liecebnu zrusili....

lusiisul
16. mar 2018

@eribel to som nevedela

liluska86
autor
17. mar 2018

@eribel viacere mamicky mi pisu ze mam kozu nekremovat vobec ze treba exem vysusit ak bude zapalena tak zinkovu mast alebo holtov krem a az ked bude koza zdrava mam mastit lebo ze ja ak vysusujem holtovim ma noc a cez den kremujem ze to nema ziadny efekt. co si o tom myslite

eribel
17. mar 2018

Ano, toto plati.....premastovat (TYROLEROM najlepsie, alebo co si vyberiete vy) az ked sa koza ukludni, vylieci....vy musite vidiet, v akom stadiu je ekzem, ci si mozete dovolit skusat Holtov krem a zinkovu mast (u nas v najhorsom obdobi nepomohla zinkova mast, az neskor, ked pomaly z toho vyrastala, Holtov krem stihal).....ak zaberu a ekzem zmizne, je to super, nemusite kortikoidy.....ale to co ste nafotili, je podla mna na kortikoid......teda ja som svoje deti netrapila, ved to aj svrbi a kortikoid ukludni....su mamicky, co su uplne proti kortikoidom, tak bojuju inak......musim vsak zdoraznit, ze ja som pouzivala pri oboch detoch kortikoid na malu plochu ( dcera pod kolienkami a laktami, syn na tvari), nie na cele telo.......na vasom mieste by som teraz vyliecila kortikoidom a zmenila stravu......keby sa aj po mesiaci takto skaredo vyhadzoval na celom tele, to by som riesila s ozaj dobrym odbornikom....az takto daleko sme my nedospeli....

tana85
17. mar 2018

to pocujem prvykrat. dceru som tiez od 3-4 m. natierala kyselinou mliecnou a natieram stale, ale vobec mi nepride nejak mastna. ved je to krem, co sa rychlo vstrebe. ekzem vyzera hrozivo, ale to sa upravi, je len malo deti, ktorym to take ostane navzdy. mne kozna tiez pocas kojenia odporucila vynechat okrem mliecneho aj cerstve rajciny a vsetko aromaticke - cesnak, petrzlen, fenykel, cokoladu a orechy, jahody. platilo to aj na prikrmy neskor. vyplatilo sa, 2-3 mesiace a koza sa vyrazne zlepsila. najma vydrzat a pravidelne dodrziavat vsetko, zazraky zo dna na den necakaj

zdeneli
17. mar 2018

Moja malá mala veľmi boľavé líčka, mala som pocit že čím viac premastujeme rôznymi krémami, tak tým to bolo horšie. Ale už 4 dni jej natierame líčka krémom 2derm Reha special a musím povedať že to má viditeľné lepšie už teraz. Krásne sa jej to sťahuje a už ju to ani tak nesvrbi. Je to krem, ktorý neobsahuje kortikoidy, parabeny ani parfumaciu. Tak ja dávam tento typ, za mňa veľká spokojnosť.

ibabula
17. mar 2018

Ja som mala rovnaky problem so synom asi od 3 mesiacov. Nic nepomahalo, ani fotit som ho nechcela. Doskriabane cele telo mal :( miestami kortikoid zabral no nic specialne. Skusala som toho strasne vela od koznej az po rozne babske recepty. Az mi nasa detska lekarka navrhla nech vyskusam jeden krem. Kupuje sa normalne v lekarni a behom par dni som mala krasne ciste babatko. Krpec ma uz 5 rokov a krem mam stale doma keby nahodou aj ked uz asi od roka nepouzivame ani krem a ma peknu pokozku. Krem sa vola skin-cap

banka2016
17. mar 2018

Dobry den, ja Vas chcem len povzbudit, ze to nie je vazna choroba, len treba trpezlivost, viem o com hovorim, bojovali sme od 3 mesiacov. Dnes je z neho maturant, krasny a sikovny mlady muz.

