Antibiotiká Zinnat

lilly0812
15. okt 2015

Dobry den, po kolkych dnoch uzivania by mali ATB Zinnat zabrat? Syn ich uziva od pondelka no stale velmi kasle, jeden den to bolo trosku lepsie no nad ranom sa to opat zhorsilo. Od kaslu mame aj Ambrobene sirup, ten uzivame od soboty aj tak kasel neustupil.

simca06022011
15. okt 2015

Tazko povedat, kedze diagnozu nevieme. Na kasel ako taky nemusi zabrat... kaslat moze aj tyzdne az kym sa nevycisti od hlienu. Ked rakmvymente sirup od kaslu ak by nepomahal ( my tiez rano viac kasleme ked sme chori... celu nic hlien zateka a potom ho treba vykaslat kedze drazdi)

lilly0812
autor
15. okt 2015

Maly ma zapal priedusiek. Pediatricka odporucila Ambrobene ako najlepsiu volbu tak neviem. Minuly mesiac uzival tiez ATB ale Augmentin Duo. Na to ako kaslal nerobila vyter z hrdla ani nas neposlala na ORL. ATB 2 mesiace po sebe nie je ktovie co. Dnes nerobia ale zajtra rano pojdeme ked tak na kontrolu.

simca06022011
15. okt 2015

@lilly0812 ved ale este beriete atb v podstate len necele 4 dni... takze dramu by som nerobila ani lieky nemenila. Priedusky sa od hlienu musia vycistit... z toho ten kasel a ako som pisala moze to trvat aj dlhsie. Vela pit, lezat a prejde to 🙂) myslim ze teraz je horsie lietat pomvonku a lekaroch kedvje vsade milionludi chorych. Nieco na imunitu si najdite (aspon Ccko) a probiotika ak nahodou este neberiete. ja by som isla k lekarke v pondelok najskor... ale zase ak sa to zhorsuje oproti povodnemu stavu...no uvidite 🙂

ynda
15. okt 2015

@lilly0812 atb nie sú na kašeľ, ale na baktériu.. s kaslom musíte bojovať s mucolytikami exoektorans.. A ja byť tebou, tak si pýtam výmenný lístok na orl, lebo možno to nema bakterialneho pôvodu, a možno je baktéria rezistentna voči tymto atb

lilly0812
autor
15. okt 2015

@simca06022011 dakujem za radu. Chvalabohu sa to nezhorsuje. Viem, ze by mal byt syn v klude a lezat lenze on mi lezat nebude, nedokaze ani poriadne sediet bez upozornovania. Lahol si len ked mu bolo najhorsie (nedela, pondelok). Vcerajsok takmer cely den "lietal" po byte ani za nic sadnut nieto este lezat. Okrem toho kaslu vidno, ze mu je trochu lepsie. Uz neviem ako ho "donutit" aby lezal.

lilly0812
autor
15. okt 2015

@ynda na ORL ho neposle, vraj by nas aj tak nevybavili. Do konca roka maju vsetky terminy vyobjednane. Je tu len jedna detska krcna a tam aj keby sme prisli s neviem nic nezobere nas (vlastna skusenost). Vlastne vzdy ked sme mali ist na krcne som si musela zaplatit prednostne lebo nemali ziaden volny termim, prednostne sa zrusili ta dostat sa na krcne nebude jednoduche.

lilly0812
autor
15. okt 2015

@simca06022011 minuly rok v decembri sme boli na vyber oboch mandli, ktory bol podla lekarov nutny, ze sa znizi chorobnost. Teraz uvazujem ci to bola dobra volba, mandle isli von no caste bronchitidy, zapal priedusiek mame aj tak.

