Atopický ekzém u dieťaťa

29. jan 2024

Prosim poradte , nemozem sa nato pozerat uz, cim dalej tym sa to zhorsuje mam pocit (pouzivala som masticku od doktora ktora vobec nepomahala) boli sme u koznej ale predpisala inu ked som natrela tak dost mu to scervenalo(je to ok) ?
alebo nejake ine rady?(skusam aj obmedzovat mliecne vyrobky..)

hanaxxx
29. jan 2024

Na toto urcite nie je jedna masticka. Poznam dieta so skaredym ekzemom, ale to ma na rano ine maste, na vecer ine maste, cez den dalsie, do kupela tiez. A pomaha mu to. Skus zmenit koznu lekarku.

hanaxxx
29. jan 2024

A tiez pouzivat maste podla stavu pokozky, ked je zapalena, silnejsie, ked kludna, tak len premastovat.

lubkovaandrejka
29. jan 2024

Ahoj. Nasej malej na toto zabral SKIN cap krem. Vyzeralo to fakt takto,hoci toho mala menej. Ked tak vyskusaj,aj ked je dost maly a drahy 50ml asi 16-17e. No jednym casom jej nepomahali kremy od koznej, potom na iny vysyp pomohli, tak ja uz neviem. Aky krem mate od koznej? Ichtamolovu mast? Ta nam raz zabrala,raz nie. Super je aj na umyvanie mydlo od biodermy - atoderm, normalna kocka alebo ju mozes vykupat v hypermangane. To by malo zabrat.

lubkovaandrejka
29. jan 2024

Esre som nasla toto na nete. Nasej malej vzdy nieco za erie, ale doma mame -
1.hypermangan
2. Bioderm atoderm kocka
3. Bioderma atoderm gelkrem
4. Linola fett krem
5. Linola oilattum do kupela
6. Bepanthen sensiderm
7. Ichtamolova mast robena v lekarni
8.SKIN cap krem
9. Ked uz nic nezaberie ani skin cap tak potom fucidin H na predpis

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. jan 2024

@lubkovaandrejka afloderm predpisala nam .. ale tak boli sme tam len dnes no dosť mu to potom sčervenalo..

lubkovaandrejka
29. jan 2024

Atoderm myslis? Hmm, no uvidis,ked mu to natries opat. Podla mba by to takto zareagovat nemalo, ale ja zas nue som dermatolog. Ved uvidis. Ale ten hypermangan kup. Stoji mozno tak 2e. Pomoze.

marthy001
29. jan 2024

Odkiaľ ste? Dcérka mala tiež škaredý ekzém, jedna detská kožná (vraj najlepšia v BA) nám odporučila masť a hypermangan, čo jej vôbec nezabralo. Išli sme do Banky (Piešťany), MUDr. Čárska ml - dostali sme myslím 3 mastičky s rozpisom na 7 dní kedy ktorú a ekzém zmizol 🙂 teraz sme v štádiu že občas natierame telovym mliekom Eucerin atopi control 🙂 ak to nemáte ďaleko do PN, určite vyskúšajte.

cecilia29
29. jan 2024

My sme predávali kozie mlieko detičkami s ekzemom . Zmizol. Prípadne vyskúšajte

barbora237
29. jan 2024

Neviem koľko má dieťatko,ale vyradiť mlieko aj citrusové plody,sledovať etikety a nedávať Eckove veci. Zaviesť probiotiká a Decko. No a nám zaberala najlepšie Aderma dermo kozmetika, umývacia kocka,gelik,aj krém,krém dodnes používame celá rodina. Krémovat poctivo ráno,večer a na červené loziska Aderma dermalibour 👌👌👌 Prípadne aj ovseny kúpeľ je skvelý. U nás hypermangan 0 bodov.

zorkahorka
29. jan 2024

Nasa kozna nam povedala, ze mliecne vyrobky moze. Jedine,co drazdi, je kyslé
Ake masticky mate? Nam predpisala advantan, po ktorom mu cervene krasne zmizne. Zabera aj fucidin a sirup aerius. Nekup ho v moc teplej vode, nam dala dr oilatum. A ked ma suchu svrbivu pokizku, tak la rosche.
Nedavam pancuchy, nosi len teplaky
V lete sme boli pri mori a dost mu to pomohlo

vakatko
29. jan 2024

Skúste na pár dní vylúčiť Cukor, Lepok, Bielu múku a pečivo.
Užívajte Probiotiká, Rybí olej, vitamín D.
častejšie jesť vývar z kostí s mäskom a zeleninou, je dobrý na imunitu.

autor
30. jan 2024

@vakatko Vylučila som lepok, aj mliečne ani cukor mu nedavam .. snazim sa mu davať zdrave veci, zeleninu ovocie.. vyvary ..takze naozaj neviem teda či si uz namyslam ze je to z jedla alebo predsa je to nejaky iny “kozny problem” pretože ma aj bakteriu v moči takze neviem či to nemoze suvisiet tiez s tymto? 😞

sharka174
30. jan 2024

Mám atipicke dieťa...a každá choroba ekzém zhoršuje.. žiadna mastička ti zazračne nepomôže, treba odstrániť príčinu, prečo ta koža splanie..a to tu tu nikto nedá odpoveď.. môže to byť prací prášok, aviváž,alergia na potravinu, nejaka intolerancia, môže to byť kľudne nejaka bylinka v čaji, liek, ktorý berie pravidelne..ozaj to môže byť čokoľvek.. ťažká cesta vás čaká..na začiatok si vypisuj úplne všetko čo dieťa zje, vypije a snáď sa niekde posunieš..a určite na alergo

zuzulka558
30. jan 2024

U nás to boli karmíny a bylinky 🙂 ale bojovali sme 3 roky masticky od Dr boli chvíľkové ,po roku som zistila ze maste význam nemajú iba potlacaju

vakatko
30. jan 2024

Skúste domáci kefír z Tibetskej huby obsahuje veľa Probiotík a Enzýmov na dobré trávenie + čistí črevá od hnilobných baktérií, kvasiniek a toxínov ...
Pozrite si info o Syndrome Priepustného čreva

enoula
30. jan 2024

Ak mas IG, pozri lrispevky od dr karolina baumgartner. K AE ma vela prispevkov