Asymetrická hlavička od narodenia

bebe99
16. mar 2022

Asymetricka hlavička

Ahojte malička sa narodila s mierne asymetrickou hlavičkou - zatial to nik nechce riešiť z lekarov, vraveli mi že len ju treba stale polohovať - potom v 3. Mesiaci ak by sa to nezlepšilo tak sa dava helmička…. Otazka teda hlavne ak mate už deti či ste sa s tymto nestretli kedy by malo dieťa od narodenia asymetricku hlavičku ( nie počas už života - kedy sa stava že maju deti zležane hlavičky) nemalo vaše dieťa nejaky neurologicky problem? Bolo zdrave po mentalne stranke potom? Nema to na to suvis?

lienka.7
16. mar 2022

@bebe99 ahoj, neurologicky problém s tým vôbec nemusí súvisieť. Hlavicka sa ti vyvíja, ide o názor lekára ci prilbicku ano alebo nie. Pokial je zlezana mierne, tak niektorí to neriesia vobec. Moja je taka, ze hoci to nebolo nič vážne poslala ma.
Samozrejme, záleží od stupňa deformácie hlavicky, my sme nemali nič viditelne komplikovane, mohla som to odmietnuť, ale prečo aj. Prilbicka sa rieši okolo 4 mesiaca, my sme nosili cca. 4 mesiace a všetko sa nam upravilo.

kacena4
16. mar 2022

ahojko daj foto. moja mala nepravidelny tvat lebky a na ct zistili zrastene lebecne svy a operovali jej to aby sa viac nedeformovala

janne318
16. mar 2022

@bebe99 asi treba zistiť príčinu. My sme so sestrou dvojky - asi ako sme sa v tom brušku tlačili, tak segra mala tiež zdeformovanú hlavičku - je to voľným okom na prvý pohľad vidieť na fotkách, kde sme ako bábätká. Nič - vyrástla z toho. Ani neviem kedy - ja si ju pamätám len ako normálnu súmernú. 🙂

bebe99
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bebe99
autor
16. mar 2022

@bebe99 prikladam foto

gabsisi
16. mar 2022

@bebe99 syn mal niečo podobné, povedali že to má z polohy v maternici a že sa to do 2 rokov upraví....no keď ho ostriham úplne na krátko tak to stále vidím, čiže sa to nespravili a už ma 6. Ale nevidno mu to. Inak je dosť inteligentný...

Keby som v tvojej situácii riešim prilbicku... Pár mesiacov ubehne ako voda a fešanda je už aj teraz🙂fakt krásne bábätko. Držte sa

kacena4
16. mar 2022

fuu takto jednostranne nemam skusenost ale urcite sa pytajte nevch to niekto skontroluje je tu aj skupina kraniosynostoza kde su maminy s detmi s deformitami hlavicky urcite to treba skontrolovat min. cez usg cez fontanelu ci su tie svy oddelene ak du urcite hries helmicku cez neuro, ortopeda ci rehabilitacneho lekara. cim skor tym kratsie ju budete nosit. poznam maminy s 3mes. drobcom a nosili len par tyzdnov. inak vybavenie helmicky moze trvat aj 4 tyzdne takze cim skor tym lepsie

ls85
16. mar 2022

@bebe99 napravi sa jej to, tiez sme ju mali trosku zdeformovanu hned po narodeni, maly k tomu este tocil hlavicku prve tyzdne len na jednu stranu, polohovat ho na druhy bok bolo takmer nemozne, maval silne koliky, takmer nespal a este keby nemal svoju oblubenu stranu, tak by bol schopny revat 24 hodin. Asi od 2 mesiacov zacal hlavicku v spanku sam tocit aj na druhu stranu, teraz bude mat 7 mesiacov a uz takmer nic nevidiet. Lebka je u takychto babätiek dlho formovatelna, neboj, bude vsetko v poriadku🙂

jaga18
16. mar 2022

My máme už čochvíľa 14 ročného chlapca z ded. Mal rôzne diagnózy, okrem iného bol aj predcasniatko. Hlavičku mal oveľa horšiu, ako tvoja dcérka. Ú nás to bolo sposobene vraj syfilisom, ktorý mala jeho bio matka v tehotenstve. Ale veľmi ma zaráža, že nikto s tým nič nerobil 🙄Netusila som, že sa to dá napraviť, iste by som si to vydupala u Dr.

lienka.7
16. mar 2022

@bebe99 urcite ries prilbicku, toto urcite pekne pojde upraviť. Pytaj si recept a chod do Protei

marin89
17. mar 2022

@bebe99 Ahoj. Dcérka moja mala zležanú, vzadu, symetricky. Nedala sa nám polohovať, lebo sa veľmi skoro otáčala sama a každú moju snahu o zmenu polohy počas spánku zrušila hneď. Od ukončeného 4.mesiaca sme nosili helmičku, má 2 a pol roka a nikto by nepovedal, že kedysi bola hlavička deformovaná.