babulka82
15. okt 2015

@lilly0812 ak je to virusove tak tie ATB ani nezaberu.Raz som kašel liečila ATB a skončili sme zo zapalom pluc v nemocnici 😢 odvtedy som to nikdy do syna nedala aj napriek tomu že mal začinajuci zapal priedušiek.Niečo od kašla ,vela pit a zvlhčovat vzuch uplne postači.Za 3-4 dni mame pokoj.A to nam lekari vraveli že ma nabeh na astmu a je uplne ok .

babulka82
15. okt 2015

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18850 tieto sirupy nam zaberaju najlepšie hlavne ten tymianovy

mikim
15. okt 2015

@lilly0812 Zinnat trva strasne dlho kym zaucinkuje a aj ho treba dlho brat, my sme ho mali na zapal priedusiek, a po tretom dni som uz isla v noci na pohotovost co sa dcerka dusila a lekarka, ze ved to je normalne, ze to trva kym zaberie. zlepsenie bolo az na stvrty den. od vtedy ak su atb nevyhnutne vypytam iba tabletkovy summamed, je na tri dni a zaberie do 24hodin. nemusi to tak fungovat na kazdeho ale na stavy mojej malej som zistila, ze je to rychla a ucinna volba.

lilly0812
autor
15. okt 2015

@babulka82 pediatricka by mala vediet ci je to virusove alebo nie. Uz sa stalo, ze mu dala zle lieky vyse tyzdna bral ATB zbytocne. Probiotika kupujem vzdy pri ATB.

Chcela by som aby sa mu polepsilo len ked beha stale po byte to mu nepomaha. Ubeha sa na co ho zacne drhnut, hrozny kasel. Ix krat mu poviem aby si sadol, nic. Doktorka kazala aby nebehal, ze ma lezat. On je veelmi zivy, nevydrzi.

lilly0812
autor
15. okt 2015

@mikim Mozem sa spytat kolko rokov ma mala? Ten moj by tabletku nezjedol. A to, ze sa dieta zacne dusit pri uzivani Zinnatu podla mna nie je normalne. Nam dala na dychanie Ventolin sirup. Co sa tyka Zinnatu tak tera co ho uziva tak je prvy krat co ho nevygrcka. Ona mu dava ATB takmer vzdy. Musia existovat aj ine lieky ako Zinnat a Augmentin. A preco dava takmer vzdy ATB? Viac krat sa stalo ze bezne lieky nezabrali.

babulka82
15. okt 2015

@lilly0812 skus tie domace sirupy nam naozaj zaberaju a vyjde to ovela lacnejšie. Co sa tyka behania chapem,deti su žive no snažit sa aspon obmedzit alebo vziat von pokial nema horučku. Ale von! nie do nakupneho centra 😉

marcela305
15. okt 2015

Ja som dala detom na kasel caj s prvosienky jarnej a podbelu 🙂 s medom ziadne sirupy a preslo im to za dva dni ..ak je to virus tak antibiotika su na nic akurat vac narusia dietatu rovnovahu v organizme niekedy staci pouzit babske recepty ked ma dieta len chripku tu aj tak treba vylezat a snazit sa co najviac vyhnut liekom hlavne antibiotikam aby este vobec zabrali,,,

ynda
15. okt 2015

Pokiaľ nemá teploty a má chytene priedušky, alebo pľúca, dala by som mastovy zabal. Ak ma teploty, dala by som tymianovu masť na hrudník.

lilly0812
autor
15. okt 2015

@babulka82 Do nakupnych centier nechodim ani a nesmie chodit von, vobec. Doktorka zakazala uplne, nesmie ist so mnou ani do potravin co mame blizko baraku. Ze az tyzden po tom ako douziva Zinnat inak sa mu to vraj moze vratit kedze bol takto chory aj minuly mesiac.

marcela305
15. okt 2015

@lilly0812 ak je casto chory skus mu nejako zvysit obranychopnost ...a hladat prirodne sposoby tiez nie ej dobre ked ma brat kazdy mesiac lieky ....