rebekav
17. mar 2018

Pamatam si ako som sla domov s placom od koznej v rukach kortikoidy pre malu. Vysadila som lepok a mliecne kedze som kojila. Ekzem zmizol. Este vybehne sem tam, staci opat vysadit uplne lepok a vsetko mliecne (ziadne ani bezlaktozove) a ekzem je do tyzdna prec. Kyselina mliecna sposobila strasny stav. Pre nas uplne nevhodny krem, do krvi sa mi doskriabala. Pouzivame indulonu na suche loziska a ichtamol na take mokvave alebo hrbolate loziska. Kortikoidy sme od diety nepouzili 😉 a hlavne neberie kortikoidy vnutrozilovo, ale trosku na kozicku, neberte to tak tragicky, ja som to prilis prezivala, a pritom bola natreta len 3 dni po sebe... teraz jej ulavte, hned zacnite s prisnou dietou a uvidite o tyzden dva sa dostavia vysledky...mimochodom mne kozna povedala ze urcite nevysadit mlieko ani lepok. Ze stacia orechy paradajky kakao. Houby.

mijka88
17. mar 2018

@liluska86 joj babatko malé...to zvládnete, len je to beh na dlhé trate. Treba upraviť stravu, ak ho kojíš tak veľký bacha na stravu u teba a super zaberá tiež porozmýšľať v čom a ako perieš. Bohužiaľ ani detské prášky "sensitive" nie sú vždy vhodné pre takéto detičky a tiež vedia narobiť problémy. Používam doma drogériu, ktorá je mimoriadne vhodná aj pre ľudí s takto citlivou pokožkou a ekzémom. Pošlem ti pozvánku k nám do skupiny, ak by si mala záujem zistiť viac, poradiť, nech sa páči...Poznám už dosť ľudí, ktorí prešli k tejto drogérii len kvôli ekzému a výrazne sa im polepšilo...je len na tebe, či pozvanie príjmeš...Rada pomôžem

vermitrova
17. mar 2018

Ja mam exemy uz od detstva až doteraz, nepomáhajú ani kortikoidy.. len dočasne. Ja som tak isto vysadila lepok, laktózu som jedla normálne a exemy zmizli samé bez pomocí rôznych masti.. a keď, tak som skúšala nejaké prírodné a osvedčila sa mi - golden ointment.
Ale treba odsledovať zo stravy čo robí zle na pokožku 😊 inak je to beh na dlhú trať, veľa nervov prajem.

ivanameskova1
17. mar 2018

U nás obaja chlapci mali atopicke ekzémy, staršiemu pomohol EXIPIAL - kozmetika s liekom , v 2,5 roku už na trvalo ekzémy zmizli, dnes ma 4 roky a furt nič, myslela som, že to zaberie i mladšiemu, veď sú bratia, nepomohlo a tu na MK mi poradili BIODERMU - len kozmetika a ta mu pomohla.

liluska86
autor
18. mar 2018

rebeka :akoby som pusala presne ja . kyseluna mliecna uplne pokazila malemu este viac vtedy som uz natrela.kortikoid mast a teraz 3 den kremujem lipikar krem a aj scervena skusim namiesanu mast zinok.ze dobre vysusuje. no to mlieko musim teda obmedzit. len neviem co uz budem ranajkovat

rebekav
18. mar 2018

@liluska86 mlieko nielen obedzit ale uplne s nim skoncovat. Budete prekvapena ake nove jedla a potraviny zacnete varit. Pohanka cvikla pseno je u nas velmi casta. Na rano si viete spravit bezlepkove ovsene vlocky (mam z dm) s ovocim, kokosom semienkami. Ja som nevedela schudnut 8 kil po porode, po tejto diete slo 6 kil dole prvy mesiac 😂 a tiez som si myslela ze bez jogurtov a syrov neprezijem. Hlavne budte dosledna, neskor uz budete moct aj sem tam zhresit, lebo si jej telo zvykne postupne. Moja mala reagovala ako 8 mesacna hned, po 2 dnoch uz sa skriabala, teraz ako rok a pol na chlieb uz reaguje az po tyzdni ak hresime, mlieko ale stale nedavam.