Atopický ekzém u dojčiat

karmenkavivi
6. mar 2014

Dobry den mile mamicky potrebujem poradit mojej 5mesacnej dcerke sa na tvaricke na licku objavilo suchy zacerveneny flacik s drobnymi pupiemy ☹ neviem co to je 😢 dakujem vopred za Vase odpovede

gabriellak
6. mar 2014

@karmenkavivi ahoj, u nas takto začal atopický ekzém, ale už v treťom mesiaci, neskôr už ho mal maly na ručkach a pod kolienkami. postupne sa mu to rozšírilo ďalej. ale momentálne sme na tom ok. veľa robi strava. odporúčam, aby ste zašli za imunoalergologom, tam mu vezmu krv a zistia ktore potraviny mu škodia. nam takto zistili, že Miško ma alergiu na orechy a vajičko, odkedy sme vynechali potraviny s týmto zložením, je to výrazne lepšie. ak dojčíte, Vy sama sa vyhýbajte potravinám, ktoré sú alergénom, ako napr. ryby. a včas navštívte aj kožné, aby Vam dali niečo na tvaričku, my sme požívali Tánin púder na začiatku.

gabriellak
6. mar 2014

@karmenkavivi a ešte holtov krem sme použivali, ten tiež dobre zaberal, to je taka smradľava mastička, voľnopredajná.

karmenkavivi
autor
6. mar 2014

@gabriellak dakujem za radu 🙂 velmi mA TO TRAPI MA TO NEJAKE 5DNI A LEN DNES MA TO VELMI ZNEPOKOJILO 😒 MYSLELA SOM ZE TO ZMIZNE ALE ONA TO MA FURT NA LICKU NEVIEM CI JE TO TEN ATOPICKY EKZEM ALEBO NIE ASI NAVSTIVIM LEKARKU SIRI SA TO AJ PO CLOM TELICKU?DAKUJEM 🙂

radlinka
6. mar 2014

@karmenkavivi ja som malemu objavila nieco podobne na rucke ked mal 4 mesiace. Nechcem sem zatahovat vakcinaciu, ale do 7 dni mal vysypanu hlavicku, vlasky a fliacky na rucicke, co sa nam aj potvrdilo z Hexy. Potvrdili mi to dermatologovia, ostatni sa to snazili maskovat. Spustil sa nam atopicky ekzem a s tym sme dlhodobo bojovali. Davala som mu na to Excipial U lipolotio, vsetky premastovacie kremiky (aj baby excipial je velmi dobry) plus HOLTOV KREM na postihnute miesta. Teraz davame propolisovy krem a aloe, velmi to zabera, pokozka sa vycistila a ked sa objavi opat natierame a premastujeme. Do vody (kupela) nepouzivajte ziadne detske kozmetiky, iba si pytajte predpisat Balneum pripadne Linolla od Dr. Wolfa (ta bola na kupel uplne prijemna). Urcite sa poradte s detskym dermatologom, kt. poradi dalsi postup. 😉 Vela stastia, nech je to prec xxx

p.s. pridavam fotky x

stanislavao
6. mar 2014

@karmenkavivi liecba atop.ekzemu je velmi zlozita. niekedy trva velmi dlho, kym sa nasadi spravna liecba. urcite chodte k dermatologovi cim skor. syn ma atop. ekzem, na tvari a pomaha nam masticka Infadolan - volnopredajna. ked je to vaznejsie, kozna nam pise zarabanu mast. vzdy nam to zatial pomohlo. ale napr. synovec ma atop.ekzem, na to po celom tele. naskor to zacalo jednym fliacikom na ruke, alebo nohe. teraz ma 3 roky a ma to na celom tele. maste mu nepomahaju, kortikoidne pomozu vzdy len na dobu, pokial ho natieraju. akonahle prestanu, ekzem je o 2-3 dni naspat.

miku1
6. mar 2014

@karmenkavivi Kožná ti bude vedieť najskôr poradiť a nasadiť liečbu. Moje obe dcéry majú atop. ekzem, začalo sa im to práve vysypanou tváričkou.

bibistec
6. mar 2014

zbehni na kozne moze to byt cokolvek