Asymetria tváre a slabá jedna polka tela

lucia4412
21. sep 2018

Ahojte dievcata, chcem sa spytat ci niektora z Vas mala u Vasich deti diagnozu - asymetria tvaricky a slabu jednu stranu telicka? Maly bol zevraj dlhy cas v brusku v jednej polohe a narodil sa taky. Dost nas vystrasili nakolko nam povedali, ze pre jeho slabu cast polky tela bude neskor sa otacat, sediet,chodit.... caka nas dlha rehabilitacia. Mali ste to doma niektora z Vas? Zlepsilo sa to?Kedy? Co vsetko ste preto robili? Dakujem za rady. Bas ma 2 mesiace.

milus777
21. sep 2018

Ahoj. Aj moja bola tak natlacena. Po porode mala hlavicku na jednu stranu a nedokazala otacat na druhu a tiez mala hlavicku riadne zlezanu na tej strane az do tvare jej to zasahovalo.... Tiez nozicku mala nakrivo. Vsetko sa jej vyrovnalo nakoniec. Cvicili sme vojtovku aby sme precvicili ten krk a pohoda...

tajik
21. sep 2018

@lucia4412 ahoj,nechcem ťa strašiť,ale moja to mala tiez,.je to beh na dlhú trať...rehabilitácie 3 krát ročne a ďalších kopu veci,na základe ktorých jej v 1.roku života diagnostikovali ľahkú DMO.teraz ma 8 rokov,motorika slabšia,reč zaostáva,chôdza problémová...držím prsty,veľa šťastia..

radka279
21. sep 2018

u nas bola diagnoza skrateny krcny sval. Cvicili sme do jedneho roka vojtovku. Uz po dvoch tyzdnoch bolo vidiet u neho zlepsenie v pohybovosti.

radka279
21. sep 2018

aj tvaricka ss krasne "vyrovnala"

ivana1704
4. mar 2022

@lucia4412 ako ste dobojovali