babulka82
15. okt 2015

@lilly0812 no tak ja nedam tolko na lekara ,riadim sa sama sebou .Tak prajem vela stastia a rychle uzdravenie.

eeffka
15. okt 2015

@lilly0812 nie je normalne aby dieta bralo kazdy mesiac ATB, starsia nemala uz asi 3roky ( ale ma uz 10)
mladsia ma 3,5 a ATB mala za ten cas 3x, z toho 1x na mocove cesty ( pamycon do nosa neratam)

ale lekarka vzdy!!! nez nam da ATB nam spravi CRP test ci je to nutne a to nie je ziadna pokrokova mladica ale riadne v dochodku.
a ked mala dcera starsia 2x za sebou ATB hned nas sikovala na ORL, neexistuje ze na ORL ta odpalkuju ze o mesiac, tak chod na pohotovost do nemocnice na ORL

lilly0812
autor
15. okt 2015

@marcela305 chodime ku alergologicke a imunita je vraj v poriadku, je alergik. Tiez neviem naco mu dala mesiac po dalsie antibiotika, vez vyterov alebo odberov krvi, len tak.

marcela305
15. okt 2015

@lilly0812 ja by som namietala.a robila mu doktorka dakedy CRP test??

babulka82
15. okt 2015

@lilly0812 ako nič v zlom ale mu daš tie antibiotika vždy ked predpiše? Ja mam 7 ročneho syna a ATB sme brali 1x v živote ale viac krat som mu ich nedala.Tymto mu naozaj nepomahaš.

lilly0812
autor
15. okt 2015

@eeffka tiez nechapem preco nerobila aspon vyter. CRP urobit mohla, sice sa u nej plati 5 eur, aj by som ich zaplatila keby bola ona ochotna a to nie je mlada lekarka, ja som chodila k nej ako mala. Caste zapaly priedusiek, casto chory, odporucania od odbornych lekarov no predlzenie rodicovskeho zo zdravotnych dovodov zamietnute. Aj na urade aka mudra, vsak sa Vam to po vybere mandli zlepsi. Bude mat 4 roky, dufam, ze mi ho uz buduci rok prijmu do skolky, musim ist do prace lebo takto sa zit neda. To ocakavam, ze po nastupe bude casto chory takze zamestnanie je asi v nedohlade, prijem treba.

lilly0812
autor
15. okt 2015

@marcela305 neurobila mu CRP este ani raz

eeffka
15. okt 2015

@lilly0812 u nas kocky co maju obdobne ochotne lekarky ako je ta tvoja to riesia tak ze s detmi chodia na pohotovost, u nas v KE ti spravia aj CRP tam sice za 5e ale to im za to stoji ako sa hadat s doktorkou ktora je neochotna.

marcela305
15. okt 2015

@lilly0812 tak ju o to vyziadaj ..nemusi do tvojho dietata stale pchat antibiotika ty si jeho mama tak mas pravo a aj dovod sa ozvat....

lilly0812
autor
15. okt 2015

@babulka82 Prepac, nehnevaj sa ale nemam podavat dietatu lieky, ktore predpisal lekar? Pytala som sa ci je nutne aby uzival ATB, este by mi dala podpisat, ze odmietam lekarsku starostlivost. Osobne som proti tomu aby uzival ATB zakazdym ked je chory no mame taku lekarku, dava mu tie iste lieky dokola.

eeffka
15. okt 2015

@lilly0812 zmen lekarku, viem ze to nie je prijemne ale nie je mozne aby decko dostavalo dookola tie iste ATB, ak by aj boli potrebne ved su uz neucinne

lilly0812
autor
15. okt 2015

@eeffka este som chcela dodat, ze ORL pohotovost tu nemame, je v TN a odtial by ho aj tak poslali sem naspat, ochota lekarov 0 bodov.

babulka82
15. okt 2015

@lilly0812 a pomaha vam to ked mu ich vždy daš? Asi nie. Ja nedavam nie ani ked predpiše.