Atopický ekzém

qwer2019
11. júl 2022

Krásny deň prajem žienky.
Už začínam byť zúfalá, syn trpí atopickým ekzémom.
Odkedy začali veľké horúčavy, sa mu to strasne zhoršilo. Mala som už nejednu masť na predpis, ale už nezaberá absolútne nič.
Keď nim trpela dcéra, vždy nám pomohli 2 prípravky, syn už vystriedal mnoho a už mu nezaberá žiadny...
Syn bude mať 2 roky, budem rada ak mi dáte vašu osobnú skúsenosť čo vám zabralo. Kľudne aj rady ,,starých materí". Budem Vám veľmi vďačná. 🙂

pininka1
11. júl 2022

@qwer2019 nam najviac pomohla morska sol z dmka, predtym to bolo dostat len v rakuskom, alebo v nemeckom dm. Jednu, dve lyzice som rozmiesala v deci vody a pomocou vatoveho tampona nanasala na postihnute miesta. A samozrejme strava. U nas to zhorsovali paradajky, cokolada a pod.

qwer2019
autor
11. júl 2022

@pininka1 no u nás to tuším najviac zhoršuje voda. Tá v byte asi.. lebo u mami aj u svokry, obe majú vodu z prameňa na dedine, sa mu to zlepšilo. A tu sa mu to horší.

hviera81
11. júl 2022

@qwer2019 skusila by som prevarit, ak myslis tu na kupanie. v hypermangane, a v oilatum ste skusali kupat?

pininka1
11. júl 2022

@qwer2019 ano, u nas voda to iste, ked tu radia viacere len v cistej vode kupat babo, my sme nemohli, lebo bol ako raspla. Doktorka nam predpisovala Oilatum do vody a aj ovsene vlocky sme davali. U nas to nastastie vekom preslo.

qwer2019
autor
11. júl 2022

@hviera81 ešte nie. Je to volne dostupné na kúpu?

lenkadenisa
11. júl 2022

@qwer2019 ja dcéru Kúpem v oilatum, linola a ovsenom kúpeli. žiadne voňavé veci. a krém pomáhal nacele telo z DM alverde sensitive, inak teraz dostala masť triamcinol a ťa pomohla veľmi. za kolenom mala krvavú ranu a krasne sa zahojila. ostatné miesta na tele kde bol ekzém sú úplne zahojene po týždni!

danielahamar
11. júl 2022

V prvom rade prísť nato, čo mu spôsobuje ekzém. U môjho to je mlieko. Lebo darmo budeš natierať, ak je živený ekzém z čriev, čo 99% je,

hviera81
11. júl 2022

@qwer2019 oilatum sa da aj kupit, ale na predpis je to zadarmo. hypermangan stoji asi euro a treba ho velmi velmi malicko. voda smie byt iba ruzova.

endzi83
11. júl 2022

@qwer2019 úprava stravy vymedzit kravsku bielkovinu, lepok nám veľmi pomohlo. Doslova zabralo hneď, keď nejedla a nepila nic z lepku a laktózy a asi 3tyzdne sme dodržiavali režim a dcérke som natierala masťou z nechtika, harmančeka a neroli od bylinkarky. Dcérka nemá už teraz žiadne ekzém ale zakročila som hneď bez liekov kortikoidov mastí od lekárov.

danielahamar
11. júl 2022

@hviera81 pozor, ale oilatum nie je vhodný na kazdy ekzém, dieťa to môže aj stipat. Ja som ho nemohla na malom používať.

hviera81
11. júl 2022

@danielahamar fakt? to som nevedela.....

danielahamar
11. júl 2022

@hviera81 a dokonca ak sú kortikoidy, ani vtedy

ninah1486
2. jan 2023
Používateľ ninah1486 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninah1486.

my sme tiez mali problem s atopickym ekzemom a pomohol nam nan krem od protopan

katarinkapetko
2. jan 2023

@hviera81 oliatum je super, je na predpis.

hviera81
2. jan 2023

@katarinkapetko myslim ze sa da kupit aj bez. len na predpis je zadarmo

mikadooo
2. jan 2023

@qwer2019 locoid mu zabral. Iné veci trochu tlmili príznaky, ale bolo to dosť oničom. Nemohol sa poriadne vyspať, škriabal sa do krvi a bol stále mrzutý. Teraz má 5, ekzém je pod kontrolou, vieme cca čo mu nerobí dobre, žiaľ, nie vždy sa dá tomu vyhnúť (napríklad v lete horká mu nerobia dobre, alebo aj daždivé počasie, neviem, či je to vlhkosť vo vzduchu alebo čo). Do stravy sme vypozorovali, že na jahody reaguje veľmi silno a na kakaový prášok menej, čistý mini kúštik čokoládky keď si dá, tak to je ok, ale kocôčka už je moc... A u neho morská voda paradoxne mu to celé brutálne zhoršovala, spočiatku sme skúšali aj kúpať ho v morskej soli atď., z letnej dovolenky prišiel chudák s ekzémom na celom tele ☹️). Treba skúšať, je to beh na dlhé trate... Držím palce.

beahavala
5. jan 2023
Používateľ beahavala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od beahavala.

my s nim mame tiez problem a vsetko co sme skusali zabralo vzdy na chvilu a potom bol ekzem zase spät