ASTMA. Mamičky detí s týmto zdravotním problémom?

veve2211985
6. máj 2011

Potrebujem poradit dcerka ma už pomali 6 rokov používame spreje Ventolin a Flixotide ale derka sa mi aj tak vždy ked chití záchvat strašne dusi neviete poradit nejaký prírodný alebo homeopatický liek,recept?Už som bezmocná :(((((

kacena4
6. máj 2011

ahoj, moje deti astmu nemaju, ale mam ju ja, velmi dlho a casto nekontrolovanu. tak sa vola astma, pri ktorej hoci dostava denne lieky mava zachvaty. ja mavam zachvaty aj niekolko krat za mesiac. treba sa s tym naucit zit, poradim asi tolko, ze treba ist k lekarovi ci nezmeni liecbu,mozno jej nesedia lieky alebo ak ich berie dlho, uz su novsie, ucinnejsie. flixotide je protizapalovy, ten treba brat stale (popr. zvysit davku, lekar), ventolin je priamo na zachvat - ucinkuje okamzite do par sekund - minut. treba malu naucit "pripravit" sa na zachvat, t.j.nie ked uz je neskoro davat ventolin, ale ked sa zacina zle dychat hned ho nasadit, roztiahne pluca a moze predist zachvatu. u mna sa to velmi osvedcilo najma pocas tehu. treba hlavne predchadzat, nie riesit zachvat.
inak odporucam ist na liecenie, uzasne tam pomocu pracovat dieta s astmou, spravne inhalovat, a zistit, kedy pride zachvat a predist mu
drzim palce s chorobou - dobra sprava je, ze v puberte ju to moze prejst (hormonalne zmeny)

cairka
6. máj 2011

@veve2211985 , mojej vôbec Flixotide nezaberal, až keď jej zmenili na Seretide sa jej polepšilo trocha. Ten berie už 3 roky a tento rok je obzvlášť ťažký, aj napriek Seretidu a Singulairu má obštrukciu už 3 týždne non-stop... Dcérka nemá Singulair? ten jej daj predpísať, je to nejaká látka, ktorá zabraňuje stiahnutiu priedušiek, teda väčšinou 😝

kamajka
8. aug 2011

@cairka my sme brali Singulair a nic..ziadna zmena...Teraz berieme BudiAir a Ventolin a je to na nic..uz to berieme 5 rokov,mozno aj preto☹

K otazke- pocula som o nejakych cviceniach na astmu,skus pohladat na nete, ale myslim ze by to mal robit niekto kto sa v tom vyzna aby bolo dieta pod dozorom

kyska
10. aug 2011

nas pokladik ma tiez astmu 😒
dlhodobo uziva flixotide a singular, ked ma zachvaty tak fukame ventolin. Su lepsie obdobia a su obdobia kedy si trhame vlasy. Zle je to na jesen, zhorsuje sa to v zime a na jar ked sa zobudza priroda je to najhorsie. Do skolky ju vtedy ani nedavam. Zdrapne ju zachvat, nevie sa nadychnut a zvycajne sa pogrcka. Takze fungujeme na domacom rezime. Malej sme to vysvetlili ze je chora ale nie je dovod aby sa citila ina.... Vlastne dnes je uz takmer kazde dieta niecim postihnute cize je niecim ine...... Rano si fukneme flixotide, vecer vycmulame Singular a medzi tym prezijeme krasny plnohodnotny dnicek. Nepiplem ju v bubline... Ked sa na dceru kukne nezaujaty clovek tak nezaregistruje ze v noci bola horza.
Treba vydrzat a dufat ze decka z toho vyrastu.... ja som mala to stasie. Ako decko paseka, teraz mam astmu stale diagnostikovanu ale takmer bez komplikacii.

Drzim palceky vsetkym 😎

lenkabuckova
10. aug 2011

moja malá má tiež ten singulair a myslím si že je lepšie. Keď behá a unavý sa, dýcha lepšie ako predtým a odkedy ho užíva aj keď ochorie v noci lepšie spí. Aj kašle nemá až také dusivé. Mali sme predtým tiež ventolin ale som jej ho potom nedavala, nepomáhal. Dostala som od lekárky aj rektodelt čapíky, keby ju začalo dusiť, hneď jej dať.

danciacik
24. sep 2011

ahojte, moja dcérka má Seretide už druhý rok a synovi to prepuklo až teraz ale zato oveľa horšie a máme kombináciu Berodual a Ecobec. a keby bolo veĺmi zle tak Rektodal čípky

deni181
Odpoveď bola odstránená
Zobraz